Jesensko srečanje v bohinju

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

2. jul 2007 10:03

anamarija je pa milaaaaa Jeeeraaaa, ki se cmeeeeraaa . Seveda te bo, ti moraš že ob 4 zjutraj bit v Stari Fužini, pa na planino Blato in planino Jezero skočiš (jezero pr mir pust, da ne bo spet kaj narobe) in pritečeš v dolinco, kjer te bo čakalo mrzlo pivičko Ognjič

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jul 2007 10:15

Zdaj pa bom jaz dva meseca zezala, enkrat bom lahko prišla, enkrat pa ne. Jaz sem samo napisala kar v bistvu bi si želela, ni pa nujno da mora biti tako kot jaz napišem, lepo vas prosim Matilda, ne izgovarjaj se na majhne otroke, ko so bili moji majhni smo veliko hodili po hribih, raje povej da te ne veseli hoja, pa brez zamere. p.s pridem 100% Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 02. jul 2007 10:16:36

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

2. jul 2007 10:25

Dodajam nekaj idej. Piknik plac je na Pokljuki,točneje na Mrzlem studencu (tako se imenuje), kamor se pripelješ z avtom,če se pripeljete iz Bleda,zavijete za Pokljuko, se peljete mimo Sodnjih Gorij naprej Zg. Gorje, Zatrnik,mimo odcepa za Gorjuše in to je to. Prostor je namenjen za piknike, res je zraven ceste, ampak je ograja,parkiraš lahko zraven. Za tiste ki bi želeli še v hribe je ogromno možnosti: Lipanica,Debela peč,kup planin(Zajamniki,Konjščica, Jelje ,Javornik,Goreljek, Uskovnica-po končanem pikniku se lahko odpeljete naprej do rudnega polja mimo vojašnic in strslišča in greste do Uskovnice potem pa se spustite v Srednjo Vas in naprej Stara Fužina, Boh. Jezero seveda z avtom je pa makedamska cesta. Tisti pravi hribolazci se lahko povzpnete na Viševnik. Če se odločite vračati po drugi poti še ena ideja:zapeljete se mimo Gorjuš do vasi Koprivnik in greste na hrib imenovan Vodnikov razglednik 10 do 15 minut lepega sprehoda in videli boste Boh. jezero in okoliške vasi iz višine, potem se zapeljete naprej do Jereke, Boh. Češnjica, Srednja vas, Stara Fužina, Boh. Jezero. V glavnem Bohinj je lep in skriva veliko lepot ki še niso tako obljudene kot Boh. jezero in ni take gneče tako da lahko dam še kako informacijo če koga kaj zanima, mogoče se pa še celo sama udeležim, ker še nikoli nisem bila prisotna, mogoče.LP

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

2. jul 2007 10:34

Nincika, a mogoče veš, kje se da na Pokljuki dobit tapravo kislo mleko z debelo smetano? Vem, da je planšarij ogromno, ampak povsod nimajo kislega mleka... Kozmeja

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

2. jul 2007 10:53

Kislo mleko bi dobila na planini Goreljek. Če se pelješ od piknik placa v smeri Rudnega polja, ko prideš do odcepa kjer je tabla za gostišče Jelka (levo) zaviješ in se pelješ mimo Šport hotela v klanček mimo gostišča Jelka in naprej mimo gostišča pri Milčetu, zopet sledi en klanček kjer je sirarna(tam poleti ko so krave na planini kmetje oddajajo mleko). Pod to sirarno je kmečki stan in ena prijazna gospa ki prodaja mleko, ali je takoj prvi ali drugi stan pa ne bi točno vedela, vprašaj saj ti bodo povedali. Prodajajo ga pa tudi drugi kmetje na tej planini. Se pa zgodi da ga včasih zmanjka ,te pa napotijo k drugemu kmetu. LP

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. jul 2007 13:16

Anamarija, ne vem, zakaj se počutiš napadeno? Tako ali tako je v hribe fino iti zjutraj, nekateri pa bojo čas imeli šele popoldne. Do takrat bo skupina pohodnikov gotovo nazaj in bomo vsi lahko v miru poklepetali. In res je, trenutno mi hoja v hribe ne paša, ker bi mogla za sabo vlačit enega mulčka v kengurujčku, zraven pa še laufat za drugim... glede na to, da se še sama komaj nesem..., priznam, prav imaš. Lepo, da si napisala, kaj si želiš, zato sem pomislila, da lahko tudi jaz napišem, kaj si jaz želim - mislim pa, da v tem primeru ni težko uskladiti teh dveh želja, pa še kakšne, se ti ne zdi? matilda

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

2. jul 2007 13:23

Hvala nincika. Komaj čakam, da se spet odpravim v tiste kraje, zame pravi raj za počitek in sprostitev! Kozmeja

TobiaS  

član od: 19.2.2007

sporočila: 2

2. jul 2007 13:59

Kar končno verzijo predloga programa in kraj dogajanja objavite. Pa pridemo z bicikli . TobiaS

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. jul 2007 20:24

1 septembra bi pa šlo , samo upam da me sedaj avto spet ne pusti na cedilu. Bernarda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jul 2007 20:43

Če te avto zapusti, imam jaz dobrega, ni problem P.s. Poglej na ZS. Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti