Dimnikarji

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. avg 2007 21:30

Rimljanka, upajmo, da jo ima. Ni nujno, da dimnikarji v svoje listine vnesejo račun. Je pa obvezno.

 

 Je pa potrebno pogledati splošne pogoje, ki sestavni del zavarovalne police ( običajno jo to na barvsatem papirju, pa zelo droben tisk, pa zavarovalnica praviloma ne priloži, pa bi morala. V desnem kotu zgoraj je oznaka zavarovalnih pogojev ( črke+letnica). Ta oznaka mora biti tudi na polici.

Mimogrede, tudi nepregledane plinske naprave odnesejo zavarovalnino.

F r i n a

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. avg 2007 2:43

Ja saj ravno to- vedno sem bila poleg, ko je bil dimnikar pri nas, pa nisem nikoli videla nobene kopije. Naslednjič mu bom to kar omenila... Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 8:39

Pri nas je prišel dimnikar kakšen teden nazaj, da bo kao očisil dimnik. Pa kaj bo čistil sredi poletja saj kurimo samo čez zimo, za vodo imamo itak kolektorje. Pa tudi redno ga čistita mož in tast. Mu je rekel tast naj pride takrat, ko bo začel kuriti pa naj ga takrat spuca. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 02. avg 2007 08:40:11

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

2. avg 2007 9:00

Jade mi smo dobili račun za 3 odklonitve čiščenja v višini 47,30 € in ne vem kaj naj zdaj naredim. Račun sem dobila včeraj, rok plačila je pa 04.08.2007. Da ne omenjam, da sta prišla izven napovedanega časa, pila sta pivo ,... in take dimnikarje naj jaz spustim v hišo. Še več, jim plačam, da nista delala nič drugega kot mi težila in grozila z inšpekcijo. alexis

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. avg 2007 9:07

  svašta. Pa kaj jim je, saj ti ne morejo računat za nekaj kar niso naredili. A ni bilo zadnjič po tv, da lahko sam pokličeš dimnikarja katerega hočeš, ni treba, da pride ta, ki ima vaš kraj pod "okriljem". jade

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

2. avg 2007 9:32

Alexis, MO Novo mesto je 1998 izdala tale odlok: http://novomesto.si/si/obcina/akti/?v=517 , leta 2001 je izdala še odlok o spremembi... http://novomesto.si/si/obcina/akti/?v=515 , s katerim so med drugim tudi popravili višino kazni (navzgor, jasno!). Kasneje se mi zdi, je bil še en odlok o spremembi... Piše pa, da morajo ta dela opraviti v času od 1.6. in 30 9. Dolžan si mu omogočiti dostop do dimnikov in če ga 3x ne spustiš v hišo, kršiš odlok...sledi kazen. Več o tem na ZS.

Tako je v NM. Ima pa verjetno vsaka občina po svoje urejene zadeve.

 

 

LP, V.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2007 12:11

Tudi mi smo danes dobili dopis, v katerem se najavljajo dimnikarji.......... . Za nas bi prišli v poštev storitvi meritve dimnih izpustov (22,80€) in plinska KN z atmo. gor. 1x letno pregled + meritev (33,60€) - odkrito sploh ne vem kaj to pomeni. Naveden je tudi strošek zavrnjenega izvajanja dimnikarskih storitev in sicer 15,84€. Ima kdo kakšne novejše izkušnje s tem, saj so nam takšen dopis sedaj poslali drugič in ker nas prvič v tistem času ni bilo doma, nas v tistem letu niso več obiskali. Poleg tega pa me zanima kako je v primeru kot je naš, kjer imamo 2 plinski peči (dvostanovanjska hiša, kjer ima vsako stanovanje svoje peč) in obe sta speljani v isti dimnik. Se to potem računa dvojno? LP katjushka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

2. nov 2007 14:07

Mi smo imeli dimnikarja, ki bi ga polovica občanov ali celo več najraje spustili kar skozi dimnik. V glavnem bil je nesramen, barabin,ki je šel na podstreho kao čistit , zamudil se je 15 minut z osmimi (8) dimniki, smo namreč blok. Zaračunal pa je : čiščenje dimnika, čiščenje iztočnic, čiščenje zračnikov, naredil pa nič od tega. Zdaj je šel v penzion ( zadnji čas) in njegovo obrt naj bi prevzel sin pa ga je občina malo zaj........ a in podelila koncesijo drugemu. Ta novi je prišel, delal dve uri 4 dimnike, ker je dal očistit kdor je hotel, pospravil za seboj, ko je dejansko počistil iztočnice. Tako, da ni vseh dimnikarjev za metat v isti koš.Eni so v redu in upam, da bojo taki ostali. Lepo in radi se imejmo ursa40

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2007 14:16

Kot sem že rekla, se na te stvari ne spoznam najbolj (ne bom pretiravala, sploh se ne spoznam) zato me zanima, kakšna je stvar s čiščenjem dimnikov pri ogrevanju na mestni plin, ki ga imamo pri nas? katjushka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

10. feb 2010 12:58

Mene pa zanima, kam bi se lahko obrnila za pomoč glede težav z dimnikarjem, ki trdi, da ne more počistiti plinske peči (mestni plinovod)? Ker ne more zraven, ker ni v redu narejen dimnik? Hvala. lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti