Dimnikarji

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. jun 2007 8:43

Zanima me, če slučajno pride do požara, kaj v tem primeru storiš, če Zavarovalnica zahteva račune Dimnikarskega podjetja? Nam je sicer vse pregledal (2x in tudi 2x skasiral), me pa zanima, če bi odklonili, kar naslednje leto tudi nameravamo. galja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

28. jun 2007 8:47

Ravno to sem razmišljala tudi sama. Mislim, da bi najbolj znal odgovorit kakšen zavarovalniški agent. alexis

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. jun 2007 8:54

Cene dimnikarskih storitev so določene v zakonu in jih vedno lahko preverite! Galja, mislim, da ni druge možnosti, kot da dimnikarja sprejmete, ker zavarovalnica bo zahtevala račune.... Seveda bog ne daj, da pride do požara. Mislim pa, da je dovolj, če se dimnik čisti samo enkrat letno. Dvakrat pridejo, da lahko več pokasirajo. Kot sem rekla, se to pri nas dogaja v blokih, kjer ljudje niso čisto na tekočem, ali je dimnik bil očiščen ali ne. V zakonu pa piše, da se mora dimnikar obvezno prej najaviti. Upam, da bodo tudi te zakone popravili in da bojo tudi dimnikarji imeli malo konkurence, pa naj se pošteno zamislijo, preden koga nategnejo... matilda

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

28. jun 2007 9:26

Iz Prekmurja. STANEJ

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jun 2007 9:46

Predvidevam, da VSI dimnikarji izdajo račune, ker je treba te račune hraniti. Mogoče še samo namig, da zavarovalnica ne poravna škode, ki izvira iz nezgod z gospodinjskim plinom, če nimate potredila o rednem pregledu plinskih naprav.

Zakonodaje o obveznostih lastnikov kurišč ne poznam, bi pa moralo biti na obvestilih dimnikarjev napisano, kateri predpis to ureja. 

 

F r i n a

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

28. jun 2007 10:13

Nekaj malega zuakonodaje. Na podlagi Pravilnika o oskrbi malih kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov pri opravljanju javne službe izvajanja meritev, pregledovanja in čiščenja kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov (Uradni list RS, št. 128/04, 18/05) se ureja čiščenje malih kurilnih naprav. Pogostost čiščenja je podrobneje določena v 11. členu. Objavljen je na spletni strani Ministrstva za okolje in prostor. http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov.si/pageuplo Na kratko: 1. na tekoča goriva 1x v kurilni sezoni 2. na trda goriva 2x v kurilni sezoni, 1x izven kurilne sezone 3. na plin 1x letno Dimnikar je določen s koncesijo in ga ne moremo sami izbirati. Pred samim obiskom se je dolžan ustrezno napovedati. Cena storitev je določena v razponu, a glede na to da je en dimnikar odgovoren za določeno območje, ni konkurence, zato vsi (verjetno) kasirajo max. ceno storitev. Če se izvajalcu gospodarske javne službe ne omogoči dostop do kurilne naprave, dimnih vodov ali prezračevalnih naprav (določa Zakon o varstvu okolja), se šteje to kot prekršek, za katerega je predpisana globa 50.000 SIT oz. malo čez 200 €. mufin

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. avg 2007 16:33

No, dimnikarju nismo pustili, da nam čisti dimnik in smo danes dobili račun za NEOPRAVLJENE storitve v višini 47€. Ali je tudi kdo izmed vas to dobil in ali ste račun plačali? Kaj mi svetujete naj naredim. Še to, da imam od zelo zelo zaneslijivih virov informacijo, da ti nič ne morejo, če jim ne dovoliš čistiti ali pregledati dimnik. lp alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. avg 2007 16:54

Ne, načeloma ti nične morejo, samo za vsak primer si preberi frinin zapis, kaj v priemru požara. če ti ta papirček manjak, ni zavarovalnine. Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. avg 2007 17:11

mamamia je napisal/a:
če ti ta papirček manjak, ni zavarovalnine.

 

Vse razumem in je logično... ampak v primeru požara lahko zgori tudi ta papirček...

Lep dan in veliko se smejte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. avg 2007 20:42

Simona84, ampak kopijo ima pa dimnikarsko podjetje, a ne? rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti