Odštevalnik časa v kuhinji

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2007 20:38

Timerji se razlikujejo. Pri enih nastaviš čas in ga potem ni mogoče zmanjšati. Večina je takih, da nastaviš čas, pa odšteva. Pri nas jih je kar nekaj.Niti en ni tak, da ga naviješ !

Jaz ga poleg peke uporabljam za nastavitev časa za haubo, pa za sončenje. Niti en od 4 različnih še ni nikoli zatajil. Pa niso bilo dragi, razen prvega, ki sem ga pred davnimi leti kupila v tujini.

Vsi štedilniki nimajo timerja. Samo , štedilnika ni mogoče nositi s sabo po hiši .

F r i n a

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

27. jun 2007 21:52

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jun 2007 22:18

Mojega ni treba dat nazaj, nastaviš, na kolikor hočeš in teče. Je bil pa reklamni, mi ga je dala tašča, ko ga je nekje dobila, od Barille, moder, plastičen precej velik za odštevalnik, v obliki nekakšnega lonca in na vrh ma en plastičen makaron-metuljček. Imam še enega na tisti kladi za nože, ki je bila nekoč v akciji v Šparu - ampak ni nikoli delal - no, vsaj vemo, zakaj je bila klada tako poceni;) Samo da en dela:) Je pa fajn zadevica, sploh ko kuhaš makarone, da se ne zaklepečeš in lepo pozabiš, da imaš rajši al dente;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2007 23:13

No, pa za kaj vse ga še uporabljate, povejte, da me razsvetlite? Jaz ga namreč nikoli ne... lidka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2007 23:34

"Pokliči me čez pol ure !" Pokličem, ko RES mine pol ure,

Oddaja se začne čez 15 minut. In jo tudi vidim.

Telovadne vaje, 30 minut. Pošteno izmerjeno.

 

Sončenje. Prvi dan 15 minut. Uf, kako odleže, ko lahko odkorakam.

Beljenje dlačic, barvanje las, uporaba maske za obraz, lase.

Gretje z infra lučko, ker moja še nima timerja.

 

" Še pol ure likam, berem, potem pa dovolj !"

 

Pa je res  čudno, da ga ne uporabljate .... 

 

F r i n a

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

27. jun 2007 23:34

Nekaj praktičnih primerov uporabe: - ko kuhaš krompir (al pa karkoli drugega, če se ti ne da kar naprej poskušat, če je že kuhano. js se ponavadi opečem ;) - ko kam kličeš, pa ti rečejo, da poklič ponovno čez 10 minut - ko se ti mudi obesit perilo in veš, da takratki program na pralnem stroju traja dobrih 30 minut - ko veš, da imaš le še 27 minut časa, preden se moraš obleči in urediti za odhod ("no, zdej se bo pa treba zrihtat") - še kaj bi se našlo

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

27. jun 2007 23:36

Frina, YES! Istočasno sva pisali odgovor, pa si bila hitrejša za 10 sekund Hvala bogu, da smo si podobni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2007 23:45

Me je pa vedno zanimalo, zakaj frizerka ne nastavi ure, ko nanese preparat, barvo, potem pa me hodi šlatat, če je že  pripravljeno. F r i n a

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

28. jun 2007 8:11

ena mš je napisal/a:
Tako???? Ga je potrebno vsakič zavrteti na konec in nato na željeni čas ali samo pred prvo uporabo. Jah, sile se nikoli ne poslužujem pa sem se zmotla. ham-njam
Jaz tako naredim vsakič in vsakič mi zazvoni. Je pa moj tudi dobil enega reklamnega jajčka, pa ga je iz jeze čist razmontiral, ker ni hotel zvonit, seveda, ker ga nisva zavrtela najprej do konca in pol narihtala čas. alexis

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

28. jun 2007 8:23

Jaz imam pa že zelo dolgo digitalnega, všeč mi je, da ga lahko točno nastavim. Zadaj ima magnet in je "parkiran" na hladilniku, če pa grem ven iz kuhinje, ga vtaknem v žep. Uporabljam ga v glavnem za kuhinjske stvari, od čaja (3 ali 5 minut) do cmokov (10 minut) ipd. Ste mi pa dale še nekaj novih dobrih idej za uporabo! teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti