Lepa zagorelost

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

tema odprta - 26. jun 2007 23:25 | ogledi: 4.518 | odgovori: 14

Zanima me kako ve poskrbite, da imate lepo zagorelo polt?

ham-njam

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

27. jun 2007 6:50

Držim se v senci... Ni lepo zagorelo, je pa zdravo! gogy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2007 6:56

Če pa že na sonce, pa visoki UVA/UVB faktor in ne pretiravati! Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2007 10:19

Včasih sem se cvrla na soncu čez ves dan, pa sem bila še januarja lepo zagorela.

Leta prinesejo svoje in zdaj se prve dni sončim večinoma pozno popoldan, po 17. uri, a ne več kot uro in pol. Ko imam kožo že nekoliko porjavelo,  postopoma stopnjujem sončenje in čez teden dni sem lahko že ves dan na soncu brez kakršnih koli posledic. Seveda kožo sproti negujem s primernim mlekom za telo, vedno sem lepo zagorela, kak dan med dopustom se sploh ne sončim in hodim naokoli v majici, da si koža malo spočije.

Zagorelost mi tudi zdaj osatne tam nekje do januarja. Imam očitno takšno kožo, bolj cigansko...Je pa res, da sem "iz mode" v času, ko zagorelost ni "in", po drugi strani pa tudi, da mi je glede tega gladko vseeno.

 

Moj predlog torej: postopno sončenje, začni z jutranjim ali pozno popoldanskim soncem prvih nekaj dni, potem pa postopoma stopnju. Glede mazanja ti ne vem svetovati,ker se sama sploh ne mažem med sončenjem, le občasno se kar polijem z olivnim oljem brez kakršnih koli dodatkov. Še zadnjica in prsi me ne pečejo (ker smo na čolnu, sem lahko na srečo tudi naga). Pa redno mazanje s hladilnim losionom ali mlekom za telo, pa bo.

 

Mamamia

mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. jun 2007 10:35

Ma jaz samo,da 1. seno pospravimo sem že čisto čokoladno rjava...je ful odvisno od tipa kože.Jaz sem v 1 tednu rjava do konca,brat pa bel kislo mleko :P. Roncolino

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

27. jun 2007 10:37

Sončnim žarkom se predajam do 11. ure in po 16. uri...samo obraz si vsak dan namažem s kremo za sončenje s faktorjem, drugače pa uporabljam v olivnem olju namočene orehe. In lepa barva kože je zagotovljena. Mogoče je še čas da poiščeš kakšen oreh in pogledaš če ima še zelene plodove. Narežeš jih na rezine, daš v kozarec in zaliješ z domačim olivnim oljem. To postaviš za dva tedna na sonce, potem pa precediš. Tudi na morju se mažem s tem oljem in v kombinaciji z izogibanjem najmočnejšega sonca me nikoli ne opeče. BettyLu

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jun 2007 10:56

Ena mš, veš da ni moderno biti zagorel? Jaz že dvajset let delam reklamo za jogurt Anamarija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2007 11:11

ha-ha, jaz tudi! Ko sem bila mlajša, sem se še nekaj trudila z barvo, a dlje kot do bež nisem prišla. Vsakič ko sem prišla z dopusta, so me sodelavci spraševali če je bil ves čas dež. Z leti se pa sprijazniš s svojo belino, pa je. (pa s kilami, gubami, obliko kolen, nosa...ipd tudi - hvala bogu!) Tako žal ne morem dati nasveta kako do lepe barve. Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jun 2007 12:05

Belo, bež, bela kava, kakav, čokoladno rjava, bakreno rjava....ni važno. Važno pa je, da ima koža lep tonus (napeta), da je sijoča in zdrava. Ženske se od aprila naprej divje trudijo, da bi zbile celulit, potem se kakih štirinajst dni sončijo v solariju in se negujejo, potem gredo na dopust in se tudi še negujejo, potem pa pridejo z dopusta, grejo k frizerju da pobarva narastek in postriže razcepljene konice....in tu se zadeva konča. Še vedno se pri marsikateri kaka dva tedna po dopustu vidijo bele plasti odmrle kože (in potem se gospa zelo nedamsko čoha in stoka, da se lupi) na rokah in nogah, po 20. avgustu pa je tudi konec vsakega anticelulitnega napora....do naslednjega aprila. Za to, koliko bomo zagoreli, ne moremo kaj posebej vplivati, ker telo ima ene kapacitete za proizvodnjo pigmenta in čez te genetske limite se ne da. Za to, da bo koža lepa celo leto, je pa na trgu precej produktov po zelo zmernih cenah in če se jih uporablja celo leto, se rezultati tudi pokažejo. Vendelina jr.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. jun 2007 17:48

Obožujem čvajžanje na soncu, mogoče je to že psihična motnja. Nikoli nisem rdeča. Že sedaj sem rjava, da vsi mislijo, da sem bila na morju. Braunemon zaradi vitaminov in olja za mazanje brez zaščite so vse kar potrebujem razen žgočega sonca. Če je le čas- smuk na sonce. Imam nizek pritisk in mogoče se na njem zato tako dobro počutim. Moram pa reč, da mi je rjava barva všeč zdrava ali ne. Zanima me kake so izkušnje z soncem pri ostalih. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 27. jun 2007 17:49:24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2007 18:34

Meni je bila tudi zagorelost vedno všeč, tudi v časih, ko naj bi bila moderna bleda polt. Zato sem bila kar zadovoljna s svojo kožo....Mammaia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti