Kaj je narobe

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

tema odprta - 23. apr 2002 18:40 | ogledi: 2.539 | odgovori: 17

Zdravo!

Ko na novo odprem na kulinarični strani npr. nov recept je vse OK, ko pa hočem pogldati drug recept ali neko drugo rubriko na forumu, pa vedno "padem na 12. april". Prijavljena pa sem.

LP

Špela

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. apr 2002 19:35

Kako padete na 12. april? Kje napiše to? Jernej Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

23. apr 2002 20:35

Se bom kar prišlepala. Mene zafrkavajo neprebrana sporočila na forumu. Na portalu vidim, da jih je recimo pet (po uri, kdaj sem jih zadnjič brala), kliknem neprebrana in mi vrže tri. Drugi dve lahko preberem, če jih potem kliknem na portalu direktno. lp, Irena

neznan uporabnik

24. apr 2002 7:10

To, kar je napisala Špela, se je meni že 3 x zgodilo. To je trajalo kakih 5 dni, nato se je vse normalno odvijalo naprej. Torej ko sem odprla stran, je bilo vse ok, videlo se je kaj je novega (npr. pet receptov z zvezdicami). Nato sem kliknila en recept in si ga ogledala. Ko sem šla "nazaj", se je enostavno postavila stran s podatki izpred tedna dni ali še več. Če pa sem pri receptih kliknila "vsi", sem dobila vse recepte in sem vsaj tako lahko prebralča novosti, saj v nasprotnem primeru moraš vse ponovno zagnat. Prav tako sem na forumu kliknila "novi", in so se mi resnično prikazali vsi forumi z novimi sporočili, kljub temu, da so bili podatki na strani "za en teden nazaj". In potem sem iz tistega seznama "novih" normalno prebirala naprej in se vračala brez problemov, dokler se nisem vrnila na "naslovno" stran. Trenutno mi vse štima. larisa

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

24. apr 2002 7:34

Jernej! Napiše si me tule: Danes je petek, 12. aprila. Na kulinarični Sloveniji je ...... Ostalo je pa tako, kot je napisala larisa. LP Špela Sporočilo je spremenil(a) spela dne 24. apr 2002 07:37:28

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. apr 2002 9:44

To je res zelo čudno! Da vam na portalu kaže stari datum, je lahko le zato, ker se vam iz trdega diska naloži stara stran. Ste vsi prepričani, da imate (če uporabljate Internet Explorer) v opcijah za začasne Internet datoteke (Temporary Internet Files) izbrano AUTOMATIC ali pa ALLWAYS? Veliko uporabnikov ima NEVER CHECK FOR NEW FILES in potem se dogajajo čudne stvari. Ali imate probleme tudi tisti, ki uporabljate Opera ali Netscape? PS - Teorijo o tem, da vam strani jemlje iz "cacha", ne iz spleta, podpre tudi to, da imate na eni strani ene podatke (recimo forum), na drugi strani pa so potem druga (oziroma več) sporočila. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

24. apr 2002 10:45

Hojla! Ja res je čudno, kajti nastavljeno imam ,da se mi strani samodejno osvežujejo. Malo sem pobrskala po drugih forumik, na katerih sem občasno, tam pa je vse v redu. Mogoče se bo uredilo samo po sebi. Bom javila. LP Špela Sporočilo je spremenil(a) spela dne 24. apr 2002 10:54:29

neznan uporabnik

24. apr 2002 12:54

Kot sem povedala, meni se je uredilo po nekaj dneh samo po sebi in zdaj dela ok. Pa nisem nobenih nastavitev spreminjala. larisa

neznan uporabnik

6. maj 2002 13:15

Jernej, oprosti, ker pišem kar pod to temo, toda pred prazniki si nekaj govoril o virusih. Torej, pri meni se skoraj dnevno pri prejeti pošti pojavi najmanj 4 do 5 obvestil, ki naj bi vsebovale virus. Ker pa imamo antivirusni program, je to le VIRUS WARNING. Zato ta obvestila vztrajno brišem. Predvidevam, da to prihaja k meni tako, kot si takrat napisal. Torej da se samodejno od vas razpošlje naprej na naše naslove, ker imate naše e-mail naslove. Naj povem, da sem npr. dobila obvestilo, ki je vsebovalo virus,pošiljatelj: sycia; naslednjič pošiljatelj: venturini itd. Ne razumi me napačno. Toda imam prošnjo. Ali je mogoče, da se moj e-mail izbriše iz kul.slo. S tem se seveda zavedam, da ne bom več sodelovala v forumu, da ne bom pisala svojih mnenj. Torej: ali me lahko odjavite. Pa ne razumite me napačno. Namreč na mojem službenem računalniku ima dostop do pošte več oseb. In ko pri prejeti pošti dobim pošto z virusom od "neznanih oseb", je to sumljivo, saj imamo sicer preko e-maila stike le z več ali manj istimi osebami. Vseeno hvala. V kolikor pa ni mogoče, da bi me izbrisali (sama sem se že odjavila, pa nazaj prijavila), bomo pač počakali, da mine ta invazija virusov. Upam, da se ne okužimo. larisa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. maj 2002 14:14

Spoštovana Razumem vašo zaskrbljenost. Od nas se virusi ne pošiljajo. Kako naj se pošljejo od nas, vaši emaili so shranjeni v bazi, ki je na strežniku Vizija v Celju, dostop do baze pa je trikratno zaščiten. Strežnik se ves čas preverja s programi za pregledovanje virusov, do njega je zelo težko dostopiti, saj skrbi le za spletne strani. Kar sem zadnjič napisal, ni pomenilo, da MI pošiljamo viruse na vaše naslove, ampak da se virusi širijo okrog in na to nimamo vpliva. Vsak dan na poštne predale "prileti" na milijone virusov od vsepovsod. Njihova pota so čudna, nekateri uporabniki interneta (ne le KulSlo, ampak internet storitev), jih dobijo, eni od tam, drugi od drugod, vsi pa jih dobijo od OKUŽENIH računalnikov. Virusi so zelo zapleteni te dni, tako da je skoraj nemogoče ugotoviti, od kod so prišli. Iz Kulinarične Slovenije zagotovo ne, saj smo SPLETNA STRAN, samo to in nič več. Naše strani NE MOREJO posredovati virusov med uporabniki, ali od nas kuporabnikom, ker tehnologija speltnih strani ne deluje na takšen način. Vaš brskalnik odpre naše spletne strani, to je vse. Ampak na spletnih straneh KulSlo ni priponk in ničesar, kar bi lahko vsebovalo virus. Vse kar je na spletnih straneh si lahko ogledate tako, da v brskalniku izberete opcijo "view source". Poleg tega so še deli ASP kode, ki vam postreže z novimi dinamičnimi podatki, ki skrbijo za to, da se denimo na portalu vedno odpre zadnjih pet receptov. Ponavljam še enkrat: NA SPLETNI STRANI KULSLO SE NE MORETE OKUŽITI Z VIRUSOM. Razumem pa vašo zaskrbljenost in borbo proti tej nevarnosti. S tem, da se odjavite iz naše strani, se ne bo število virusov v vaš predalnik zmanjšalo niti za eno samo pošiljko na dan. Z virusi se trenutno lahko borite le na naslednje načine: 1. Z redno uporabo virus checkerjev 2. Z neodpiranjem nobene sumljive pošte, oz. le z opdiranjem pošte, kjer je jasno napisano, da je priponka res namenjna vam 3. Z iskanjem alternativnih brskalnikov in pošnih odjemalcev, ki virusom ne ponujajo takšne priložnosti za širjenje (namesto Internet Explorerja si naložite Opero, namesto Outlooka pa Eudoro, The Bat, Becky ali kakšen drug poštni odjemalec). Zelo veliko lahko naredite za zaščito tako, da uporabljate čim manj Microsoftovih izdelkov za delo z Internetom, saj sta Internet Explorer in Outlook zelo podvržena invazijam virusov. Odjavljanje iz spletnih strani, kot je Kulinarična Slovenija ne bo prineslo željene rešitve, ker Kulinarična Slovenija in večina drugih solidnih spletnih strani nima veze z invazijami virusov. Jaz vas lahko iz baze fizično izbrišem in tudi vsakogar, ki to želi. Žal mi pa je, da zaradi posameznikov, ki v glavi niso "gladki" in pišejo nevarne viruse in kar je morda še huje, zaradi velikih korporacij, ki njihovo razmnoževanje podpirajo s tem, da ne naredijo dosti za zaščito, od vas pa jemljejo denar, uspešne strani, kot je naša, izgubljajo člane zaradi razlogov, ki sem jih naštel. Kdor želi biti izbrisan iz baze, naj to sporoči in ga lastnoročno izbrišem. Če se boste počutili bolje, je tudi nekaj. Vendar bi bilo bolje, da se v roke vzame zdrava pamet in logika ter razmisli o vsem, kar sem napisal. Lep pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

6. maj 2002 14:39

Jernej, hvala za razlago in oprosti, nisem želela, da bi izgledalo, kot da očitam vam, da vi pošiljate viruse. To vem in nisem tako mislila. Torej, rada bi le vedela, zakaj sem npr. dobila pošto od sycie ali venturini, ko pa sta redna vaša "dopisovalca v forum". Namreč nisem še dobila okuženega ovestila od drugih mojih rednih dopisovalcev, s katerimi se redno službeno dopisujemo. Ok. Jernej, če ti verjamem, potem ni treba, da me brišeš. Bom pač ostala. larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti