Ježek

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

26. jun 2007 22:34

Malo za hec....večkrat je ježek prišel na našo kmetijo pogledat in ko sem bila majhna, sem mu hotla naredit uslugo in mu na bodice napičila hruško in jabolko, narezano na krhlje.... če je pa bilo v pravljici, da se jež povalja da na bodice napiči hruško za hude zimske dni, pa še tako lepa slikca je bila zraven v Cicibanu. Ubogi jež! Zdaj, ko sem velika, pa bi ga z veseljem imela na vrtu, kajti "srečen je vrtnar, ki ima na vrtu jejža!" tigris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jun 2007 22:47

tigris, jaz si ga tudi zelo želim. Že veva, zakaj, kajne? rimljanka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jun 2007 23:21

Jaz pa sem imela ježka kot majhna za domačo žival. Imeli smo še štedilnik na drva in je imel spodaj pod njim svoje domovanje, kjer je bil kot nekakšen "predal". Popolnoma se je navadil, jedel vse mogoče, najraje sladkarije, tekal po stanovanju, kakal le v en kot, kjer je imel žagovino. Ko smo se mu približali, je čisto polegel bodice, ker se je hotel božat in crkljat. Nanj imam resnično lepe spomine, samo nekako se ne morem spomnit, kam smo ga potem dali. Za želvo vem, da smo jo dali v ZOO. Iz bližnje preteklosti pa se spomnim, da je k nam na morju, izpod zelenja, prišel ježek zvečer na balkon. Nekaj je zašušljalo in smo se kar ustrašili, kaj so ti čudni neobičajni zvoki. Uh kako je pihal, ko sem se mu hotela približat! No, potem pa sem ga le zvabila z napolitanko. Kako jo je pohrustal hrust hrust...drugega pa ni hotel :))) Aja pa mlekca je pil, hihi. vso srečo, katka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2007 7:20

Jaz sem imela lani v službi ježa na obisku. Grem na službeni teren med njive in na eni strani je bila posejana koruza. Pa čujem, da nekaj smrči v koruzi, bilo je proti koncu poletja. Najprej sem se ustrašila, da je kak preveč pogledal v kozarec. Čez pol ure grem ponovno pogledat in iz koruze me gleda lep velik in okrogel jež. Sem odhitela nazaj v pisarno in mu odnesla mleko. Nalila sem ga v krožniček od kave in dodala na travo veliko lešnikovo napolitanko. Najprej ni hotel ven, ker se me je verjetno bal. Ampak ker je potrpljenje božja mast, sem se dočakala, in prišel je do krožnička, mleko popil, napolitanko pa skoraj pojedel. To se je dogajalo kar nekaj dni za povrstjo, nakar ga enkrat več ni bilo. Bilo mi je kar malo hudo, ko je odšel. Jaz bi ga kar posvojila, ampak ker vem, da je divja ( ni domača žival) in je bil že odrasel, se pravi, da me ni nujno potreboval, sem bila vesela, da se je znašel in odšel svojo pot. Čeprav mi je bilo kar malo hudo.

Nosila pa sem mu vse, od mleka in vode, do zelja, korenja, kekse, kruh in sadje. Tudi pojedel je vedno skoraj vse. Jabolko pa sem mu nesla narezana dva večja krhlja. Kako je lepo jedel, da ga je bilo veselje gledati in poslušati, kako cmoka. Ko pa je spal, pa je močno smrčal, skoraj kot človek, haha

Kyara

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

27. jun 2007 11:03

Ježku najdite miren kotiček in mu pripravite suho ležišče zaščiteno pred dežjem.Nastavite mu hrano-najraje ima mačje brikete,sladjkarije niso najprimernejše,sadje in vodo.V hladnejšem obdobju lahko ponudite tudi mleko,ki se sedaj prehitro skisa.Sadja ne režite na krhlje,ker potem začne gniti.Ob obilici druge hrane se sadja loti nazadnje.Verjetno bo ostal pri hiši,čez čas se vas bo navadil in se bo rad pocartljal.Ježek je potujoča vreča bolh uši in klopov,zato ga je smotrno rešiti te nadloge,če bo ostal blizu hiše.Pri nas pogosto ponudimo dom ježkom.Tega zadnjega na žalost že 2 tedna ni domov. http://www.email.si/apps/es_gallery/p.php?id=2611 ati zlati

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

27. jun 2007 11:16

Lepe so te vaše ježeve zgodbice, res. Mi smo tudi bolj v naravi, pa pridejo včasih bližje hiši, lani so bili pod drvmi, toda pri nas imamo mačka, ki prežene vse živo in verjeto prežene tudi ježke, da se oddaljijo. emily

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

27. jun 2007 11:41

Samo bolj previdni so ježki,če nimajo miru.Tudi pri nas imamo mačko,sosedje 2 loveča mačaka,spodnji sosed ima psa,ježki pa kljub temu prihajajo.Tast ima na gruntu med 5 in 10 mačkami,3 pse in kljub temu ježki "gnezdijo"pod drvmi. ati zlati

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

27. jun 2007 21:50

Ježi so čist nori na banane, ki so že skoraj črne. tumpika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jun 2007 21:52

A druga mleka pa nimajo laktoze? Saj je to mlečni sladkor, ne? rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti