Torta iz toaletnega papirja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 26. jun 2007 16:37 | ogledi: 17.588 | odgovori: 15

kot že zgoraj piše bom mami za presenečenje naredila torto iz toaletnega papirja. Sedaj pa me zanimajo vaše izkušnje z njeno pripravo. papir mislim skupaj zlepiti, potem pa ga nekako preliti s čokoladno glazuro, vendar me skrbi, da to ni to, ker bo papir vse popil in bo nastal velik pac. Kako jo ste vi naredili? mogoče jo naj namažem samo s smetano? vsaka ideja je zaželjena. Hvala

ariella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jun 2007 17:11

Se bojim, da jo boš težko s čem polila ali namazala, ker papir se bo napil vlage in bo res nastal poc. Edino, če bi jo ovila v folijo, samo ne vem kako bo botem čokolada obstala gor. Mogoče smetana?  Na misel mi pride samo še tičino masa, s tem bi se pa dalo kaj ščarati.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4636

 

Sem enkrat slišala super idejo, da so nekomu naredili leseno torto. Tišler naj ti odreže in zbrusi primeren kos lesa, poljubne oblike, potem pa lepo okrasiš in se splih ne vidi, da ni prava. Lahko preliješ s sčokolado. Samo potem ima slavljenec probleme z rezanjem .

jade

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. jun 2007 17:55

Sem že videla takšno torto, samo ni bila nič polita, se je videlo, da je iz wc papirja, gor so bile tudi svečke. Je pa ena sorodnica enkrat rezala torto iz stiropora in smo vsi mislili, da je prava, je bila s smetano premazana ali s čokolado, ne vem točno. Po moje bo stiropor boljši. Jelenckova

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jun 2007 18:05

super, bom šla jutri v trgovino in kupila tistega tanjšega, potem ga bom pa rezala in lepila. menda ja ne bo čokolado popil, če ne bom pa smetano z želatino zmešala in okrasila. super ideja, komaj čakam da začnem. naredili ji bomo še okvir s slikami od mladosti do danes - abraham in okvir bom kupila v foto galeriji - steklenega okrog in okrog. Kako bi se ga dalo okrasiti oz. s čim? ariella

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

26. jun 2007 18:23

res je, iz stiropora se da narediti čudovita torta. Izrežeš dva enaka kroga poljubne velikosti in pravokotni trak željene višine ter dolžini ustreza zunanjemu krogu . /tudi iz stiropora) Trakt vstaviš med oba kroga in zalepiš, tako da dobiš okroglo škatlo. V škatlo pa lahko položiš šaljiva darila ali pa pravo darilo. Lahko pa zlepiš skupaj samo kroge debelega stiropora. Krasno se premaže in okrasi s smetano. Lahko pa jo poliješ tudi s stopljeno čokolado in okrasiš s stepeno smetano. Takih tort sem videla že precej. Dokler ne zarežeš vanjo, sploh nimaš občutka, da ni prava. Je tudi hitro narejena. Mnogo uspeha Larisa1 Alojzija Soršak

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jun 2007 18:40

larisa1, kako oz. s čim je bila takšna torta okrašena? ariella

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

26. jun 2007 19:08

jaz sem naredila marjeticu iz toal.papira in jo okrasila smetanom.vsi so mislili da je prava preden jo je slavljenka začela rezat. p.s.papir sem ovila folijom da se ne umaže smetanom. nemo

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jun 2007 19:19

nemo, to je pa še boljša ideja, bom jutri še papir kupila, pa bomo imeli kar dve torti ariella

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

26. jun 2007 19:55

Sama sem naredila torto iz polente in vanjo "zatisnila" stiropor in potem okrasila. Bila je krasna na pogled, samo rezat se ni dala kar tako in požela je veliko smeha.... akniradg

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. jun 2007 20:54

Tudi mi smo dedku naredili torto iz stiroporja,v sredino dali darilo in prelili s čokolado+okrasili s smetano in marcipanom :). Roncolino

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. nov 2011 15:37

Vem da je stara tema samo nočem odpirat nove. Prijateljici bom za 19 rojstni dan kupila 19 pločevink njenega najljubšega kapučina. Pločevinke bom zložila tako da bo zgledalo kot torta. Tukaj se pa pojavi problem. Ne bi namreč rada uporabila smetane za okrasitev, hkrati pa bi rada, da bi torta zgledala čim bolj realistično. Ima kdo kakšen predlog? 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti