Študent, kaj ješ med vikendom?

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

tema odprta - 26. jun 2007 15:27 | ogledi: 5.541 | odgovori: 48

Moram vam povedat to zgodbo. V ponedeljek (25.6) sva želela z možem jest na študentske bone. In sva se odločila za STRIKE v MB, pa bi zraven zaigrala še kakšno igro bowlinga. In prideva tja. Pa vprašava za študentsko ponudbo. Pa je med vikendi in prazniki ni. Dobro, bova igrala po "navadni ceni, v kombinaciji s hrano, ki je mimogrede v ponudbi pod vikend paket).

Prideva do predela s prehrano, pa nama kelnar reče, da ni te kombinacije. Je sicer res, da so prazniki in nedelje enako, a danes je praznik, pa ta ponudba ne velja. Greva nazaj do pulta za bowling. OK. igrava po standardni ceni, jeva na bone. Ob tem so se gospodiču izbuljile oči in je ves začuden vprašal kaj s tem misliva. A res, tukaj se lahko je na bone??? Zmenjeno. Lahko.

Prideva v restavracijo(drugič!!!), ob tem požanjeva pogled, ki ga največkrat namenimo vsiljivemu beraču), poveva, da želiva jesti na bone, pa nama reče, da na praznike in med vikendi študentov ne strežejo. Samo "alakart". In potem greva zopet do bowling pulta in vse to poveva. In on nama še vedno hoče prodati "vikend paket" tj. kosilo in bowling. Ko mu ponoviva, kar je rekel gostilničar, je gospodič rekel, da bo pa šel z nama in se on zmenil.

In ne predstavljate si, kakšno ponižanje sva doživela. Šel je tja in nekaj prišepnil in potem takšen pogled, kot da želiva najmanj odnesti pol gostilne.

Kaj ni to nesramno?!?!?! Država nam daje bone, ko jih pošteno kupimo (mimogrede bon stane malo pod 2 evra, kar za MB sploh ni poceni!!!), pa nas tretirajo kot fehtarje in kradljivce.

Seveda sem to zelo na tiho, da ne bi motila ostalih uglednih gostov obema gospodoma tudi povedala, se obrnila in odkorakala ven. In tja se zagotovo ne vrneva več!!!

In zdaj vas vprašam: smomar študentje res manjvredni gostje? In kaj naj jemo/jedo med vikendi in prazniki?!?!

moncika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2007 15:38

Hja, ne vem, kaj naj rečem. Država študentske bone kar radodarno subvencionira in skupaj z gostinci, ki jih sprejemajo, pač postavlja pogoje. AMPAK: pogoji morajo biti jasni in znani vnaprej za vse, ne pa malo tako, malo drugače, kakor se ravno natakarju zljubi. To je nesprejemljivo. Ko bosta pa čez par let plačevala v lokalih polno ceno, mogoče čez vikend tudi ne bo več problem doma zavitheti kuhalnice. Lep pozdrav, Sonja

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

26. jun 2007 16:10

hmmm.. "In kaj naj jemo/jedo med vikendi in prazniki?!?!" moram reci, zelo drzno postaviti taksno vprasanje na portalu z nevemkoliko RECEPI.... in zalostno obenem.. vsekakor pa ne podpiram obnasanja osebja! pomarandza

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

26. jun 2007 16:13

Sonja, zakaj imam občutek, da ste tudi vi nastrojeni proti šeudentom in ravno tako mislite, da so manvredna rasa??? Saj mi ni problem zavihteti kuhalnice. Sploh ne. Z veseljem in užitkom kuham. A včasih pač sede, da greva kaj ven pojest. In če bone plačam, pričakujem postrežbo. Nisem jaz nikomur roke zvijala, da naj sprejme bone. To je vse. Nenazadnje država primakne tistih 50%, ki jih nam ni treb dat. In je moj obrok "vreden" ravno toliko, kot če bi ga plačal kdo drug. Napisala sem pač svojo izkušnjo, ki pa žal ni edina v tej smeri. S spoštovanjem, moncika

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

26. jun 2007 16:21

Pomarandza: Veliko manj časa ti vzame če greš ven na konreten obrok kot če ga doma pripravljaš - sploh pa sedaj ko so pomembne vse minute (ko je izpitno obdobje)! Neprijaznost gostilničarjev in natakarjev je pa kar pogost pojav, pa ne samo če si študent, tudi če plačaš z gotovino te imajo kot za en izmeček tam (govorim za mlade). Je pa res da pa so nekateri celo šefi zelo prijazni do študentov - vendar so redki. dasi

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

26. jun 2007 16:31

se vsekakor strinjam! tudi sama sem studentka.. sem tudi samohranilka in prav presneto dobro vem, da vzame veliko manj casa iti ven kot kuhati doma. vendar da se je potrebno sprasevati, kaj naj studenti jemo med vikendi in prazniki je pa vseeno absurd... ce se ne izide da jes na bone, pac skuhas - in NE sprasujes: kaj LE naj jem, ce ne dobim hrane na bone.... verjamem, da nisem edina s taksnim mnenjem :) :) :) pomarandza

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

26. jun 2007 16:41

Tudi jaz se kot študentka popolnoma strinjam s pomarandzo. Sploh pa, če si dovolj stara, da imaš moža, si dovolj stara tudi, da sama skuhaš kosilo. Resnično je bilo tole vprašanje ob vsej danes dosegljivi hrani malo čudno, moncika. Je pa res, da še nisem slišala, da nimajo študentskih ponudb čez vikend. Pa tudi obema gospodoma v tvoji zgodbi, moncika, bi enako povedala ko ti, le bolj glasno, da bi še drugi slišali. jessy6

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

26. jun 2007 17:56

Jessy, mislim da je moncika želela le spremembo. Z možem sta želela iti jsti ven in ker sta še študenta, sta izbrala restavracijo, kjer se da jesti na bone. Tudi jaz grem rada kdaj jest ven, čeprav znam kuhati. Sploh pa: bonov lahko kupiš toliko kolikor je delovnih dni. Potem si jih pa pač razporediš po želji. moncika, to kar se vam je zgodilo, je res zoprno. Sama bi ravnala popolnoma enako - tja nikoli več. Enostavno ne maram lokacij (trgovina, restavracija ali karkoli drugega), kjer moraš malo manj kot prositi, da ti nekaj prodajo. Ni problema - pridem samo enkrat in nikoli več oz. še tistkrat odvihram. To me res razkuri. Še za pomaranzdo: moncika ni želela reči, da se vsak vikend sprašuje o tem, kaj naj je. Opisala je le svojo zelo negativno izkušnjo v določenem lokalu. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 26. jun 2007 17:59:26

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

26. jun 2007 19:17

Jessy in pomarandza, govora je o bonih in odnosu gostincev, in ne debata o tem ali je moncika zadosti stara, da si sama kuha ali ne Tudi jaz pričakujem, da bi me za bon postregli enako kot ostale goste, ki plačajo z denarjem, saj je tudi bon plačilno sredstvo. Na žalost pa je resničnost povsem drugačna. Sicer pa v večini gostiln kaj drugega ni za pričakovati, saj se večina natakarjev še vedno ne zaveda, da bi bilo potrebno delati z gosti kot z kralji (naj si gredo v ZDA pogledat kako se to dela ), saj jih bodo drugače izgubili. Smo si pa tega tudi gostje mnogokrat sami krivi, saj se ne znamo razkuriti, ampak hočemo mirno rešiti zadeve. mufin

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

26. jun 2007 20:09

Glavni namen bonov, pomarandza in ostali je, da so POCENI. In ne, ni problema zavihtet kuhalnice, vendar bi tak obrok, kot ga dobis na bone, po isti ceni doma mogoce malo tezje pripravil. In nehajte jo sekirat, kaj sploh je na bone. Zakaj pa ne, ce lahko in ima vso pravico do tega?! A vi nikol ne jeste zunaj?? Bad for you.. In se strinjam (tudi sama sem bila studentka) da je odnos natakarjev dostikrat podcenjevalen do studentov. Prinesejo ti tisto porcijo, kaj vec se pa ne potrudijo in se ne obnasajo tako lepo in ustrezljivo kot do ostalih gostov. Ampak ne mecimo vseh gostincev v isti kos. Nekateri so tudi cisto u redu in prijazni. LP Scorpy

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

26. jun 2007 20:33

Moncika ob branju tvijega posta sem postala žalostna in ogorčena.....če bi bilo po moje in bi jaz vladala tem svetu bi kot prvo uvedla vsaj 1 brezplačen obrok dnevno za vse študente in dijake....se mi zdite tolk pridni ker študirate.....glavo pokonci in čimprej dokončajta z možem študij potem pa pojdi v tisto restavracijo in jim povej kako si se počutila v tistih dneh ko si tam stala in čakala na obrok kot berač....pa ne se sekirat ker prejemaš bone za hrano . kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti