Študent, kaj ješ med vikendom?

BigDaddy  

član od: 28.12.2005

sporočila: 28

28. jun 2007 7:16

Dragi moji študentje Ker sem bil sam tudi študent in sem tudi sam izkusil tak način življenja vam lahko svetujem samo eno. Izkoristite bone in hodite ven jest, kamorkoli, kolikorkoli, privoščite si mehiške, kitajske, italijanske, kajvemkakšne restavracije, razvajajte se, uživajte, preizkušajte... Kajti potem boste šli najbrž v službe in bo tega v takih količinah nepreklicno konec. Ker ne boste imeli ne denarja ne časa ne volje ne energije. P.S. Tisto o nezmožnosti kuhanja zaradi prehudega "izpitnega pritiska" je pa malo za lase privlečeno, aneda. BigDaddy

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

28. jun 2007 10:58

Pitončica - vam bi pa res priporočal sendviče za zraven, veliko jeze si boste prišparali , če ne druga. ACDC

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jun 2007 11:54

Jaz se strinjam z Liso in z BigDaddyjem. Boni so samo drugačna oblika plačilno-menjalnega sredstva, BigDaddy pa je lepo povedal - naj študent uživa polno študentsko življenje. Ljudstvo, študentje ali ne več študentje, pa dajte malo več uživati in ne čisto vsega razumeti kot neizmeren napad nase. Eni natakarji so pač malo nerodni, bogpomagaj. Eni te šetajo k drugemu natakarju, eni morda kaj neprimernega bleknejo - so what! Pa ni se treba zaradi tega tako razburjati. V univerzitetnih središčih je vedno več kot en gostinski obrat in vedno se gre lahko tudi na drugo lokacijo (pa zraven še malo pogledaš, kako se kraj razvija). A ni še nobeden od nas nikoli na neprimernem mestu ob neprimernem trenutku kaj neprimernega rekel? Pa nas niso ravno z burkeljci namlatili zaradi tega. Če bi bil človek tolikanj kritičen do svojega početja, kot je do početja vseh ostalih na planetu, bi bilo precej manj nesporazumov, don"t you think so? Tista o nezmožnosti kuhanja zaradi izitnih pritiskov je pa res smešna - je pa res, da se jo da staršem študentov v resnici prodati in neizmerna starševska ljubezen dejansko kupi takšen umislek. Jaz sem se ob tem spomnila, kaj vse sem sama podobnega prodala staršem - kuharskega ravno ne veliko - sem se pa domislila, da je najboljša energija za moj študij v dnevni sobi (moja soba mi nekako ni sedla) in tako so se v izpitnem času morali gostje naše familije sprejemati v jedilnici ali pa zunaj na vrtu, ker sta bila v dnevni sobi kakšna dva kubika knjig... Oh, nostalgija. Hočem reči, moncika, upam, da boš nekoč v bližnji prihodnosti prišla do tolikanj pameti, da boš tisto sprehajanje od natakarja do natakarja razumela kot še eno zabavno epizodo iz časa študija. Verjemi mi, vsi nekdanji študentje smo šli skozi take zgodbe. Kyara, tisti natakar ni mislil nič hudega, zlasti pa ni pod vprašaj postavljal tvoje izobrazbe, take it easy. V življenju je ogromno bolj resnih vprašanj, ki se jih da rešiti samo ob predpostavki, da do njih pristopamo s humorjem. In ni razloga, da bi šel ves humor v franžie že pri prvem bližnjem srečanju z natakarjem. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. jun 2007 12:06

Pitončica, v vaši trgoovini mene varnostnik ni spustil noter, pa sem pridirkala, peš vsa zadihana iz drugega konca nakupovalnega središča. Ura je bila 19:50!!!! Se mi je tudi pritisk dvignil. Sem pol cvirnala tam pred vhodom, ker sem res nujno rabila samo eno stvar... (se nisem prišla sprehajat not...)...

Tko da, to delajo še kje drugje...

lidka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jun 2007 12:07

Pitončica je napisal/a:
Ja sam pogledal smo se, ji plačal, se vstali in šli. V drug lokal, ki je delal do 15.00 - tudi v city parku Pa so nas tudi tam vn vrgli. Že ko smo prišli smo bili skoraj edini, potem ko nas je postregel, pa je začel pospravljat njihovo teraso, in nas močno motil, sam ga nič kaj preveč ni zanimalo da smo tam in se pogovarjamo- Vlekel je tiste stole, kot bi bil sam na svetu. Ob 15.00 je bil skoraj že pripravljen na odhod. Mal pred tretjo je prišel in rekel, sej bom sam kozarce vzel, da jih operejo, vi lahko še sedite. Za moje pojme je to nesprejemljivo. Al pa ko je kolegica šla v eno pizzerijo v Novih jaršah, pa je bla ura, 21.50 pa so se usedli pa naročili za jest, pa jim je potregu, in ko so bli krožniki še na pol polni, je rekel da zapirajo??????? A ni mogu že pred naročilom povedat da ob 22.00 zapirajo????? Ona pa seveda tud ni vedla do kdaj delajo. Da ne govorim o tej nedelji. Bli smo v fiesi. Okol 17.00 smo bli lačni, pa smo poslal enga otroka pa dva moška v trgovino po sladoled. Že pred trgovino je bla gužva, (pa jih kr dolg ni blo, sm si že mislila, da niso šli v ljubljano po ta sladoled?) Pa sta se vrnila pa sta povedala da je že pred trgovino bla gužva, in da jima je pred nosom zaprla vrata in rekla da ob 17.00 zapirajo????? no pol je tamala potrkala pa upršala če loh dobi sladoled, pa se ji je zgleda mal zasmilila, pa ji je prodala še 3 sladolede.
Ja ne vem, lokal, odprt do 15.00, pa ob 15.00 začne pospravljati ... res nesramno. Trgovina, odprta do 17.00, pa ob 17.00 nikogar ne spustijo noter - višek predrznosti. 21.50, deset minut pred koncem šihta, so naročili pico, celo pred deseto so jo dobili in na pol pojedli, ob desetih si pa en kelnar drzne opomnit, da ob 22.00 zapirajo - sem brez besed. Dajte no, malo preveč dobesedno jemljete tisto "kupec je kralj"! Atina

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

28. jun 2007 13:17

No, če deset minut pred koncem njihovega šihta naročite pico, se mi zdi bolj nesramno, kot pa da vam jenatakar pred nosom pospravljal. Moja sestra je bila v svojih najstniških letih še natakarica in se spominjam, kako je tudi po dve uri kasneje hodila domov, ker je bila zasedena samo še ena miza. Ne vem no, ponavadi se zvečer preveri, kdaj zapirajo. In če je začel natakar pospravljati, mu ne smete zameriti - to je pač vljuden način, kako pokazati gostom, da zapirajo. Nič novega. Če je trgovina odprta do šetih, je odprta do petih in se mi zdi skrajno nefer, da pričakujete, da bodo trgovke potegnile svoj šiht zaradi sladoleda. Kaj pa, če bi to naredile vsak dan? Veste, nadur jim nihče ne plača. Kakorkoli že - delovni čas je pač zato, da se ga upošteva. Samo moje skromno mnenje. LP Muffsy Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 28. jun 2007 13:18:10

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. jun 2007 15:26

Ne, delovni čas je čas, dokler lehko gost/stranak še stopi noter. In naroči ali kupuje. In to naj gost spoštuje, natakar pa tisto naročilo, ki je pet minut pred koncem šihta.

 

A zdaj bom šla v trgovino pol ure prej, da bojo prodajalci velselo na uro odkorakali domov? Ali pa v gostilno, uro prej, ker bo kuhar potem zaključil???

 

Se pa strinjam, da je tudi od gostov nevljudno, da visijo edini in da se jih čaka dve uri???

lidka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jun 2007 18:09

Atina in Muffsy -     

lidka je napisal/a:

Ne, delovni čas je čas, dokler lehko gost/stranak še stopi noter. In naroči ali kupuje. In to naj gost spoštuje, natakar pa tisto naročilo, ki je pet minut pred koncem šihta.

A lidka

Pet minut pred zaprtjem naročiti večerjo a la cart bi bilo seveda skrajno, čez vsako mero nesramno, ja. Ali pa se v enem mega.......kateremkoli že marketu eno uro potem sprehajati med policami, ker smo pač prišli pravočasno..............

A to potem pomeni, da se v enem kopališču lahko pojavimo tik pred zaprtjem in potem pač odplavamo svojo uro dolhg program???????????????

Čudna razmišljanja.

 

In, če misliš, da prodajalci ob trenutku zaprtja trgovine veselo odkorakajo domov, se kruto motiš.

 

rimljanka

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

28. jun 2007 21:07

Jaz tud mislim, da delovni čas pomeni, da moramo do določene ure zapustiti trgovino/lokal itd. Vsi smo pismeni in si lahko na vratih ali kje drugje preberemo do kdaj je odprto, če pridemo 5 minut do zaprtja, lahko naročimo edino, če bomo v 5 minutah tudi pojedli (torej nemogoče:) Takrat se zapira in konec, tudi trgovci in gostinci morajo spoštovati delovni čas in če jih dobi inšpekcija, da imajo odprto še po koncu delovnika, bi plačali kazen! Tko da Lidka, brzdaj konje ;) In če ne drugega, je nevljudno, a smo ljudje ali nismo?! Jst nimam obraza komu viset tm u nedogled in se pustit strežt, pa še pričakovat prijaznost.... Pomislimo še kdaj na koga drugega, razen sebe..... Scorpy

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

28. jun 2007 22:20

No ja, sej k tuki človek kej napiše itak loh pričakuje samo kurcanje. Pa dejte prebrat vsaj .... Drgač pa jst nimam nč z našim varnostnikom tko da ...... Itak sm povedala da se mi ne ustanemo ob 20.00 z blagajne pa gremo, ne gelde na kupce ...... Pa dejte brat!!!!!!! Sm napisala da je biu natakar že pripravljen na odhod ob 15.00, kar pomeni da je že zdavni pred tem začel pospravljat .... kar zadeva trgovino na primorskem na palži sred sezone, se mi ne zdi glih fajn, da že tolk zgodi zapira .... Očitno morm use minute napisat, da boste dojel. Če so ob 21.50 šele prišli in naročili, je niti slučajno niso dobili pred 22.00!!!!!!! Ura je bila čez 10 ...... tko da ....pa napisala sm da ona ni vedla do kdaj majo odprt. Lepo prosim,, da se VSI PO VRSTI BRZDATE. Ker to ni letelo na nobenega od vas. Samo želela sem povedati kaj se mi dogaja. Lepo prosim, da začnete brat, in spoštovat naša mnenja. Vas je že veliko preveč tuki k se obešate, na tisto kar človek napiše. IN MORATE DODAT NEKE SVOJE PRIPOMBE, ČEPRAV VAS NIHČE NI PROSIL. Pitončica Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 28. jun 2007 22:29:11 Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 28. jun 2007 22:32:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti