Študent, kaj ješ med vikendom?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2007 7:40

Naj napišem še mojo izkušnjo. Ker smo bili poslovno v prestolnici, smo seveda še hoteli videti hčerko, ki tam študira. Ampak ker ima tako natrpan urnik na gradbeništvu, smo se zmenili, da se dobimo v gostilni na kosilu. Ker smo prišli prvi, smo vprašali natakarja, če se tam tudi lahko je na študentski bon. Pa je rekel, da naj že enkrat doštudiramo, ker da smo prestari, da bi še na bone jedli! Halo!?

Mi smo samo vprašali, bili pa smo trije, mož, sin in jaz. Pa bonov tudi nimamo. Smo bili pa tako jezni, da smo med vrati počakali našo študentko. Ker smo bili seveda napoti gostom, nas je hotel vreči na cesto. Pa smo hitro zahtevali šefa, katermu smo razložili in seveda odšli drugam. Natakar pa je kar stal tam ves prestrašen in bled, ko ga je začel šef nadirati. Pa prav mu je. Na pošteno in kulturno vprašanje bi lahko daj vsaj nek odgovor, ne pa svojih pritlehnih komentarjev.

Pol smo se lepo njedli v drugi gostilni, kjer nas je že pri vratih prijazno pozdravil natakar. Na isto vprašanje je rekel, da seveda strežejo tudi na študentske bone. Mi smo potem kar celo kosilo lepo plačali, bon pa si je hči prihranila za drugič, ko ne bo časa kuhati med predavanji, obveznimi vajami in itpiti.

 

Kyara

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. jun 2007 8:24

Jaz sem razumela, da moncika želi le povedati, da so v tem lokalu bili do nje nesramni. Debata se je pa razvila o študentih in celo o tem, ali so upravičeni do teh bonov ali ne. Meni se zdi, da je v tej Sloveniji toliko ljudi, ki niso upravičeni do marsičesa, kar prejemajo, tako da se mi zdi, da en študentski bon, ki ga mora študent še vedno plačati, ne pomeni proti temu čisto nič. Koliko je ljudi, ki prejemajo socialne pomoči neupravičeno (zraven pa delajo na črno npr.), ali grejo celo na Rdeči križ po paket, tisti ki pa pomoč res potrebujejo, je pa zato ne morejo dobiti. Celo take mlade starše poznam, ki so šli na sodišče in se dogovorili za preživnino za otroka (poročena itak nista bila), samo zato, da je mamica, ki ni imela biti namena zaposlena, prejemala maksimalno socialno pomoč, otroški dodatek in praktično brezplačen vrtec. Vmes pa sta imela še enega otroka... Pa takih ni nič sram, seveda ne, saj se mimo tebe peljejo v avtomobilu z zatemnjenimi šipami... In potem mi tu razpravljamo, ali naj imajo študenti tistih par bonov ali ne... Sicer pa kot sem že rekla, ne razumem, zakaj strežejo lokali kosila na študentske bone, če študentje niso zaželjeni pri njih... matilda

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jun 2007 8:48

tudi meni se zdi to razpravljanje bedasto. Mi vsi, ne država - skozi davke plačujemo (oz. le DO-plačujemo) študentsko prehrano. Študentski bon je vreden ravno toliko kot bankovec. Če ne bi bilo tako, vsi ti številni gostinski obrati pač ne bi silili zraven. Oni pač NIČ ne dajejo, nič manj nimajo od študentov kot od drugih gostov (morda manj napitnin?) in ko se odločijo biti "zraven", nimajo nobene pravice več za kakršenkoli komentar. TO je namreč samo POSEL. Tisti z malo več pameti tudi vedo, da bo zadovoljni študent prišel nazaj tudi kasneje - ko bo naročil več, dražje...in dal napitnino. Koliko ljudi je pa upravičenih do te subvencije, kako se izkorišča, kakšne nepravilnosti so tu in kakšne pri subvencijah študentskih postelj, pa kako se zadnja leta (ne)študira ampak vlači po fakultetah 10 let - to je pa tema za še eno razpravo. Lisa

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

27. jun 2007 9:38

Bravo Kyara to ste pa res enkratno izvedli. Kaj se pa gre tist natakar. Po moje je takšnim natakarjem mal hudo, ker si oni ne morejo privoščit hrane na bone. Hja, pa bi šli študirat!:) In Matilda popolnoma se strinjam s teboj. Poznam veliko ljudi, ki reče "zakaj bi pa delal, če pa dobim socialne ravno toliko kot plače, ja za tistih bogih 100 jurjev se pa ne bom matral!" ???? Mislim HALO, kje pa je dostojanstvo?? ŠTUDENTJE LE JEJTE NA BONE, KUHALI BOSTE LAHKO ŠE VELIKO!! vida u.

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

27. jun 2007 11:20

Matilda se popolnoma strinjam s tabo, kar si povedala. Mijan

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

27. jun 2007 13:12

Veste kaj, meni je ena prijazna natakarica rekla, da od študentov dobi več napitnin kot od "okravatenih gostov v murinih oblekah". Pa se zamislimo... moncika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2007 13:42

Meni je pa čisto mimo, da se napitnina sploh pričakuje... (ena stvar, ki je prirasla k nam iz raznoraznih filmov...). lidka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2007 13:44

Tudi to je res, moncika. Eni študenti pa med časom študija ne morejo kuhati,ker enostavno nimajo časa, ker so predavanja in vaje. Drudi pa spet samo uradno študirajo, toliko da so vpisani, naredijo pa nič.

Ko pa pride prost vikend, ker naša nima vseh vikendov prostih, pol se pa radi malo razvajajo doma ali pa gredo v gostilno kaj pojest, da kakšen bon ne ostane, ker imajo vsi boni tudi rok veljavnosti.

Kyara

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. jun 2007 13:46

Tudi sam sem 2 leti jedla na bone in marsikje bila deležna nesramnega obnašanja natakarjetv in natakaric, in slabo postrežena. Zato sem po eni strani prav vesela, da je čez par ur zagovor diplome in da od septembra ne bom več jedla na bone :) Po drugi stranbi je blo pa kar dosti ceneje in si se ponekod kar pošteno najedel za malo denarja :) Lahko pa povem da nismo samo študentje ne priljubljeni v gostinstvu. Pred dobrim mesecem smo okoli 12.30 v nedeljo šli v lokal Pod vodo - City Park, naročili sadne kupe (vsaka stane okoli5€ - bilo smo 4) torej nismo zapravili malo. Sedeli pa smo tam do 14.10 in pač klepetali. Saj tudi tiste kupe so malo večje, je ne morš glih takoj pojest. In je gospodična natakarica ob 14.10 kar prinesla račun????????????? pa noben je ni prosu!!!!!!!!! Ja sam pogledal smo se, ji plačal, se vstali in šli. V drug lokal, ki je delal do 15.00 - tudi v city parku Pa so nas tudi tam vn vrgli. Že ko smo prišli smo bili skoraj edini, potem ko nas je postregel, pa je začel pospravljat njihovo teraso, in nas močno motil, sam ga nič kaj preveč ni zanimalo da smo tam in se pogovarjamo- Vlekel je tiste stole, kot bi bil sam na svetu. Ob 15.00 je bil skoraj že pripravljen na odhod. Mal pred tretjo je prišel in rekel, sej bom sam kozarce vzel, da jih operejo, vi lahko še sedite. Za moje pojme je to nesprejemljivo. Al pa ko je kolegica šla v eno pizzerijo v Novih jaršah, pa je bla ura, 21.50 pa so se usedli pa naročili za jest, pa jim je potregu, in ko so bli krožniki še na pol polni, je rekel da zapirajo??????? A ni mogu že pred naročilom povedat da ob 22.00 zapirajo????? Ona pa seveda tud ni vedla do kdaj delajo. Da ne govorim o tej nedelji. Bli smo v fiesi. Okol 17.00 smo bli lačni, pa smo poslal enga otroka pa dva moška v trgovino po sladoled. Že pred trgovino je bla gužva, (pa jih kr dolg ni blo, sm si že mislila, da niso šli v ljubljano po ta sladoled?) Pa sta se vrnila pa sta povedala da je že pred trgovino bla gužva, in da jima je pred nosom zaprla vrata in rekla da ob 17.00 zapirajo????? no pol je tamala potrkala pa upršala če loh dobi sladoled, pa se ji je zgleda mal zasmilila, pa ji je prodala še 3 sladolede. U redu. Gremo v en lokal, pred katerim je tabla kaj je danes na meniju. Se usedemo uprašamo, kaj še ponujajo, pa prav TEČEN natakar, daje kuhinja že zaprta??????? ob 17.30???? ok. Neki spijemo. Gremo mal naprej, kjer je biu nek žar - roštilj varianta. Ponujajo 20 stvari in med tem ko se mi naglas menimo kaj bomo jedli, prav gospa k streže, da pomfrija ni več, pa hot doga tud ne, za solatao mora uprašat ...... in kaj mate, uprašamo? pa prav kotlete, ražnjiče pa kranjsko. Jah, minil me je. Še vedno nismo bli ne zadovoljni ne siti. Okoli 20.00 se odpravimo k znanki pod tuš, pa še mal v koper, v pričakovanju hraneeeee. Nardimo en krog in se vsedemo v lokal delfin, kjer naj bi ponujali kar nekaj vrst hrane pa tudi sadne kupe. In seveda ponovno vprašamo, za meni, in prav ona, kuhinja je zaprta. Pa se mi nekako zadovoljimo s sadnimi kupami, moj dragi je bil pa še kr lačen. Pa se je ostal, pa šel malo naokrog, in je pršu do lokala, ki naj bi imel hrano, in ko je vprašal, kaj je za jest, mu natakar odgovori, da še veliko ljudi čaka pred njjim. jah ...... No pol smo končno šli v ta nek king burger (se mi zdi) kjer smo še ob 01.00 ponoči dobili za jest. Pa da mi nebi kdo reku, drugič si pa sendviče uzamte s sabo!!! Ker ni fora v tem, ampak v tem da ne znajo tržit, ponujat, prodajat ..... to je zelo narobe. Da ne govorim o tem da ljudje delajo zelo neprijazno, brez volje in očitno tudi brez znanja. Moj oče je tudi gostinc, pa ga vrjeli ali ne nočejo vzet v službo ker ima 48 let???? Pa je zelo vesten delavec in mu ta posel leži, rad ga opravlja ..... za razliko od drugih ...... A si predstavljate, da v trgovini kjer jaz delam, damo ob 20.00 objavo da je trgovina zaprta, se blagajničarke dvignemo, vzamemo blagajne in gremo?????? stranke pa pošljemo domov, brez njihovih nakupov????? ja ne glih. Pa da smo si na jasnem, mi ne prodajamo življenjsko nujnih potrebščin, pa imamo vsak dan ob 20.00 še vsaj 20 strank v trgovini. Da niti ne pomislim, koliko jih je v kšnih večjih trgovinah kot so špar, mercator .... No ne me kregat, sm kr mal velik napisala :) Sam sm bla že tolk jezna, da sm mogla še mal drugim dat vedet, kaj počnejo tile naši gostinci ..... lp Pitončica Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 27. jun 2007 13:53:22

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

27. jun 2007 23:39

Ne morem verjet!!! Ob tem se pa res zamisliš. Saj verjamem, da se vam je to zgodilo. To je za slovensko primorje normalno, Ko sva se z možem potepala 27.4. tam sva se počutila kot berača. Nikjer nič za jest. V turističnem mestu, zunaj 28 stopinj, polno ljudi, oni pa vse zaprto. Saj vem, da so tudi ljudje, da morajo imeti proste dneve itd, a turizem je turizem In tam se dela, ko so gostje. moncika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti