Nizkokalorične jedi

maŁaa  

član od: 26.6.2007

sporočila: 11

tema odprta - 26. jun 2007 12:03 | ogledi: 13.438 | odgovori: 27

Prosim za recepte, za čimbolj nizko kalorične jedi. Lahko sladice, pecivo, napitke, glavne jedi kar koli... Če je možno zravne tudi pišite kcal...Lahko je uporabljeno sladilo..itd prosim za pomoč

POZDRAVČEK..HVALA

maŁaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2007 12:29

Darling, vidim, da si frišna tule. Za začetek, v bazi je polno receptov, ki so razporejeni po rubrikah - ti kar klikaj in srfaj, boš marsikaj našla. Klikanje in guglanje sta materi modrosti. Malo se je treba tudi pomatrati, ker se s tem tudi kuri kalorije. Vendelina jr.

maŁaa  

član od: 26.6.2007

sporočila: 11

26. jun 2007 13:34

ja vem sem že dosti preklikala, kar nekaj našla ampak je pa res ogromno strani tako da...tukaj bi lahko bilo malo bolj strnjeno...ker večina je za diabetike ali druge bolezni...tako da PROSIIIM ZA RECEPTE LP! maŁaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2007 13:47

http://members.lycos.co.uk/daciofit/kcal/kcal.php?order=

 

evo, dkle drago, seznam številnih živil s tabelo, koliko kcal ima 100 g katerega od njih. Malce si pa potem lahko sama preračunah, glede na izbran recept, koliko je za popapcat in potem potrošit kalorij.

 

Ker imam tudi sama na jedilniku zgolj nizkokalorično hrano - ljubo zdravje, ne kilogrami - ti povem, da gre z malo dobre volje ustvarjat nešteto jedi.

 

Za začetek meso peci na teflonu ali na malo olivnega olja, zalivaj z vodo, začini z zelišči oziroma izogibaj se smetani in raznim umetnim dodatkom, ker so polni kalorij.

 

Zelenjavo si pripravljaj, kakor ti ljubo, le z maslom je ne prelivaj, čim manj smetane. S svežimi zelišči, ki jih jezdaj polno, si lahko prirpaviš izjemno okusne jedi.

 

Oreški in razna zrna (sezam, sončnice itd) so tudi polni kalorij, zato previdno, če jih imaš v svoji prehrani, enako velja za suho sadje.

 

Pa pršut ima vleiko kalorij, mastni siri itd, zato od mlečnih zdelkov izbiraj take iz posnetega mleka.

 

nekaj za iztočnico imaš, zdaj pa naj pride do izraza tvoj smisel za kombinatoriko, pa bo.

 

Pozdrav, Mammaia

 

 

 

mamamia

maŁaa  

član od: 26.6.2007

sporočila: 11

26. jun 2007 14:02

HVALA...Ampak jas bi želela recepte...nekaj jih bom natipkala za primer: SIROV BUREK 240 g polnozrnatega vlečenega testa* 500 g nepasirane lahke skute 250 g lahkega svežega sira (Cottage Cheese 0,9 % m.m.) 2 jajci Skuto, sveži sir in jajci premešamo. Vlečeno testo razgrnemo po delovni površini. Po dva lista testa skupaj premažemo z ustrezno količino nadeva ter zvijemo. Zvitke v pekač polagamo poljubno - odvisno od oblike pekača. Lahko jih polagamo v obliki spirale (okrogel pekač), lahko jih polagamo enega zraven drugega ... čisto vseeno. Pomembno je le, da so zvitki tesno eden zraven drugega in da je pekač v celoti lepo napolnjen. Pečico segrejemo na 220 stopinj C ter burek pečemo cca. 20 minut. Nato ga prelijemo s skodelico slane vode in pečemo še cca. 10 minut. Po potrebi znižamo temperaturo pečice. V primeru, da se vsa voda ne vpije oz. izpari, odvečno preprosto odlijemo. Burek razrežemo na 4 kose. En kos vsebuje 329,5kcal. SKUTINI CMOKI Za 3 cmoke: zmesas 1 jajce, 250g nepasirane skute, 2 zlici polnozrnate moke ali zmletih ovsenih kosmicev, scepes soli....pustis vsaj 0,5h v hladilniku pocivat. Po pol ure (ali vec) iz mase naredis 3 cmoke v katere dodas koscke marelic, breskev, jagod,..oz pozimi banan..in natren (tekoci ali v posipu...lahko tudi sladkor).Ko oblikujes cmoke jih par min kuhas v slanem kropu, odcedis (s penavko jih poberes ven), potreses s cimetom in po okusu z natrenom. MANJ KALORIČNE PALAČINKE 200g pirine moke 70g ajdove moke(namesto jajca) 510g vode ali radenske 10g olje za peko sol 100g ima: 230,6kcal Opombe: narejeno maso pustimo počivati vsaj pol ure. V osnovno maso lahko dodamo tudi zelišča po izboru(peteršilj, drobnjak....) za slane variante. Ena srednje velika palačinka je tehtala med 55-65g. BISKVIT 2 celi jajci + 4 beljaki 50 g polnozrnate moke 5 žlic sladila v posipu tekoče sladilo Iz 4 beljakov naredimo sneg, dodamo malo tekočega sladila. Preostali jajci dobro premiksamo s posipom, nato z žlico počasi vmešamo sneg, na koncu pa previdno še moko. Pečemo v polovičnem pekaču (lahko ga enkrat prerežemo) ali v normalnem pekaču (le ena plast). Za pekač vsekakor uporabimo papir za peko, pečemo pa 20 min. pri 175 st. C. CIMETOVI POLJUBČKI Nad paro stepeš 4 beljake, žličko cimeta, vanilijevo aromo, žličko limoninega soka, ščepec soli in natren. Z brizgo na peki papir nabrizgaš majhne kupčke in jih daš pečt oz. sušit v pečico na 150 stopinj, ene 35 minut so se pekli. KEKSI IZ OVSENIH KOSMIČEV V eni skledi zmešaj: 2 1/2 skodelice ovsenih kosmičev 1 skodelico polnozrnate moke 1 skodelico kokosa 2 žlički začimb za jabolčni zavitek 1 žličko sode bikarbone 1/2 žličke soli V drugi skledi pa z mikserjem speni 50 g masla z 1 skodelico sladila v posipu ter eno po eno dodaj 3 jajca, na koncu pa še eno žličko vanilijevega ekstrakta. Dodaj suhe sestavine in 1 skodelico rozin. Če je masa presuha počasi dodajaj mleko. Masa se kar precej lepi zato ne delam krogljic, ampak z dvema žlicama delam kupčke - z eno zajamem maso, z drugo pa si pomagam, da jo spravim na s peki papirjem obložen pekač. Pečejo se pribl. 15 minut na 180 stopinj. OSVEŽILNA TORTA Spečeš tri malo debelejše B palačinke (beljaki, amino pro, žlica mletih kosmičev, malo mleka). Zmiksaš 225g melone, dodaš 250 g skute, sladilo po želji, merica ali dve Amino Proja ali Designerja (po želji, vanilijev okus seveda). To maso zliješ v stopljeno zelatino (1 vrečka plus 4 lističi). Malo ohladiš, nato pa v pekač palačinko, 2/3 mase, palačinko, ostala masa in palačinka. JABOLČNI NARASTEK Za 6 porcij potrebujemo 600 g jabolk, 300 g puste skute (z 10 % maščobe), 2 jajci, limonin sok, 25 g narezanih mandeljnov, 2 noževi konici cimeta, 25 kapljic tekočega sladila, 20 g margarine. Priprava Jabolka olupimo in naribamo. Dobro zmešamo skuto, rumenjaka, limonin sok, ci-met, sladilo in narezane mandeljne ter dodamo naribana jabolka. Beljaka stepemo v trd sneg in jih previdno vmešamo v testo. Pekač namastimo z margarino, ga napolnimo z maso za narastek in 30 minut pečemo pri 200°C. 1 porcija vsebuje 14 g OH, 8 g M, 9 g B, 2,6 g vlaknin, 171 mg natrija in 689 kJ (164 kkal); IŠM je 5,1 UPAM DA SE BO ČIMPREJ NAŠEL KDO Z NOVIMI RECEPTKI...IDEJE PROSIIIM ;);) maŁaa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jun 2007 14:32

Saj na tak način lahko prirediš marsikateri recept v bazi - izbereš npr. pecivo, ki ti zgleda lepo in okusno, nato pa poskusiš čim več sestavin zamenjati za manj kalorične: sladkor za sladilo, bela moka za polnozrnato, marmelada za tisto s sladilom, cela jajca za beljake.... Včasih je pametno prebrati mnenja pod receptom, ker pri marsikaterem je kdo kaj že poskusil zamenjati in potem improviziraš. Seveda si sladic, kot je torta nutella, krofi, rolada s kremo iz maskarponeja, kremšnit....raje ne izbiraj Npr. en tak recept: jogurtova torta: - Biskvit po tvojem receptu - jogurtna krema: sadje (npr. maline), jogurt brez maščob (npr. malinov vitalinea), sladilo in želatino zmiksaš in preliješ po biskvitu... matilda

maŁaa  

član od: 26.6.2007

sporočila: 11

26. jun 2007 14:55

TO JE DOBRA IDEJA SAMO NEVEM ČE SEM JAS LIH ZA NEKO EKSPERIMENTIRANJE DOBRA ...LAHKO PA PROBAM!..VSEENO ŠE ČAKAM RECEPTE...:d:d:d maŁaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2007 15:58

hm, jaz sem zadnji naslov za recepte iz polnozrnate moke. Še v času najhujše diete sem jedla testenine iz bele moke in bel riž ter uporabljala navaden ali rjavi sladkor, nikdar nobenega umetnega sladila.

 

Ni vsa skrivnost veliko kalorij v teh rečeh, pasti se skrivajo drugje, sem se naučila.

 

Mamamia

mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jun 2007 16:45

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7096 Poskusi pa npr. tega; pa zamenjaj margarino za margarino light z manj maščob, polovico moke zamenjaj za polnozrnato, ne uporabi vaniljevega sladkorja in namaži z marmelado s sladilom. Seveda ti ni treba potresti z mletim sladkorjem. Ne vem sicer, zakaj potrebuješ te recepte, ampak če želiš shujšati, nima smisla packati takih sladic. Bolj zdravo kot pecivo polno umetnih sladil in "amino proja" bo, če boš pojedla solato, zelenjavno enolončnico ali kaj podobnega, enkrat na teden pa poješ čisto pravo redilno tortico. Če pa potrebuješ recepte za kak drug namen - npr. bolezen, potem pa žal ne znam svetovati... matilda

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

26. jun 2007 17:03

matilda, strinjam se s tabo, da se skoraj vse recepte da prilagodit s spreminjanjem osnovnih sestavin. Tudi sama sem bila včasih glede tega precej toga. Če sem videla recept, kjer je bilo nekaj, kar mi ni bilo všeč ali je bilo česa preveč, sem ga izločila, sčasoma sem pa postala glede tega bolj korajžna in marsikaj po svoje priredim. Saj tudi tukaj na KulSlo se vidi, da se dajo recepti prilagajat lastnim željam in to mi je dalo dosti samozavesti pri kuhanju. Lep dan še naprej emily

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1686

26. jun 2007 18:06

 

Znajdit se je treba. Na kulinariki je toliko receptov in od dotičnega recepta milijon varijant, da boš že z malo domišljije ustvarila tebi primerno jed.

 

Sicer pa kulinarika ni edina kuharska stran........Google ti najde marsikaj...

 

LP Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti