Olivno olje in zeleni orehi

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

tema odprta - 24. jun 2007 19:53 | ogledi: 18.346 | odgovori: 12

Ali je katera ve kako se pripravi olivno olje in zeleni orehi za porjavitev kože? Mislim, da se orehi sesekljajo,dajo v olivno olje,ter potem mora to nekaj časa stati na soncu.Ali imam prav?

renata.zagmajster@kabelnet.net

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jun 2007 20:36

Malce dvomim, kak efekt bi bil. Premočan. Če se samo spomnim, kakšne roke smo imeli, ko smo pobirali sveže orehe, pa z njih odstranjevali zelen ovoj. rimljanka

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

24. jun 2007 21:06

Ja je prav samo razmerje naj bo pravo v liter olja 7-8 orehov. Mislim, da nekaj takega. Ja sigurno bo koža lepo rjava, vsaj pri meni je bilo tako. Tako lepe barve nisem imela nikol prej in tudi potem ne kot tisto poletje. AMPAK POZOR, TO NI ZAŠČITA ZA SONCE!!!! vida u.

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

24. jun 2007 23:27

Ja ni zaščita za sonce pa tudi vsaka koža na te sestavine ne reagira enako. Kolegica je bila vsa šekasta po sončenju, njena hči je bila bolj previdna in se je namazala le po stegnu, zunanja stran je bila lepo rjava notranja stran pa v lisah. Potem nista več eksperimentirali, čeprav jima je znanka zagotavljala,da pri njej njej ta recept za porjavitev odlično deluje. Verjetno je pomemben tudi tip kože. nasha

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jun 2007 9:03

Kaj pa, če bi vprašali na Helios ( Domžale ), sigurno imajo kakšen tesarol email s ta pravo nianso.

Morda sem jaz starokopiten, ampak vas pa res ne razumem. Imamo idealno poletje, v SLO imamamo tudi čudovito naravo, zakaj se ne bi šli nekam sončit ( pa ne mi govorit o pomankanju časa, imate ga toliko kolikor si ga vzamete ) in si dobili naravno barvo? Nekaj dni nazaj sem bil na Braslovškem jezeru. Enkratna narava, voda, sonce vse. Kolk nas je bilo? Šest mulcev ( 10 - 14  let ), jaz pa še en možakar. Pred cca desetimi dnevi sem bil na Ivarčkem jezeru ( med Slonenjgradcem in Ravnah na koroškem ). Narava čudovita, sončil in kopal sem se jaz sam, le še ena dva tipa so žulula pivo v lokalu na jezeru. Mal je boljše na šmartinskem jezeru, tam je zmeraj nekaj kopalcev, o kakšni gužvi pa vseen ne bi govorili.  

ežoj

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. jun 2007 9:13

Nekaj iz knjige Zdravilne rastline na Slovenskem; avtorica Katja Galle - Toplak Oreh je pomemben pri številnih kožnih obolenjih (akne, ekcemi, težave z lasiščem, rane, ki se slabo celijo, ozebline). Pomembna sestavina je juglon, ki ima antibiotičen učinek. Iz svežih listov in zelenih lupin plodov pridobljeni juglon kot barvilo dodajajo kremam in oljem za sončenje. Z beljakovinami kože se juglon poveže v rumenorjave komplekse in kožo obarva. Sveži listi zaradi močnega vonja odganjajo insekte. Ežoj: Saj veš, da ženske ne bi bile ženske, če se ne bi konstantno nekaj zmišljevale. Politiki bi temu rekli napredek:) Drugače sem se pa ravno včeraj s kanujem vozila po Kolpi in nabirala naravni - eko -bio tesarol barvo. Voda čista in odlično topla 24 C. Ribe skačejo, čaplje gnezdijo, vodomci lovijo ribe ... idila. Tako na slovenski kot na hrvaški strani pa veliko kopalcev. In vsi smo se režali in si mahali in uživali in se pozdravljali brez obmejnih incidentov, čeprav smo se vozili tudi čisto ob hrvaškem bregu Ker naš moto je: JEBEŠ ŠENGEN, JEBEŠ NATO, KOLPA JE NAŠE ZLATO!!!! Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 25. jun 2007 09:24:18

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

25. jun 2007 19:47

Koliko časa pa morajo potem orehi stati na soncu, da lahko začneš olje uporabljati? lenčika

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

25. jun 2007 20:39

Olje na sonce??? Raje dajte v shrambo na temno. Orehe daste na četrtine ali osmine 8odvisno od velikosti zelenega oreha) in zalijete z oljkčnim oljem. Pa nikar dajat v velike steklenice. Manjše so bolj praktične. Ja pa še nekaj: če to naredite letos, lahko uporabite šele naslednje leto. Je pa to samo pomoč za lepšo barvo pri sončanju. Jaz nisem slišala, da bi to bilo za porjavitev kože. Verjamete mi pa lahko, da je potem koža že skoraj čokoladna - prav lepa barvica rata. anen

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. jun 2007 21:02

Da ne odkrivamo tople vode http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4185 V knjigi, ki jo zgoraj omenjam, je zapisano, da imajo oljni izvlečki rok trajanja približno pol leta. Tako, da ne vem, če bi bilo to res za naslednje leto. magnolija

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

25. jun 2007 21:43

Tak "recept" pač poznam. Sicer pa : več ljudi več ve. Morda je moj "recept" napačen. anen

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

25. jun 2007 21:51

Če deluje potem že ni napačen. Očitno je več pravih poti (tako kot vedno) Pa to olje ne zasmrdi čez čas, če ga npr. nosiš s seboj na plažo? magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti