Olivno olje in zeleni orehi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jun 2007 5:04

Olje že olje, pa ne glede, če je pravo olivno olje, z dodatki( šentjanževka, oreh...) ali pa bučno, na kar prisega moja kolegica, porjavele boste sigurno. Ker pa ni zaščite oziroma faktorja, lahko staknete trajno poškodbo kože. Pa ni pomemben samo B faktor, ampak tudi A. Tega pa ni v nobenem olju in v nobenem dodatku k temu olju. Sonce je dan danes zelo nevarno, izredno se ponečuje kožni rak, zato picike, bodite previdne, kaj mažete na sebe za sončenje. Kyara

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

26. jun 2007 7:50

Še nekaj o tem: http://www.rastline.com/viewtopic.php?p=18209 Ja Kyara se popolnoma strinjam. Pa saj vsaj jaz si to predstavljam, recimo, da se namažeš pod večer, ko je sonce že blago, ali pa za v senco in pa ko bom imela že kar nekaj podlage. Nikakor pa ne. da bi šla potem ob 12 na blazino in na vodo ... ker tega tako in tako ne smeš početi. Je sonce v zadnjih letih postalo hudičevo močno. Najbolje je biti v senci. Čeprav pa seveda obstaja tudi druga plat medalje. Te kreme za sončenje so pa tudi en juhuhu. Sama načeloma nimam problemov s kožo, tudi malo temnejše poti sem, amapak skorajda nobene kreme za sončenje ne prenesem na obrazu. Me pečejo in žgejo in dobim lišaje in ne vem še kaj vse. To pa pomoje tudi nekaj pove, kaj vse se tam skriva. Ravno tako je npr. z maskami za obraz. Po domače izdelanih mi koža prav zasije, kupljenih pa ne morem imeti tri sekunde na obrazu. Kemija pač. Skratka bom lepo v senčiki, boljša polovica pa me bo pridno mazla z oljem ... to bo uživancija Za samske pa takšno olje tako ali tako ni ker odganja INSEKTE. Ha ha ha magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti