Za kaj se uporablja buče in lubenice

karini  

član od: 19.5.2007

sporočila: 6

tema odprta - 23. jun 2007 22:28 | ogledi: 4.123 | odgovori: 10

Naslov vam vse pove prosim odgovorite mi?

karini

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2007 23:00

madonca, karini, za jest vendar ( razen tistih buč , ki so izrezane z ustmi in očmi in svečo noter. Z bučami je veliko receptov, mal prebrskaj med recepti boš že kaj najdla. Naj ti omenim da buče lahko filaš z maso kot za filane paprike, jaz jih tudi skupaj delam, kadar imam buče, lahko jih dušiš z mal čebule, začimbe po okusu ( jaz dam le koper in sol ), lahko narediš bučni zavitek ( slan ali sladek, nekakšen bučni štrudel, lahko je halva od buč, lahko jih mal dodaš v obaro........... pa bodi za enkrat dovolj.

Lubenice, se jedo kot sadje, od skorje se da naredit " slatko ", skorja narezana na kocke in kuhana v sladkornem sirupu z mal limone, srbska ( vojvođanska specialiteta ).

A ja, to pa najbrž že veš, buče veliko uporabljajo kot hrana za živali, semenke pa za olje.

lp 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2007 23:04

ej, ti baby, ti se kar za*ebavaj, kaj pa bojan? ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jun 2007 23:08

karini ima 10 let, dragi moji.

 

t-baby, a boš ti res ekrat učiteljica (se prav spomnim???) Ubogi tvoji učenci.

rimljanka

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. jun 2007 23:10

buče lahko tudi gratiniraš - s sirom in začimbami, sploh zimske, lahko jih narežeš na kolobarje ali trakove in jih spohaš, lahko jih naribaš in narediš z njimi polpetke, tudi za omake so super, pa za na testenine, z zimskih lahko narediš nadev za raviole, lahko jih samo popečeš na olju ali pa daš gor kako rezino paradižnika in sira in jih zapečeš v pečici, lahko jih mariniraš s česnom in peteršiljem in jih maš za solato,....... ogrooomno je načinov, pobrskaj malo (že na kulinariki je, sem prepričana, ogromno receptov). za lubenico pa ne vem kaj dosti povedat, poglej malo nazaj po forumu, mislim, da sem ravno včeraj brala ko je ena spraševala za koktejle iz lubenice in melone in je jade, se mi zdi, pripela cel kup enih lušnih linkov. nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. jun 2007 23:14

si me prehitela, rimljanka... a samo 10 let ima ta naša karini... če bi to vedela, bi bolj podrobno opisala, kaj vse se da narest. ampak sem prepričana, da ji boste tisti, ki imate pluske, pripeli sem gor linke za natančnejše recepte - v primeru, da jih sama ne bo našla. karini, če boš želela kak bolj podroben nasvet, se mi lahko tudi po zasebni pošti javiš, prav? ali pa mi povej tu pa se bom jaz tebi!! nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 23. jun 2007 23:15:44

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jun 2007 23:32

ja, nike, je bila prej v klepetalnivci, pa je povedala, no skorja bo enajst let. rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2007 23:45

ja, rimljanka, tudi jaz nisem vedel za leta, sem vesel, da nisem bil v mom stilu, skoraj bi tudi jaz kaj zagrešil kot  baby ( brez reklame seveda ), po drugi plati, če bi vedel za leta bi bil ( mislim vsaj ) precej boljši. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti