Nega kože po sončenju

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jun 2007 14:06

Meni je lani pomagala krema od Eucerina proti alergiji na sonce. Dobi se jo v lekarni in je precej draga, ampak pomaga. Letos pa hodim še v solarij, bomo videli, če bo kaj pomagalo. Se komu sanja, kolikokrat bi morala iti, da bi učinkovalo? Do zdaj sem bila trikrat po 5 min in enkrat 8 min, na soncu še nisem bila. Hvala in srečno! RadaJem

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

25. jun 2007 21:52

Ko sem jaz hodila v solarij, so mi priporočali vsaj desetkrat. Pomagal pa žal ni nič. LP Rmeli Rmeli

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. jun 2007 11:28

Rmeli, za koliko minut si pa hodila? Jaz sem nazadnje dobila nekaj pikic in predvidevam, da je bilo 8 min preveč naenkrat za mojo občutljivo kožo. Jaz upam, da mi bo pomagalo, saj sem vedno imela alergijo samo takrat, ko sem bila še čisto bela. Po kakšnih dveh, treh tednih na morju je skoraj povsem izginila, in menim, da je bilo to zato, ker se mi je koža navadila oziroma sem dobila nekaj barve. Sicer sem se res držala v senci in pridobivala podlago na "zdrav način", res čiiiiisto počasi. Letos grem verjetno samo za en teden na morje,pa ne bi rada imela še tega uničenega. Ah, bomo videli. Ta teden grem še k zdravnici po letizen - za vsak slučaj. LP in uspešen boj proti alergiji! RadaJem

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jun 2007 12:44

Kaj pa Bepanthen? Ta reč je odlična pri celjenju kože, ki je še kako uporabna pri opeklinah. Sonja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. jun 2007 19:32

Bepanthen meni ne pomaga. RadaJem

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

27. jun 2007 6:58

Jaz sem bila samo po 5 min v solariju.Je bila pa kolegica tudi po 8 min, pa je rekla da ji koža smrdi. Bepanten pa tudi meni ne pomaga. Danes dobim od Avona za po sončenju, pa bomo videli kaj bo. Sem pa bila ta vikend malo v hribah in me je malo dobilo sonce in se seveda že rahlo čoham po hrbtu. No, mogoče bo do morja ravno malo podlage. LP Rmeli Rmeli

duracel  

član od: 6.7.2007

sporočila: 14

9. jul 2007 9:07

Živjo! Naj še js dodam svoj piskrček. Baje da je zelo dobra krema za sončenje od Justa. Kolegica mi je povedala, da je prej vedno imela alergijo na sonce, odkar pa uporablja to kremo pa s tem nima težav. Zdaj sem si tudi jaz kupila to kremo in bom videla, kako bo pri meni. Lani sem na morju uporabljala kremo za sončenje Coopertone, jedla Claritine in vseskozi spirala sol s sebe. Če si ne bi spirala, bi bila po moje vsa pikasta. LP duracel

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. jul 2007 21:14

Naš malček je imel tudi alergijo na sonce na morju, pa so mi svetovali 1 žlička šnopca in 2 do 3 žličke vode. Vsak večer sem ga mazala po tuširanju in alergija je izginila. Bomo vieli ali bo letos tudi tako.

Sicer pa za po sončenju uporabljam Nivejin losjon in smo zelo zadovolni.

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti