Nega kože po sončenju

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

tema odprta - 22. jun 2007 16:52 | ogledi: 5.130 | odgovori: 18

Nekaj koristnih nasvetov pri sončnih oprklinah.

Vir: Zeleni čaj za zdravje, Kako odpravimo težave s kožo (jaz pa sem to prepisala iz ene priloge od Cicidoja)

RECEPT ZA HLADNI OBKLADEK

100ml vode

1 čajna žlička zelenega čaja

250g skute ali jogurta

Vodo na hitro prevremo, jo pustimo 10 minut, potem pa z njo prelijemo zeleni čaj. Pustimo stati 5 minut, nato odcedimo. Preliv zmešamo s skuto ali jogurtom.Potem postavimo mešanico za 10 - 20 minut v hladilnik.

Nazadnje jo namažemo na platneno krpa in z njo pokrijemo pordelo kožo. Trajanje tega postopka je 20 do 30 minut, najmanj dvakrat na dan.

LOSJON Z ZELENIM ČAJEM

1/4 l vode

4 jedilne žlice zelenega kraja

1/4 l pinjenca

Vodo zavremo in počakamo 5-10 minut, da se nekoliko ohladi. Z njo prelijemo čajne liste, pustimo stati 5 minut, potem odcedimo. K čaju prilijemo pinjenec, dobro premešamo in losjon je pripravljen.

Priporočljiv je za nego kože po sončenju, saj hladi, zbira vodo v koži in jo očisti prostih radikalov. Pri neprijetnih sončnih opeklinah deluje protivnetno.

Losjon ni dolgo obstojen, saj tudi v hladilniku ohrani učinkovitost le 24 ur, zato ga pripravljamo sproti.

vida u.

Temo je spremenil(a) vida u. dne 22. jun 2007 16:52:51

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

22. jun 2007 17:08

To bi bilo za sprobat, ampak jaz imam kar losion aloe vera, ki je sproban v prvi osebi in res deluje. Opekline, ki jih seveda začutiš šele ko prideš v senco in začnejo skeleti, pošpricaš, po potrebi čez 15-20 minut še enkrat in kmalu o opeklinah ni ne duha ne sluha. emily

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. jun 2007 18:30

Emily, kje pa si kupila ta losion in kako se mu točno reče? Imamo najstnico, ki se pred sončenjem premalo namaže in katastrofa z opeklinami je tukaj. Čeprav otrokom dopovedujemo, da je preveč sonca škodljivo, a so oni bolj pametni kot mi. Hvala za odgovor. LP! fakin712

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. jun 2007 19:50

jaz sem se na dopustu mazala s taheebo arnikovo kremo ter gelom aloa vera s čajevcem, super res naslednji dan nimaš duha ne sluha, sem se pa ene 3x namazala od popoldneva pa do spanja. p

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

23. jun 2007 6:39

fakin712, to je losion aloe first, ki ga jaz naročim kar po pošti v Ljubljano. Ne dobi se v prosti prodaji. Če želiš več podatkov, ti pošljem na ZS. lep dan vsem emily

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

23. jun 2007 11:36

emily, lahko še men prosim pošleš na ZS, kaj več o tem? Sigurno je primerno tudi za dojenčke vida u.

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

23. jun 2007 21:45

Živijo, tudi jaz imam probleme s kožo in sicer dobim alergijo. Probala sem že vse živo od bravnemona pa nekaj z karotenom in 14 dni pred dopustom jem claritin, pa z najvišjim faktorjem se mažem, ni da ni. Vse sem že sprobala. Tako, da čeprav se veselim morja, me je vedno strah, kako se bom spet praskala in skrivala pred soncem. Čeprav nikoli nisem na soncu čez opoldne. Hvala bogu vsaj hčerka nima za zdaj(4leta) teh problemov. Mogoče obstaja kakšna stvar po sončenju za mojo kožo ? Ima še kdo tak problem? Se mi zdi, da na morju ko druge vidim nima nihče tako slabe kože. No, imejte se lepo, jutri bo spet en lep dan. LP Rmeli Rmeli

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jun 2007 7:28

Rmeli, stara sem 23let in celo življenje, od malega sem imela alergijo na sonce. Čez sem dala vse od A do Ž, pa mi ni pomagalo ČISTO NIČ. Mogoče je bilo lani malo bolje (a še vedno ne dobro), ker sem že na začetku sezone začela jesti claritine+ kalcij. Letos pa sem poleg tega na začetku sezone skočila še nekajkrat v solarij (prej še nikoli) in povem ti- o alergiji niti duha in sluha. Veliko ljudi okrog mene ima letos strašne težave, jaz, ki sem bila vedno največji revček pa nisem dobila niti pikice. Naj bo solarij škodljiv ali ne- v zmernih količinah ne more biti nič pretirano škodljivo in ker mi je to pomagalo, bom sigurno šla v solarij vsako leto. Letos prav uživam, non- stop sem na sončku, prinašam notri vsa leta, ko sem se praskala, čohala in oh in sploh... ko je bilo potrebno iskati senco še takrat, ko smo šli na kavo ali sladoled. Da ne govorim kakšna sem prišla ponavadi na fax, ko me je samo čez šipo v avtu dobilo sonce- pikica pri pikici. Letos sem tega rešena in VAV!!!! To je res izjemen občutek! Poskusi... Lep dan in veliko se smejte

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

24. jun 2007 8:36

Rmeli in Simona84, moj mož je prav tako leta trpel za sončno alergijo, kot vedve. Vsa je bil v izpuščajih in celo telo ga je srbelo, tako, da se je celo poletje skrival pred soncem, najhuje pa je bilo seveda, ko smo šli na doput na morje. Tudi on je mesec prej, preden smo odšli na dopust jemal Braunemon, pa tablete s karotenom, pa še teden prej je pil tablete Claritin 2x dnevno. Vse to je pil še cel čas, ko smo bili na dopustu. Za kreme za sončenje proti sončnim alergijam, smo zapravili celo premoženje v lekarnah in raznih drogerijah. Pomagalo pa v več kot 10-ih letih ni prav NIČ OD TEGA! In poudarit moram, da, ko smo bili na dopustu na morju, je bil mož cel čas v senci, razen, ko je šel vodo, alergija pa je bila kljub temu zelo, zelo močna. Potem mi je pa pred 3 leti sodelavka v službi svetovala, da naj kupim Zaščitni losion za sončenje za občutljivo kožo od AVON-a, ker so imeli v družini podobno "žrtev" sonca, kot je bil moj mož in ji je le ta krema pomagala. Skeptično, po vseh možnih "žavbah" in tabletah, ki smo jih že kupili, sem preden smo odšli tisto leto na dopust res kupila eno to kremo, ampak samo za moža, ostali člani smo uporabljali kremo za sončenje od drugega proizvajalca. Od takrat naprej pa ne kupim nobene druge kreme proti sončni alergiji več, razen te, pa tudi če bi stala 50 EUR, kar pa na srečo ne, stane v bistvu toliko kot ostale kreme za sončenje, ki jih lahko kupimo v vsaki trgovini! Moj mož nima več nobenih rdečih izpuščajev in srbeče kože, ko je izpostavljen soncu. Poleg njega uživamo na dopustu lahko sedaj še vsi preostali člani družine, ker tisti ki imajo sami take težave oz. imajo v družini člane, ki imajo alergijo na sonce, vedo da postanejo ljudje prav že radražljivi, ker jih vse srbi in skeli in zna bit dopust na koncu zaradi takih "žrtev", ki žal niso same krive, da so alergične na sonce, prav malo pokvarjen. Tudi ostali člani družine zadnji dve leti uporabljamo kreme za sončenje od tega proizvajalca. Nikoli pa se ne izpostavljamo soncu med 11 in 16 uro. Za slučajne sončne opekline se v naši potovalki že leta vedno nahaja Krkin Sun Mix hladilni gel za po sočenju, ki vsebuje Aloe Vera, ekstrakte kamilice, D-pantenol..., no skratka same dobre stvari za pomiritev kože, ko je opečena. Drugače pa si po sončenju kožo namažamo z losionom, kateregakoli proizvajalca, toliko, da dobi koža nazaj vlago, ki jo je izgubila med dnevom, ko je bila izpostavljana soncu in slani vodi. Mijan

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

24. jun 2007 21:17

Hvala za odgovore in svetovanje. Vidim, da res nisem samo jaz žrtev sončne alergije.Simona84, mogoče nisem omenila, da sem tudi jaz hodila v solarij in sem tudi pila kalcij - žal brez uspeha. Se mi je pa enkrat v najstniških letih zgodilo, da sem imela možnost iti dvakrat na morje in takrat sem imela prvič alergijo, drugič je pa bila menda že malo podlaga, sem imela pa kar lepo barvo in skoraj brez alergije.Ampak kaj ko nisem te sreče, da bi bila večkrat na morju. Bi te pa prosila Mijan, če mi lahko poveš, kje lahko kupim to kremo oz.lasion. Mi lahko napišeš na zp. Hvala in lep večer Rmeli Rmeli

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

25. jun 2007 10:42

emily zaradi hudih težav s kožo te tudi jaz prosim za več podatkov o tem losionu. Hvala. Dipsi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti