Lubenice in melone

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

tema odprta - 21. jun 2007 14:32 | ogledi: 5.375 | odgovori: 9

Zdravo!

Poleti razmišljam o kakšni prijetni zabavi in ker bo seveda nagnusno vroče, bi rada postregla z osvežujočimi lubenicami in melonami na različne načine.

Pozna morda kdo kakšen osvežilen recept? Nekoč je moja teta prerezala lubenico napol, izdolbla kroglice in jih zmešala z limoninim sokom ali nečim podobnim za otroke in z nečim alkoholnim za odrasle. Zanima me predvsem to.

Najlepša hvala vnaprej in lep pozdrav!

Muffsy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jun 2007 15:59

 

Lubenico izdolbeš, meso narežeš na kocke, dodaš še črno grozdje, sok lubenice premešaš s prošekom in super osvežitev je tu. Za otroke pa sok lubenice mešaš z malinovcem, narezanemu mesu lubenice pa dodaš maline in tudi otroška bovla je nared.

 

Melono pa prereži le na vrhu, izdolbi meso in ga narezanega zmešaj z maraskinom, pa vrni v izdolbeno melono ter čez noč usti v hladilniku.

 

Predvsem pa pri obeh daj domišljiji prosto pot.

 

Mamamia

mamamia

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

21. jun 2007 16:33

Uuu, najlepša hvala obema! Veliko izbire! LP Muffsy

daša20  

član od: 27.2.2007

sporočila: 26

21. jun 2007 17:15

Jaz sem lubenico za en ženski žur pripravila takole: lubenico izrežeš na vrhu samo toliko,da gre noter vrat od steklenice.Čez noč obrni steklenico vodke v lubenico in nekam prisloni da bo vodka počasi pronicala v lubeničino meso Na sami zabavi jo rezrežeš na kocke in jo daš v TW legumiero napolnjeno z ledom . Osvežojoče vendar kar precej alkoholno ,hik,hik...,, LP daša20

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

21. jun 2007 18:31

Jaz pripravim sangrijo. In sicer kupim kar pripravek sangrija (v Hoferju), notri pa narežem ohlajeno lubenico, breskve, grozdje in limeto. Limeto je fino, da jo tudi nekaj stisneš, da boljši okus sangriji. Velikokrat jo pripravim kar v ohlajeni lubenici. Ji odežem vrh nato jo izdolben, meso narežem na male koščke in vse že prej naštete surovine dodam. Je lepo za oko in dobro za piti/jesti. Seveda dodam še kar nekaj kock ledu. swarovski

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

21. jun 2007 22:49

Za vsak dan pa jo mi pripravimo tako, da lubenico in melono narežemo in prelijemo s sadnim jogurtom - biti mora hladno. pat pat

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

25. jul 2007 17:48

Še enkrat se oglašam po to temo, samo toliko, da se vam zahvalim. Včeraj sem imela zabavo - sicer z rahlo skisanim vremenom, vse "lubenične" in "melonaste" adeve pa s naravnost zažgale! Seveda sem naredila bovlo iz gromozanske polovice lubenice, ki sem jo kupila že prerezano na pol, ampak po dolgem, tako da je bilo laže zajemati kroglice in vodko, ki sem jo zmešala s sokom lubenice, ki je nastal pri dolbljenju kroglic. Hotela sem narediti tudi tisto, da vsebino lubenice zmelješ, zmešaš z alkolom, mešanico vrneš nazaj in pokriješ s pokrovom ter napelješ skozenj metrske slamice. Žal dolgih slamic niso imeli, ampak sem potem tako naredila z dvema melonoma, ki sem ju malo razredčila z vodo in v eno dodala rum. Uspešnica je bil tudi "snotty", ki je zelo osvežilen in sem ga sama spila najmanj za pol sklede. Da pa tistih nekaj kapljic alkohola mojim gostom ne bi zlezel v glavo, pa sem spekla še muffine presenečenja, v katere sem dala rumove kroglice, koščke "kinder buena" ali pa čokoladne bananice. Izginili so v treh minutah - brez heca - in mi je žal, da jih nisem naredila kar iz dvojne količine! Še enkrat hvala za pomoč! NLP! (No,lep podrav!) Muffsy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti