Prašek za pomivalni stroj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. nov 2011 18:53

Recimo v navodilih za moj stroj pise, da ne splakovati posode. Vecje stvari poberes dol in direkt v stroj. Ce ga ne napolnim do konca ga dam na 5 minutni program, ki je namenjen ravno temu za kar ga uporabljam. Sicer pa nimam problemov z ostanki hrane ker nikoli nic ne ostane :)

www.mojalbum.com/naredilaana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2011 19:15

miele je napisal/a:

Sem pa slišal že,da v stroj dajejo jedilno sol.In kaj se čez čas zgodi?Pomivalni stroj se pokvari,in zabije od te soli do konca.Pride servis in mastno plačajo.

Miele

Čakaj, mene so učili in tudi izkušnje me učijo, da se sol topi v vodi, količina vode v stroju ob enem pranju pa je vsekakor tako velika, da se vsa sol  v njej stopi in nikakor ne more zabiti česarkoli.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13.nov 2011 20:28

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

13. nov 2011 20:18

Ne vem,tako mi je povedala trgovka,ko je ravno mim prišla ko sem bil pr čistilih,da se ji je to zgodilo.In da se je baje pokvaril,in se vse noter zabilo.Da je bil strošek poln novega stroja.In je šla pa novga kupla.Jz kupujem Tablesol sol.So debele kroglice,in držijo zelo dolgo.Vam priporočam.Dobijo se pa v vseh nakupovalnih centrih večina.Kok hodim po nakupih,jih vidim  povsod.

 

Lp Miele

Miele

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. nov 2011 20:56

Po mojem se tudi drobne pikice soli prej raztopijo in je to problem. Sol za stroj je zelo groba

www.mojalbum.com/naredilaana

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

16. nov 2011 16:07

V virpulu imam na dnu odprtino za sol, ki ima nalogo mehčati vodo in tukaj lahko vsipaš navadno jedilno sol!

dididala

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. jan 2012 21:12

rag_doll je napisal/a:

Trenutno perem z dm-ovimi, ena natur linija, če je kaj res na tem ...

 

POPRAVEK: DM Natur linija prav tako za en dr*k, da je v redu opral, sem morala dajat spet po dve tableti, kar se mi ne pa zdi ne ekonomično in prav tako ne manj obremenilno za okolje. Enkrat moram kupit še Almawin, da res vidim, če so kaj boljše. Do takrat Somat. Žal preizkušene eko ne operejo, kot je treba, pa bi jih res rada uporabljala.

rag_doll

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jan 2012 6:48

Tudi jaz ne bi tvegala z navadno soljo. Stroj imam naravnan tako, da dopolnim sol na približno 2 meseca manj kot kg, pomivanje 2x dnevno z dokaj trdo vodo in količina soli zadostuje.  Osebno zelo dvomim, da bi bila navadna sol enakovredna. Verjamem, da je "pomivalna sol" dodatno obdelana, da je primerna za uporabo v pomivalnem stroju.

Ko sem brskala po medmrežju za dodatnimi podatki, sem naletela na kar nekaj razprav, kjer so v večini tisti, ki menijo, da je namenska sol nateg. Nisem pa zasledila nobenega potrdila, da kdorkoli običajno kuhinjsko sol uporablja že dolgo časa in to brez posledic.

Mimogrede sem našla tale zanimiv članek nevtralnega izvora:  http://www.aure.gov.si/eknjiznica/IL_3-05.PDF . V njem je nekaj malega tudi o soli.

 

Cila

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

18. jan 2012 13:05

Pozdravljeni,

ali ima mogoče kdo kakšno izkušnjo s tem, da mu pomivalni stroj ni pobiral praška iz prostora za prašek ter kako ste to uredili, da vidim, če je še kaj drugega možno kot da takoj kličem serviserja?

Meni se je to začelo v zadnjem mesecu dogajati in smo prišli od tega, da je pustil čisto praška do tega, da včeraj ni pobral nič praška, vratca od prostora za prašek pa so odprta, ko neha prati, tako kot je pravilo?

Če sem kje zgrešila tole temo, vas prosim za link, kar sem gledala tega nisem našla?

Hvala

Lp Vesna

 

 

 

 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2012 14:20

Pri nas tableto damo kar v košarico za pribor. Ker se tistih vratc ni dalo v redu zapreti.

Loni Makaroni

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

18. jan 2012 14:32

Loni in potem enako opere kot če iz vrat jemlje čistilo? Če ne bom drugega poštudirala je tole idealna ideja, ker stroj ni več garanciji ...

Hvala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti