Prašek za pomivalni stroj

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

23. avg 2007 11:14

Jaz redno uporabljam prašek Somat, ki se v Boschevem pomivalcu odlično obnese. Dolores

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. avg 2007 11:25

Moja tableta je vedno stopljena, enkrat sem spodaj spredaj preveč naložila in se vratca za tableto sploh niso odprla :(. No, zdaj to znam, ampak problem ostaja. Ročice vedno zavrtim predno dam prat. Mogoče pa je bila temperatura prenizka, nekajkrat sem dala na 45C. Cherry, zdajle sem v službi in ne vem katere so ampak ko sem jih kupovala so bile samo te na polici. Lp, Asja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. apr 2008 0:55

V Kalčku kupujem en bio pomivalni prašek in se mi zdi da ni kaj dosti dražji od običajnega in traja pa kar dolgo, precej več kot en mesec, pa vsak dan vsaj eno rundo pomivam. Je v prašku kar mi je po raznih tabletah postalo kar všeč, saj lahko malo spreminjakm dozo glede na količino posode in glede na to, koliko je umazana. Imena zdaj ne vem, ker imam pretresenega v pol litrsko plastenko, ker ga tako lažje shranjujem in doziram. Ni mi najbolj všeč samo to, ker moram ponj v BTC, ker ga v mestu nimajo.

Enkrat sem ga vzela za probo in se je kar prijel.

Pred tem sem uporabljala calgonit v tabletah in sem bila zadovoljna.

Aki

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. apr 2008 8:09

Do sedaj sem uporabljala prašek od DM (denkmit), saj mi je posodo v redu opral, seveda s skupnimi močmi s pomivlcem) in v bistvu nič slabše kot razni mnogo dražji praški, poleg tega pa je cenovno zelo ugoden (1 kg stane cca 2,5€ - vsaj toliko je stal kakšnega pol leta nazaj, ko sem ga nazadje kupila) in ga uporabljam 4-5 mesecev, s tem da perem 4-5x/teden. Čistila za pomivalec me tako stanejo manj kot 1€/mesec, če štejem še bleščalo in sol. Ker pa poskušam sedaj biti čim bol prijazna do okolja, sedaj razmišljam o nakupu tega praška: http://www.biosi.si/product_info.php?cPath=2_76&p Ga je že kdo uporabljal? katjushka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. apr 2008 8:39

Že dolgo uporabljam prašek od Amwaya (pa ne prodajam čistil, da ne bo tako izpadlo) . Probala sem že razne praške priznanih znamk, tudi tablete, pa mi posoda obupno smrdi. Po temu prašku pa tistega vonja ni. Operem pa v povprečju 2 stroja posode dnevno. Eno škatlo praška pa imam za 2 meseca, ker je koncentrat in se ga porabi le jedilno žlico za eno pranje. Kot član pa ga dobim za 12,5 everjeu E.

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

9. apr 2008 9:17

Kar veliko ljudi ima probleme z pomivalnimi stroji. Tudi z skoraj novimi. Se jim ne raztopi tableta, posodo slabo pomije, iz stroja smrdi,.. Jaz lahko recem, da teh problemov hvala Bogu nimam. Pa nikoli ne uporabljam dragih teblet in cesa drugega. Najveckrat uporabljam Hoferjeve tablete po 100 kom, tako da jih je nekaj vec in je nekaj casa mir, so ugodne. [edina stvar po katero hodim v Hofer] Sol in sredstvo za izpiranje sta lahko katere koli znamke Da se tableta v stroju raztopi, pa poskrbim tako, da zmeraj, predem dam tableto v stroj, prostorcek za tablet temeljito na suho zbrisem [da se tableta ne prime], PREDVSEM pa pazim, da na mesto pred vrati [kjer je prostor za tabeto] ne nalozim visoke posode, da lahko stroj tableto izstreli. Veliko ljudi pozabi stroj vzdrzevati. Stroj moras enkrat mesecno [ali vsak drugi mesec] prizgati na prazno, vanj pa vliti kis, da se stroj opere. Tudi sobe na rokah in filtre je potrebno ocistiti po potrebi, pa ne bozabiti na rob pod vrati. Je pa res, da ima moj pomivalni razred AAA. Je res bolj smiselno enkrat kupiti kvalitetnejsi stroj, kot pa potem kopuvati draga pralna sredstva, ob tem pa se zeti slabe rezultate pranja. AJA, skoraj bi pozabila pa sol je potrebno pravilno dozirati!! Zaradi lis na posodi! Voda ni povsod enako trda. Iwana

container  

član od: 14.11.2010

sporočila: 1

14. nov 2010 14:24

Iz googla sem prišel semkaj iščoč "bio pralni prašek" ... prvotno vprašanje je bilo točno takšno in edini odgovor nanj je doslej dala katjushka ... Sedaj pa se sprašujem, ali vas resnično nič ne skrbi za zdravje, če se vsakodnevno "hranite" z tabletami in praški, ki jih dajemo v stroje? Do tega sem prišel zadnjič, ko sem v merkatorju delal večjo zalogo špeže in sem se vedno znova pri praških in čistilih ustavil pri isti dilemi: nikjer ni nič napisano kakšen vpliv imajo na okolje in še manj kakšen vpliv na človeka. Kaj se zgodi pojem eno tabletko na leto, če imam slab stroj? Ali če imam nevzdrževan pralni stroj, koliko alergij mi bo povzročil kakšen drugi prašek? Še posebej pri praških, ki jih potencialno "jemo" se mi zdijo ta vprašanja ključnega pomena - pa nas to očitno niti ne zanima. Morda nas bo čez 20 let, ko bomo že vsi rakavi. Torej: kje so bio praški? container

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2010 14:38

Bio praškov ni. Kakorkoli karkoli obrneš, kadar so praški v igri, je zmeraj kemija zraven. Če pa hočeš bio praške, pa vzemi pesek pa drgni posodo. Pa tudi to ne bo čist bio, ker je tudi pesek že umazan. (pa ne samo z bio svinjarijo).

Imamo pač to nesrečo (ali pa srečo, kakorkoli pogledaš), da živimo v 21. stoletju. In še nikoli v zgodovini človeštva ni bila življenjska doba daljša (bom nehala, stare stvari lajnam).

lp

cervus

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

14. nov 2010 15:50

Bio pralna sredstva so. Sama uporabljam tega: http://www.ekolife.si/si/detergent-za-strojno-pomiv Tudi moj prvi pomislek je bil, da ta sredstva praktično zaužijemo in sem po nekaj poskusih s tabletami, ki sem jih vohala iz kozarca, začela iskati alternativo. Tole sredstvo mi tudi pomije daleč bolje od vsakršne tablete. Pa še sredstva za sijaj praktično ne rabite. Da gre pa izkupiček v roke posamezniku s tako življenjsko zgodbo (za katero sem izvedela šele kasneje) in ne neki korporaciji, je pa sploh pika na i. strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2010 20:30

Če bi tableto pojedla naekrat, bi mi verjetno bilo slabo, ker pa eno jem morda 365 dni v letu, je učinek podoben, kot če se ptič usede na ograjo mostu in računamo, za koliko se je ograja upognila. Torej zanemarljivo. Naše telo se sproti prilagaja spremembam, in kot pravi elaphus, življenjska doba še nikoli ni bila tako dolga kot dan današnji. Torej se prilagajamo uspešno. Z vsemi slabimi posledicami vred, tudi to drži.

Alergije pa povzročajo tudu kakšne čistonaravne sestavine, od hrane in volne naprej.

Sama bolj varčujem tako, da uporabljam manj praškov in mehčalecev, ker tudi še tako eko-bio pripomočki so vendarle narejeni na osnovi kemije, samo formule so malo premešane.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti