Prašek za pomivalni stroj

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2007 23:01

Mi pa uporabljamo prašek denk mit od DM, prav tako njihovo sol in tekočino za lesk. Poskusila se že večino na trgu prisotnih čistil in nobeno ni bilo kaj boljše od tega, čeprav je bilo dosti dražje. Cena je neprimerljivo nižja od ostalih ponudnikov (calgonit, somat,...), saj vrečka stane cca 2,50€ (599 še v starih tolarjih), v njej pa je praška za cca 50 pranj. LP katjushka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. avg 2007 7:16

Claro tablete sem pred kratkim kupila v Mullerju, za ostale artikle iz tega programa pa ne vem, če jih imajo. Drugače pa sama najraje uporabljam tablete iz Hoferja.

Boschov pomivalec imam eno leto, ali pa dve, pa nisem nič zadovoljna z njim. Je deklariran 3 v 1, ampak to pomeni, da prepozna vrsto čistila - prašek, tableto ali tekočino za pomivanje in ne, da uporabi tableto tri v 1 in ni treba soli in tekočine za lesk. Meni se to v poplavi teh x v 1, kmalu bo 10 v 1 zdi zavajujoče, ker bi pričakoval, da ne rabi dodatkov, ker je vse že v tableti. Komaj čakam, da mi crkne in kupim drugega, samo nikoli več B.

LP

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. avg 2007 7:41

Jaz s tabletkami nisem zadovoljna, ker se mi je nekajkrat zgodilo, da se je polovica tabletke zalepila in je bilo vse spacano.

Uporabljam Calgonit tekočino, vsakokrat pred pranjem prekontroliram, da je tudi tekočina za lesk napolnjena. Vsaj enkrat na teden, ko dam prat posodo, v stroj špricnem alkoholni kis.

 

Pozdravček!

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. avg 2007 8:56

dragička, kam pa daš kis, v posodico za prašek? LP katjushka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. avg 2007 9:09

Ne v posodico. Plastično steklenico kisa stisnem in kar pošpricam po notranjosti stroja. Ko pa stroj vključim za pranje na prazno (brez posode) takrat dam kis v posodico za tekočino in še pošpricam po notranjosti. Po pranju je lepo čist in svetleč.

 

Pozdravček!

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

7. avg 2007 13:31

Moj elektroluksov pomivalec pomiva s somatovimi izdelki in je se OK... je pa res, da je dobro po pomivanju odpreti stroj, da se prezrači.... se mi zdi, da predvsem izdelki iz luminata radi rahlo dišijo po prašku oz. tabletkah.... če odprem, da se posuši do kraja na zraku ni problemov. Drugače pa so kozarci kot solzice in tudi vse ostalo je lepo pomito. Maša

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

20. avg 2007 10:18

Ja ampak menda priporočajo jabolčni kis, občasno pa tudi mazanje tesnil (tiste gume okoli pomivalca) z milnico. evamaja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. avg 2007 11:33

Jaz uporabljam po novem tablete Adritt Perfect 5 iz Lidla. Na embalaži lepo piše, da za mehko vodo ni potrebno dodajati soli v stroj, čeravno nam zasveti lučka. Pri trdi vodi pa je dodajanje obvezno. Posoda je zelo lepo pomita in nima nobenega vonja. Pa še ena prednost je, da so poceni. Okrog 3 eure za 40 tablet. Julija

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

20. avg 2007 12:40

Pri nas uporabljamo Dm prašek za pomivalni stroj in moram reči, da je super.Včasih se je zgodilo, da se tablete niso raztopile, posoda ni bila oprana, sedaj sem zelo zadovoljna. Za vonj dam v pomivalni stroj prerezano limono. Lp postrv

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

21. avg 2007 8:35

Pred 2. meseci sem prišla do (prvega) novega pomivalnega stroja od Candya. Po kar nekaj brskanja po netu in odličnih ocenah sem kupila Hoferjeve tablete. Kmalu pa sem doživela šok! Posoda je imela po pranju okus po prašku in seveda posledično tudi hrana. Moj mlečni riž ni bil vanilijev ampak praškast Nato sem kupila tekoči prašek (Calgonit se mi zdi) in sem zadovoljna z njim. Poleg tega dam manj kot piše. Sem pa iskala tudi Claro, pa ga nisem našla. A so to tablete ali je tekočina? Kaj, če pereš polovično? Lahko tableto daš na pol, ker Hoferjeva ne gre. Nimam pojma kaj je s temi Hoferjevimi tabletami. Pa še skoraj celo škatlo jih imam Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti