Prašek za pomivalni stroj

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 21. jun 2007 8:23 | ogledi: 26.165 | odgovori: 83

Živ,

kateri prašek oz. kaj uporabljate za čiščenje posode v pomivalnem stroju?

Jaz imam Calgonit prašek in eno njihovo dišavo, pa tekočino za sijaj in čisto navadno mercatorjevo sol za pomivalni stroj. Vendar, ko se opere, imam občutek, da posoda ni dobro sprana oz. da ima "okus" po prašku. Prej sem uporabljala tablete, pa se pogosto sploh ni do konca stopila. Perem na normalnem programu, na skrajšanem niti ne upam.

A mogoče obstaja tudi kakšen "bio" prašek ali kaj za pomivalni stroj.

Ali uporabljate tudi kakšno posebno čistilo za pomivalni stroj? Jaz samo od časa do časa umijem filter, kaj drugega pa niti ne.

Lep dan vam želim,

Pija.

Pingvin

Temo je spremenil(a) Pingvin dne 21. jun 2007 08:23:59

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

21. jun 2007 8:34

Pingvin, koliko pa je star tvoj pomivalni stroj? Si pomislila, da je morda težava v stroju, ne v čistilu? Sprašujem glede na to, da praviš, da se ti tableta ne stopi do konca. cherry

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2007 9:13

Po moje je problem v stroju, ker jaz operem 2-3 pomivalna stroja posode na dan pa še nikoli nisem imela praškastega okusa.

Uporabljam pa sol, tbl. in sijaj od dm ali hofer. Dajem pa pol tbl., ker tudi s tem dobro opere.

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jun 2007 9:33

Uporabljam različne tablete, da se niso stopile je bil pred časom razlog v stroju, ki je delal z zadnjimi, krepko opešanimi močmi.

Poskusi s tekočim detergentom, če se ti zdi, da ima posoda okus poprašku.

Jaz sem s tabletami res zelo zadovoljna, ne glede, ali kupim držaje (Calgonit, Finish) ali kaj cenejšega (Claro na primer).

Mamamia

mamamia

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

21. jun 2007 10:18

Pri nas smo imeli Bosch pomivalni stroj star kakšnih 16 let. Uporabljali smo tablete, sol, sredstvo za sijaj, včasih smo v stroj dali še pol limone. Preden sem dala posodo v stroj sem jo obvezno sprala pod vodo. Torej sem dala v stroj skoraj čisto posodo. Jasno, da jo je stroj dobro opral, je pa res, da so bili občasno kozarci sivi - lisasti, mlečni. Ko se je pred kakšnim letom pokvaril, smo ga zamenjali za novega. Spet Bosch - ne delam reklame!!, ampak enostano smo obdržali isto znamko. Tudi praški so ostali isti. Samo pomivanje pa se je z novim strojem spremenilo. Pri novem stroju ne rabiš nobenega predhodnega pomivanja in spiranja. V stroj lahko vložiš umazane krožnike in ven vzameš čiste. Nobenega vonja, nobenega dodatnega okusa. Novejša tehnologija pač dela svoje. elba

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

21. jun 2007 10:38

Stroj je AEG, star je približno 4 leta, tako da mislim, da ne bi smela biti napaka na stroju? Ali pač? Samo opere vedno dobro, ne splakujem posode preden jo dam v stroj, razen, če je res kaj izjemno umazanega, potem malo poplaknem. Praška tudi dam raje premalo kot preveč. Ko vzamete kozarec iz stroja in si vanj takoj, brez dodatnega splakovanja natočite vodo, ali res nimate nekašnega praškastega okusa? Bom poskusila s kakšnim drugim praškom. LP, Pija. Pingvin

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2007 10:41

Kozarec ne splahujem, ker je opran. Preden dam v stroj ne spiram. jade

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

21. jun 2007 10:43

zakaj pa ne probaš gel za pomivalni stroj calgonit ali finish?niti najmanj ni vonja po čem nepotrebnem. romi1

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. jun 2007 10:47

Bojda niso vsi stroji sposobni prati s praškom v obliki tablet. Lani, ko smo kupovali pomivalni stroj, je bilo pri nekaterih posebej navedeno, da so priomerni za pomivanje s tabletami!?! JAz bi poskusila s Calgonit gelom, zagotovo pa bi odmaknila dišavo. Morda je problem prav v njej?! veverica

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

21. jun 2007 10:50

Jaz uporabljam gel od Calgonita in občasno dam njihovo dišavo, pa se mi ne zdi da bi posoda imela okus. Je pa res, da če ni v stroju soli, ni ravno dobro oprano, sploh na kozarcih se vidi. Pa dobro ga je občasno oprat na prazno s čistilom za stroj. jass

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

21. jun 2007 12:24

v mojih navodilih za pomivalni stroj priporocajo obcasno pranje stroja s kisom, kozarec kisa in na dolg program ... da precisti ... vonjave, kamen. to zadostuje. ce ne stopi tablete pa pomaga ce dodam sol bravo za pol tablete, pri meni vedno zadostuje. tudi gela dam lahko vsaj pol manj. se mi smili voda :) mandeljček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti