Kako pripraviti lovke orjaškega lignja ?

heker  

član od: 24.10.2008

sporočila: 1

24. okt 2008 16:53

Ker sem tudi sam pred časom kupil kilogram lovk orjaškega lignja (cca. 1,2 €), sem se včeraj odločil, da naredim nekaj iz njih. Na srečo mi je najbolj pomagal ati zlatijev predlog, ki sem ga upošteval glede priprave solate. Potek priprave pa je zgledal takole: - lovke orjaškega lignja sem narezal na manjše kolobarje - v večjo posodo sem nalil veliko vode, saj sem lovke prekuhaval 2 uri, po uri in pol sem dodal tudi sol - po dveh urah sem lovke vzel iz posode, nalil novo vodo in dal za pol ure kuhati na enak način pakirane morske sadeže, ta čas pa odstanil maščobo in kožo iz lovk orjašega lignja - lovke sem narezal na male košče, stisnil 2 stroka česna, posolil in popopral, dodal zmrznjen peteršilj, kuruzo, črne olive in za dodaten okus dodal olivno olje - nato sem dodal tudi pakirane morske sadeže, premešal in pustil čez moč stati, saj se je priprava zavlekla do enajste ure zvečer Limone žal nisem imel doma, bi pa jo vsekakor dodal. Fotko dodam kasneje. Sporočilo je spremenil(a) heker dne 24. okt 2008 16:54:13

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. okt 2008 16:59

To je pa največji šit kar sem jih kdaj koli kupil. Tudi meni so v Šparu povedali cel hvalospev o teh lovkah, kupil sem jih nekaj kil in jih ravno toliko po dolgih urah kuhanja vrgel tudi mačkam. Nikomur niso bile všeč, med kuhanjem so se kar luščile po plasteh (verjetno so bil zmrznjene dolga desletja- temu pravimo "japanska riba,koja je preživjela Hirošimu ") skratka katastrofa. A moja žena pravi, da me tako ali tako nič ne izuči saj vedno znova privlečem domov kako čudno hrano. Toplo ne priporočam ! LP hedonist

Babyface  

član od: 5.8.2005

sporočila: 20

24. okt 2008 18:48

Moj dragi dela lovke orjaškega lignja tako: najprej jih skuha (slabo urco), zraven doda korenje, čebulo, peteršilj, rožmarin, sol, poper. Nato jih v pečici speče s krompirjem, kako papriko, čebulo. Meni so vedno všeč, celo bolj kot hobotnica, čeprav mi v tem fant vedno oporeka :) Babyface

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

24. okt 2008 19:11

Jaz sem se pa lani sekirala, kako zanič kuharica sem, ker te lovke so bile najbolj zanič zadeva v moji kuharski karieri! Sem mislila, da jih pripravim kot hobotnico, a po eni uri in pol še vedno niso bile vsaj približno mehke. Okus pa kjub začimbam, zelenjavi in marinadi...brrrr. kaja45

Babyface  

član od: 5.8.2005

sporočila: 20

24. okt 2008 19:58

Aja, pa še to, če pri kuhanju hobotnice ali orjaškega lignja dodamo v posodo plutast zamašek, hobotnica/ligenj ni več trd (oz. je veliko manj trd/a). Babyface

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. okt 2008 21:42

A si tudi ti nasedla tej teoriji, babyface ? LP hedonist

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. okt 2008 22:40

Če bi meni nekdo rekel za eno hrano, da se pripravi, kot hobotnica, le kaj bi bilo moje naslednje vprašanje: "Kako se pa pripravi hobotnica?" Atina

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

5. jan 2009 12:10

Zdravo! Sem včeraj naredila lovke orjaškega lignja, malo s strahom, kar sem prebrala tukaj. Res so bile malo trše (jih bom drugič prej zamrznila in nato narezala na manjše koščke), a okus zelo dober. Sem jih spekla na olivnem olju s krompirjem v pečici, dodala pa čebulo, malo več sesekljanega petršilja in česna, dve vejici rožmarina, polila z belim vinom - pokrila s folijo, ter pekla - dušila dve uri. Krompir mi je bil fantastičen, lovke malo manj, tudi moji družinski člani so rekli, da naj še kdaj ponovim zadevo. Tako da tako slabe tudi niso, vsaj nam ne. lp

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

5. jan 2009 12:23

Bina, lovk ne zamrzovati, ker so že bile zmrznjene, takšne so prišle do prodajnih polic. LP Boris booris

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jan 2009 12:48

js še vedno vse pojem. pa ka pol če je mal bol trdo. bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti