Robinzonske počitnice

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jun 2007 16:41

Na hrvaški obali je, kot pravi darlin mamamia, dobro poskrbljeno za zdravstvno oskrbo, ker imajo helikoptersko dostavo ponesrečenca iz otoka do bolnice (kar tehnično pomeni, da, če se poškoduješ na Visu ali pa v predmestju Splita, bo približno enako dolgo trajalo, da prideš do zdravnika, ker se bo rešilev po Splitu dalj časa prebijal). Drugače so gsm antene tudi pred Kornati in Mljetom, tako da te tudi tam dosežejo, če bi bilo kaj narobe in te potegnejo do zdravnika. Drugače sta najbolj običajni težavi na dopustu vnetje slepiča ali pa sepsa, ki nastane, če kdo dlje časa ne gre na veliko potrebo. Težava je v tem, da se tu problemi dlje časa nabirajo, ko pa izbruhnejo, je treba hitro odreagirati. Nam se je enkrat ena punca zastrupila na jadrnici, ker že pred dopustom nekaj časa ni šla na vecejko in potem je bruhala in je bilo sploh grozno nekje med Korčulo in Ščedrom - in potem jo je čez tri ure na Ščedru pobral hitri policijski čoln. Se je pa to dogajalo v predmobilnih časih, ko smo morali pomoč še s cebejem loviti. Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. jun 2007 19:35

Mamamia ne mešaj istre z dalmacijo.Pred tremi leti je soseda v kepu dobila vnetje slepiča.Mož jo je odpeljal v Šibensko bolnico,od koder sta se vrnila v pol ure.Rekla je,da raje crkne,kakor da jo tam operirajo.Veselo sta se odpeljala domov v nemčijo in predčasno zaključila dopust,čeprav sem jima zagotovil,da je v ZG ali MB spodobna bolnica.Predlani pa je dobil sin črevesno infekcijo.Ko smo vstopili v bolnico so bili prostori še najbolj podobni bolnišnici Franji.Le namesto lesenih tal je bil pošvedran in manjkajoč linolej na tleh.Infuzijo so mu prelili iz treh steklenic.Osebje je bilo zelo prijazno in to je edini +,ki ga Šibenska bolnišnica dobi. Zdravnik je izvid tipkal na prenosni tipkalni stroj,ki ga nisem videl že celo večnost... ati zlati

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. jun 2007 19:51

Žal imamo nekateri manj sreče in nas nezgode doletijo na nepravih mestih.Rad verjamem in upam,da je drugod po hrvaških bolnicah bolje urejeno.Spomnim se Puljske bolnice,ki je bila pred 20 leti neprimerno bolje urejena in opremljena kakor Šibeniška predlani. ati zlati

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

20. jun 2007 20:49

Bi še jaz dodala svojo izkušnjo,ko smo bili na otoku Susaku.Imaš 2 trgovini ena je celo na pult izdajo blaga kot je bilo to nekoč in 3 gostilne pa eno slaščičarno.Tam se res nič kaj ne dogaja,je mir in se lahko 100% spočiješ.Kar pa je najboljše je to da je bilo zelo ugodno.Preveri! www.ljeto.com/cro/search.asp?Mjest - 35k

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

20. jun 2007 23:07

Je mogoče že kdo na robinzonskem dopustu letoval s psom? Mi je prav všeč ribiška hiška Daca na Murterju. Sence je videti dovolj.... samo ne vem kako tolerirajo pse. nasha

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. jun 2007 9:42

Odločala sva se med Pašmanom in Suskom. Tokrat je zmagal zadnji. Malo zaradi bližine, malo zaradi cene in malo zaradi prijaznosti lastnikov. Za Pašman sva se dogovarjala z agencijo, ki je bila dokaj nepopustljiva (čeprav sva samo dva niso bili pripravljeni ponuditi nekoliko nižje cene za celo hiško, na Susku dobiva prenovljeno hišo za 6-8 oseb po bolj ugodni ceni kot sicer, poleg tega so na Pašmanu za čoln želeli celo premoženje, kot da bi najemala gliser! Anita, tvojega linka pa ne morem odpreti. Kako pa je s plažami na Susku? strelka

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

22. jun 2007 22:16

Oj,vtipkaj Susak na Googlu pa ti vrže ven rezultate,pa si lahko vse ogledaš.Plaža je peščena in to tak fajn pesek da ga nič ne nosiš s sabo.Voda nizka in topla,pa vse skupaj ima zdravilen učinek pri ginekoloških težavah,so mi povedale domačinke.Jaz bi takoj šla spet tja,ampak moji najstniki se ne strinjajo,ni zabave za njih;)Če te karkoli zanima se mi oglasi.Lp

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

23. jun 2007 10:51

napokajta šotor, spalke, kuhalnik in kopalke, pa hop v avto, brez prej zastavljenega cilja, kako in kam.... tako se ponavadi začne najin dopust...... potem pa iskanje osamljenih plaž, odmaknjenih kotičkov, skal, čistega morja..... eno leto naju je zaneslo na cres. bila sva navdušena... tako blizu in toliko prelepih plaž, skoraj nič turistov, male vasice, prijazni ljudje.... kar se paklenice in njene obale tiče: sem totalni oboževalec pakleniških kanjonov, plezanja, trekingov po velebitu.... res lepo. drugače pa si v poletnih počitnicah ne bi želela na morje v paklenico. plaža namreč ni bog ve kaj, gužva, gužva, gužva.... in to za mene nima nobene veze z robinzonom... in s počitnicami! prvo pravilo pri počitnicah takega tipa je, da ne kompliciraš in se predaš svoji prvinski naravi! pa seveda, če si človek, ki mu primanjkuje časa in kar naprej nekam hiti, se že doma prestavi dve prestavi nazaj, da ne boš tam zgubljala časa s tem! Paula

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. jul 2011 22:23

Vsem, ki se odločate letovati v robinzonskih hišicah, vam toplo odsvetujem ti dve hiši, ker sva doživela tako slabe izkušnje.

Samo želim, da drugi ne doživite na počitnicah česa podobnega kot sva midva.

Iz Slovenije sva rezervirala robinzonsko hišo na otoku Žut, obljubljeno hiša na samem. Ko prideva tja, vse polno ljudi. Hiša je bila dvojček  in v njej so trenutno bivali sorodniki lastnika  in še en kup drugih ljudi( iz hiše, ki naj bi bila 40 metrov oddaljena od najine, ki  so imeli pogled na morje, rezerviran pomol, midva pa seveda pogled na vrt, skupno teraso, nenehno prigovarjanje kaj naj delava...

 http://www.kornatica.com/hr/robinzonski-turizam-kornat

Ker tega nisva rezervirala so po naju isti dan prišli z agencije (vse pohvale agenciji) in naju odpeljali nazaj na otok murter v apartma in naslednji dan v prazno robinzonsko hišo.

http://www.kornatica.com/hr/robinzonski-turizam-kornat

Tukaj se je drama nadaljeva, drugi dan so nama ukradli denar in mobitel. Ko sva klicala lastnika, ta več ni bil dostopen za naju ampak je poslal sina. Ta nama je zatrjeval, da se ne splača prijaviti policiji, ker itak ne najdejo storilca... Skratka.

 

lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti