Robinzonske počitnice

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. jun 2007 15:53

Čez ta vikend bo v Paklenici pol Slovenije, le mene ne bo zraven to je. kobra 1

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

19. jun 2007 15:56

No, če bo tam pol Slovenije, potem si jaz zagotovo ne želim biti tam Rabim odklop. strelka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jun 2007 18:16

srelka, če računamo, da bo pol Slovenije v paklenici, skoraj pol pa na drugih lokacijah, je najbolje, da ostaneš doma. Boš sama, samcata. popoln odklop od množice. rimljanka

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

20. jun 2007 8:35

jaz sem pa slišala,da je tudi na otokususak fino,če si želiš biti bolj odmaknjen od živ žava.pozanimaj se.sicer pa kamorkoli greš,se imej lepo. romi1

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

20. jun 2007 10:41

Mi smo imeli tri leta nazaj neprostovoljne robinzonske počitnice na otoku Rivanj. Tam ni bilo niti avtov, ne gostiln, ne trgovine, ne pošte. Res je bil mir in prečudovit pogled iz terase na otoke. Na plaži smo bili večji del sami. Ocena moje hčere: nikoli več ne grem z vami na morje. Na otoku je nekaj hiš, kjer so večji del domačini in le nekaj hiš se daja v najem. Mogoče bi ti pa kaj takega tudi odgovarjalo. Lp1 AK

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

20. jun 2007 12:16

imam samo eno vprašanje, kako pa je kaj z zdravstveno oskrbo? bolj bogo a ne? ker me zelooo mamijo tele počitnice, recimo za drugo leto če še nebo otročka, za letos mamo že rezervirano pa mi je edina pomanjkljivost to z zdravstveno oskrbo. lucijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2007 13:37

No ja, če razmišljaš o robinzonskih počitnicah, potem zdravstveni dom sto metrov proč gotovo ni nekaj, kar je samo po sebi umevno. Sicer pa so mobiteli tukaj, pomoč se pokliče in s čolnom te hitro kdo kam spravi.

Pa saj tista osnovna zdravila vzameš s sabo, ne rabiš za vsak šmrk hitet k zdravniku. Če pa že pred odhodom na dopust razmišljaš o tem, da te zna doleteti potreba po zdravniku....ne vem no, meni je to zadnja stvar, na katero mislim, ko grem na dopust. Razen, ko so otroci majhni, to je druga zgodba.

Če pa ne moreš mimo tega, potem odmisli robinzonske počitnice v samoti in si omisli dopust v kraju, kjer je vse to na dosegu roke.

Sicer pa - če domačini preživijo desetletja brez zdravnika daleč naokoli, bomo pa še mi en mesec, kajne?

 

Mamamia

mamamia

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

20. jun 2007 15:22

ja ma sej ne da bi za vsak šmrk letela k zdravniku ampak vseeno, sem mislila če ma katera kakšno izkušnjo s tem. itak da pri robinzonskih počitnicah ni za vogalom zdravnika, niti trgovine ni in me to ne moti. malo pa je vseeno dobro vedeti, vsaj meni. pa sem človek ki ga more kar matrat preden grem k dohtarju. lucijana

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

20. jun 2007 16:05

Lucijana, ne razumem najbolje po kakšnih izkušnjah sprašuješ? Če zdravnika ni blizu, ga pač ni blizu in se znajdeš, če je sila. Konec koncev je to Hrvaška. Jaz sem sama obredla praktično cel svet, se potikala po tako odročnih krajih Afrike in Azije, po džungli, puščavi, savani, kar hočeš, do najbližje "bolnišnice" je bilo včasih en teden poti... To so precej drugačne stvari kot iti na en otok na Kornatih, pa sem vseeno šla, včasih tudi zbolela, nikoli pa mi ni bilo žal. Moja potovalna lekarna zadošča za prvo silo, včasih sprejmeš zdravilo od domačinov, če je treba tudi nekako prideš do zdravnika, če je res hudo potem koristiš zavarovanje in vse, kar ti to omogoča. V 10 letih mojih potovanj mi ga na srečo še nikoli ni bilo treba... strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2007 16:10

Na hrvaški obali je kar dobro psokrbljeno za zdravstveno oskrbo. Mi imamo vedno pri sebi Peljar po Jadranu in so navedeni kraji, kjer so zdravniki in ambulante ter tudi urnik, kako delajo. Tako da če se odločiš za tak dopust, si v mobija spravi številke najbližjih ambulant, in če se kaj zgodi, so ti takoj pri roki. Pa tudi številke marin si spravi, oni hitro priskočijo na pomoč.

 

Ponekod so celo tako prijazni, da pridejo domov, četudi jim ne bi bilo treba. Mojemu možu je zdravnica tri dni hodila domov dajat injekcije, ko je videla, kako težko se premika, čeprav nam je bila ambulanta le kakih 300 m daleč in bi ga brez težav odpeljali do ambulante. Tako da - kajne panik, raje veselo na dopust...Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti