Potovalni kovčki

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

29. jul 2008 23:13

Fino je tudi, da ima kovček dovolj velika in trdna kolesa. Poleg tistih tužnih prizorov, ko pride prtljaga iz letala raztreščena po vsem prtljažnem traku in seveda tistih, ko prtljaga sploh ne pride, je dokaj neugodno tudi, če ti v najbolj neugodnem trenutku (ko moraš v hrib pešačiti vsaj še 20 minut ves sesut od leta in časovne razlike) odpovejo tista mini kolesca. (z večjimi kolesi pa napreduješ hitreje tudi na čisto kratkih razdaljah - od avta do doma na primer). paeonnia

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

29. jul 2008 23:19

Lani smo vzeli na dopust z avionom dva kovčka, oba iz plastičnega ogrodja. Naš domač je noname, preživel že nekaj poletov, edina hiba so mu poškodovana kolesa in potrebuješ močnega možaka čega napolniš, ker je velik in temu primerno težak. Drug je bil sposojen Samsonite (trdo ohišje), ki je dal skozi že tudi nekaj svetovnih letališč, pa moram reč, da je še vedno uporaben, samo malce opraskan. Tako, da bi na koncu rekla, da pri Samsonaitu ne plačaš samo ime, ampak tudi kvaliteto. Priporočam pa, da kovček prepasate, kot je že navedla Mamamia. lipa1

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

30. jul 2008 8:12

Nam pa se zdi zelo pogruntan tisti kovček, ki ima dodatno zadrgo, da ga lahko razširiš, ker z dopusta vedno prinesemo več prtljage, kot smo je imeli od odhodu.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

30. jul 2008 8:43

Mi smo imeli včasi tri navadne kovčke in so zdržali ve mogoče. Lani pa sva si omislia dva nova kovčka Samsonite z neseserjem, vendar prisegam na mehko varjanto kovčkov, ravno zaradi letal, čeprav ne potujemo veliko z letali.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jul 2008 9:21

Izbira kovčkov je najbolj odvisna od tega, za kaj in kako pogosto jih uporabljaš. Če jih hočeš čimbolj racionalno zložiti v prtljažnik avtomobila, potem kakršnakoli kolesa motijo. Če iščeš manjši kovček za pogosta potovanja z letalom, kjer moraš včasih s prtljago tekati stotine metrov daleč po terminalih, so dobra kolesa še kako pomembna. Pa tudi to, da je lahek, saj se vsaka kila pozna. Prtljaga najbolj trpi na letalskih potovanjih, ker jo pač premetavajo na vse mogoče načine, tako da v takem primeru kakšno varčevanje nima pravega smisla. Jaz imam za te namene samsonita, ki je neuničljiv. 13 let že leta z mano in se mu nič ne pozna. Ko se umaže, greš z njim po tuš, ga temeljito obdelaš s krtačo in šamponom, posušiš na zraku in bo kot nov. Plastični kovčki se kaj hitro odrgnejo, kar jim sicer ne škodi, vidi se pa. Sem imela tudi že eno poceni varianto z razptodaje in eno vsaj kar se cene tiče skoraj-samsonitno, pa nobeden ni dolgo živel. Za dopustovanje enkrat na leto se pa najbolje obnese ogromen škatlast nizkocenovni kovček, v katerega stlačim pol gospodinjstva. lep pozdrav - in lepo potovanje! Sonja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

31. jul 2008 1:54

Tudi jaz držim na samsonite kovčke, in to mehke. Kot ste že rekle, so pomembna večja kolesa, vedno ga "prepasam", kar je koristno, če se kdaj le kaj pokvari, pa še laže ga prepoznaš. Za letalska potovanja ne priporočam zelo velikih kovčkov za dva, vsaj nizkocenovni prevozniki ne seštevajo teže prtljage para, ki se skupaj čekira, brat je pri Ryanairu besno plačal dodatno težo, čeprav skupaj z ženo nista imela več, kot je dovoljeno. In seveda, krasen je še tisti neseser, ki ga zatakneš na ročaj od kovčka in ga brez težav voziš okoli, nato pa ga vzameš na letalo kot ročno prtljago. Meni se zelo obnese tudi pri letu domov, ko vanj naložim knjige, ki bi preveč obtežile kovček. Pa še to: ne zdi se mi tako tragično, če se kakšen kovček kdaj pokvari, saj tehnologija kovčkov tako napreduje, da moraš imeti kakšen vzrok, da kdaj kupiš novega! Če samo pomislim na prve kovčke s koleščki in primerjam, s kakšno lahkoto vozimo današnje! teta torta

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

7. mar 2010 13:56

Mene pa zanima če kdo ve kje popravljajo kovčke. Namreč pri kovču se mi je polomil tisti plastični del, na katerem kovček stoji, tako da zdaj visi v eno stran, pa ne zgleda prav nič lepo. če kdo pozna koga ki to popravlja in je v okolici Kranja naj mi prosim pove, ker se mi zdi škoda kupovat nov kovček ko pa je drugače ta še čisto lep. lojtra1

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. mar 2010 21:38

Za potovanje z letalom uporabljam Samsonitove kovčke. Ti so že pošteno popraskani. Ugotovila sem, da za letalske prevoze potrebujem dober, vzdržljiv kovček. Če je popraskan, me ne moti več. V kolikor potujem z avtom uporabljam potovalne torbe, ki se lepo prilagodijo velikosti prtljažnika. Teh imam veliko. Vedno vzamem kakšno torbo več s sabo in to za rezervo. V prtljažniku ima vsaka torba svoje mesto in ve se, kaj je spravljeno v kateri. Migla

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

8. mar 2010 19:05

Lojtra1 - servis Samsonite je v LJ - naslov je na internetu. limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti