Potovalni kovčki

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

tema odprta - 18. jun 2007 22:07 | ogledi: 10.358 | odgovori: 22

pOZDRAVLJENI.

Počasi se odpravljmo na dopust. Kupili bomo kovčke in me zanima katere uporabljate vi, kakšno velikost kje se jih da kupiti.....

Hvala in pozdravček

simonkaaa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

18. jun 2007 22:17

Kupi si kovčke ki bojo predvsem uporabni. Velikost pa je odvisna od potreb in načina potovanja. Ne vem ali imaš namen potovati s svojim vozilom ali z jvnim oziroma z agencijskim prevozom.

Pametno je upoštevati naslednji nasvet.

Bolj kot je priznana blagovna znamka, toliko je višja cena in večji magnet za lopove.

Matjaž

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

18. jun 2007 22:31

Super nasvet, hvala Matjaž. simonkaaa

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

18. jun 2007 23:12

Lani sem za rojstni dan dobila kar konkretno velik kovček, ni bil najbolj poceni, ampak ni dočakal letošnjih poletnih potepanj. Fant ima že nekaj let kovček znamke Roncato, zdaj ga uporabljam jst, res je trpežen Če potujem v tujino, še posebej ponoči, ga obvezno zaklenem z navadno "žabico". Lepo potuj! Sashika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. jun 2007 23:27

Če potuješ z letalom, moraš vedeti, da se kovčki kar krepko zmahajo... Ker jih mečejo in sploh...

Jaz imam neko srednji cenovni razred, nič uau in nič takega, da bi me glava bolela, če se uniči... 

lidka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jun 2007 6:15

Odlične izkušnje imam s kovčki znamke Jaguar. Kupila sem jih v Metalki. So nižjega cenovnega razreda kot Samsonite, vendar ravno tako kakovostni. In lepi. To trdi tudi nekaj ljudi, ki jih ima že dolgo časa. Priporočam komplet: 3 velikosti kovčkov in neseser. Potem lahko po mili volji kombinirate in vedno zgledate "urejeni". Teh kovčkov premetavanje na letališčih nič kaj ne prizadane (vsaj zaenkrat jih ni), je pa svetlo siv (imam jih v različnih odtenkih sive iz iste serije) dobil madež, ki se ga ne da odstranit. To je pa tudi vse. Ne priporočam nakupa kakšnih poceni zadev. Imam zelo slabo izkušnjo. Po treh letih (Lj-Praga-Atene-Limnos) je bil kovček raztrgan in v delux hotelu, kjer smo imeli konferenco, sem mislila, da se bom udrla v tla od sramu. Rekla sem postreščku, da bom kar sama odnesla kovček. Verjetno sem bila prva v zgodovini tega hotela. Če potujete zgolj s svojim avtom ali mogoče še vlakom, potem se verjetno obnese tudi čenejši kovček, ne pa na potovanju z letalom. mimika

neznan uporabnik

19. jun 2007 8:12

mi smo jih pred nekaj leti kupili kar v hardiju in si za ceno enega dobil tri velikosti, cena je bila ugodna...prestali so že amrsi kaj pa so še celi...tako da ni vse samo v firmi lovebeyba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jun 2007 9:54

Doma imamo dva samsonita, kar velika, sta trpežna in sta že veliko dala skozi. No, na enem je šla ena ključavnica, in takrat, ko se je to zgodilo,sem spoznala, kako pomembno je imeti s seboj pas za kovčke. Če ga ne bi imela, bi stavri iz tega kovčka  frčale po vsem havanskem letališču...Torej, ko kupuješ kovček, kakršen koli že, kupi zraven obvezno še pas.

Kasneje smo kupili še dva kovčka, ne iz umetne mase pač pa takega videza, kot je platno. V njih spraviš vraga in pol, ko se umažejo, jih pač lepo speremo in so kot novi. Sploh se ne spomnim znamke, ni neka znana, kovčki pa so vzdržali že marsikaj. Tako da ni nujno, da so slabi, če jih kupiš poceni. Je pa res, d aje pametno kupiti komplete, torej kovčke treh različnih vleikosti plus neseser, eden od njih je vedno tudi veliksoti, da ga lahko vzameš s seboj na letalo, saj je velikosti, prirejene za tisti predal nad sedežem.

 

Mamamia

mamamia

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

19. jun 2007 10:38

imamo dva kovčka, nobeden ni tista plastična škatla: enega "no name", ki mu je na prvem poletu z letalom odneslo nek plastični del in sedaj ne stoji več sam pokonci, drugega ogromnega samsonite, ki mu nič ne pride do živega. je pa super, običajno oba spakirava vse cunje za dopust v ta en kovček. seveda ima izvlečno ročko, ampak verjetno zdaj že težko dobiš kovček brez ročke. kakorkoli, raje dam več in imam dlje. letalske družbe pa vedno povrnejo stroške poškodovanih kovčkov, samo prijaviti je treba takoj. (žal tega ob poškodbi mojega "no name" kovčka nisem vedela) lep dopust simonkaaa! kuharica Mici

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

19. jun 2007 11:47

Hvala vsem za nasvet, ste dost pomagali simonkaaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti