Kanapeji-losos

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

tema odprta - 18. apr 2002 6:55 | ogledi: 17.034 | odgovori: 6

Kmalu bom za posebno priložnost pripravljala kanapeje. Odločila sem se za prekajeni losos, sire in sadje (grozdje, jagode). Vem, da se losos najboljše počuti v družbi z maslom, limono in morda kaviarjem, siri z grozdjem in zelenjavo (paprika, mini paradižnik). Uporabila bom toast, črni kruh in slane krekerje. Jagode bom postregla ob šampanjcu. Vendar pa je vse to "že videno". Glede na to, da bo to samo prigrizek za cca 18 ljudi, ki se bodo pri nas zadržali maksimalno 1 uro, ni potrebno pripravljati kaj velikega.

Vesela bom vsakega novega predloga.

LP

M.

Melita Magdic

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

18. apr 2002 18:38

Hallo! Imam še en predlog. Glede na to da boš delala tudi sadje bi jaz na losos položila mogoče kroglico melone in okrasila, če je možno z vejico kopra(svežega) če to ni možno, damo na vrh pa kakšen francoski (nakodran) peteršilj. Lahko bi naredila tudi kakšen zeliščno skutin namaz (pasirana skuta, zelišča, paprika mleta, kisla smetana) in to z dresirno vrečko (ki jo imaš mogoče za kraševanje sladic) nabrizgaš na kruhke. Veliko uspeha pri pripravi Saša

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. jun 2013 19:18

En nasvet bi prosila:

za kanapeje z lososom bi rada uporabila svež, a ne surov losos, pa ne vem kako bi se tega lotila. A bi lososa prej popekla/pokuhala/?? in potem rezala na rezine in uporabila za sendvičke ali imate kakšne druge predloge?

 

Hvala za odgovore. 

 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. jun 2013 20:21

V ponev daš malo masla,malo olivneg olja.Nareži limono na rezine,na rezine položi kos lososa,popopraj,posoli,po želji še kakšno mediteransko zelišče in speci v pečici.Občasno zajemi z žlico maščobo v ponvi in polij po lososu.

Ko se ohladi z nožem postrani narezi na rezine.Lahko narediš kanapeje ali pa kot karpačo samostojno.

 

Vrtejbenka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

10. jun 2013 7:57

Vrtejbenka je napisal/a:

V ponev daš malo masla,malo olivneg olja.Nareži limono na rezine,na rezine položi kos lososa,popopraj,posoli,po želji še kakšno mediteransko zelišče in speci v pečici.Občasno zajemi z žlico maščobo v ponvi in polij po lososu.

Ko se ohladi z nožem postrani narezi na rezine.Lahko narediš kanapeje ali pa kot karpačo samostojno.

 



Vrtejbenka

 

Hvala za nasvet, sem ga upoštevali in naredila te dobrote:

 

Edino o estetiki bi se dalo razpravljati, saj je to moja šibka točka. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. jun 2013 8:10

Lepi so..in verjamem da so bili okusni.A na zadnji slikici so spodaj kumare?

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti