London

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

tema odprta - 18. jun 2007 16:45 | ogledi: 4.670 | odgovori: 19

dober dan!

konec tedna grem za 4 dni v london, pravzaprav greva. Zanima me, kaj je vredno ogleda, kaj je bilo vam najbolj všeč..? V mislih imam Tower of London, Madame Tussaud"s, Greenwich, Oxford, London Eye ..

Kaj ste jedli v Londonu, da je bilo do kar dobrega okusa in primerna cena. Ali je voda pitna? Se pravi, da bi se dalo zmešati kakšno Cedevito, in podobno.

najlepša hvala za odgovore:)

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. jun 2007 17:26

Za zacetek moras vedet, da se zdajle v Londonu zacenja glavni naval turistov in da so velike turisticne atrakcije oblegane - zato pobrskaj po internetu in si zagotovi karte vnaprej za tisto, kar se da (London Eye, na primer - ce ze ravno moras). Ce bos tam v petek in soboto, vsekakor svetujem bolsji trg na Portobello Road. British Museum, Museum of Natural History, The Modern Tate ali klasicni Tate - izberi si enega za en dan, ker si sicer prenasicen z lepotami in od ogleda nimas nic. Sprehod po desnem bregu Temze - trgovine in butiki z notranjo opremo, knjigarne, male galerije, razgledne tocke. Zvecer je nujen ogled kaksnega musicala ali gledaliske predstave, karte za nerazprodane predstave navadno lahko precej po znizanih cenah kupis na Leicester Square. Voden ogled v obliki voznje z ladjo po Temzi, vmes lahko izstopis, se malo sprehodis in se ponovno vkrcas (tako je bilo pred 3 leti, preveri, ce se se da). Midva imava navado jest v raznih nacionalnih (afriskih, indijskih, kitajskih, turskih, etc etc, ni da ni) okrepcevalnicah, izbira je pestra za vsak okus in vsak zep. V Tower Records te bo kap od izbire CDjev in DVDjev, v Borders in ostalih knjigarnah na Charing Cross pa od izbire knjig. London je mesto, kamor se moras vracat se in se...:)) tudi midva greva v soboto za en teden.

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

18. jun 2007 17:39

hehe hvala za izčrpen odgovor! oo, mogoče se pa celo srečamo:) iversonka

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

18. jun 2007 21:24

Pa nujen sprehod v meni zelo ljub Covent Garden, ki diši po rokodelcih in umetnikih... Vandrovka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

18. jun 2007 22:14

Jup, Covent Garden je treba nujno it pogledat. Sicer se pa malce sprehodita po Londonu tudi po neznanih ulicah. Da ne greš samo v najbolj (turistično) oblegane kraje. In najbolj zanimive stvari se vidijo na tak način, najdejo se najbolj luštne trgovinice in na ta način bolj začutiš samo mesto. Urša

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

18. jun 2007 23:05

sprehod od Houses of Parliament do Tate Modern Gallery (v najvišjem nadstropju imaš enkraten razgled na London, res se splača videt), greš mimo London Eye-a, Globe gledališča,Blackfriar"s bridge-a, obvezno Hyde Park in Speaker"s corner, pa seveda B.palačo,ki je blizu. Oxford street,če te vsaj malo zanimajo nakupi:))) Vozovnica za podzemno velja tudi za bus, decembra je bila dnevna okoli 5 funtov. Restavracije: midva sva poizkusila eno gruzinsko, je bilo odlično, a sem pozabila, kako se ji reče(nekje na severu Londona), sicer pa je zelo dobra in niti ne tako draga (cca10 funtov za enega) Carluccio"s malo stran od Russell Square-a (gre za verigo restavracij, ni pa niti približno podobno restavracijam s hitro prehrano). Če imaš čas, pojdi v British Museum, enkratno. Sicer pa, kot je napisala Proxima, vsega je ogromno,mešanica ras,kultur, ver... Jst bi lahko najmanj pol leta preživela v nešteto knjigarnah,kjer res lahko dobiš skoraj vse...ja,bo treba spet tja No ja, jutri zjutraj letim v Rim,tudi to malo odtehta Sashika

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. jun 2007 23:37

Najvecja londonska krasota, kadar seveda gostuje v Royal Albert Hallu... *drool*

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

19. jun 2007 11:46

hehe zpam da bo gostoval;) iversonka

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

19. jun 2007 12:35

Upam in želim ti lepo vreme. ;) Mesec nazaj smo mi imeli 5 dni dežja. Ponoči in zjutraj nekje do 9. ure, ko smo se pokali ven, je bilo čisto jasno - lepo plavo nebo, brez oblačka, potem pa "tema" in dež, zjasnilo pa se je vedno okoli 19. ure. Pa vendar London je London, tudi v dežju ima svoj čar. Večino smo ga prepešačili, se potikali po malih uličicah, nikoli pa se nismo izgubili :). Muzeje si daj v "rezervni plan" - oz. obisk samo v primeru dežja (nama se je po trikratnem obisku Londona ta plan žal uresničil). Ne spomnim se dobro, ampak mislim, da ladjica po Temzi stane cca. 8 funtov - vstopiš in izstopiš kjerkoli, pelje pa do Greenwicha (kar se pa tudi splača ogledat in malo poležat na vrhu hriba). Glede vstopnin, ti pa priporočam, da malo pobrskaš po internetu in jih kupiš že od doma - z eurocardom. Tako se izogneš gneči na blagajni pa tudi kaj ceneje jih dobiš. Za tak nakup imajo ponavadi posebej vhod ali okence, pri London Eye-u pa celo avtomat, v katerega vtakneš eurocard, s katerim si kupila vstopnico in ti jih stiska. Underground stane 5,1 funta za cel dan (plus avtobusi). Aja, avtobus št. 11 vozi na trasi, ki gre mimo večih znamenitosti. Glede na to, da "turistični" avtobusi po Londonu stanejo tudi po 22 funtov na osebo (karta za 24 ur - vstopiš in izstopiš kjerkoli), si lahko mesto ogledaš z busom št. 11. Hja, kar se pa hrane tiče, sva pa midva en malo "usekana" na Pizza Hut tako, da smo se večino potikali okoli teh restavracij. vragolin Sporočilo je spremenil(a) vragolin dne 19. jun 2007 12:36:14 Sporočilo je spremenil(a) vragolin dne 19. jun 2007 12:37:46

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

19. jun 2007 13:12

Do Greenwicha greš lahko tudi z avtobusom (številke žal nem, ampak imajo na postajališčih lepo označeno). Čudoviti so parki (Hyde, St. James"s, Battersea (?)... in še kakšen). Fajn se je sprehajati ob Temzi, na London Eyu je sicer fajn, samo meni London s ptičje perspektive ni všeč. Naslednjič ko ga obiščem, bom šla na L. eye zvečer, ko se prižgejo lučke. Muzej voščenih lutk je pa tako-tako. Sama nisem imela nobene želje, da bi ga obiskala, ampak sem na koncu ga - (čas + upoštevanje partnerja). Glede na to, koliko pompa je okrog tega muzeja, je lutk bore malo (vsaj za moj okus). Kaj še ... jah te, tipične znamenitosti. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 19. jun 2007 13:13:12

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. jun 2007 7:52

Ta muzej voščenih lutk je nazadnje stal okoli 25 funtov na osebo. In sva se hitro odpovedala ogledu (jaz sem si ga ogledala že enkrat prej, tako da ni bilo krize). Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti