Tunizija

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

20. jun 2007 9:45

Živjo, bom pa še jaz svoj piskrček pristavila: takole, midva s fantom sva tam porabila okrog 100tisoč v starem denarju. Na medini je grozno, ko okrog hodiš s tisto zapestnico. Za njih predstavljaš samo bogatega turista. To da so Tunizijci izjemno inteligentni ne pozabite. V njih je veliko arabske krvi - kar pomeni, da prodajati ZNAJO. Glede denarja samo nasvet: malo viška ne škodi, za primer, da staknete kakšno salmonelo ali kaj podobnega in bi bilo potrebno obiskat zdravnika. V naši skupini je bil par, ki je le-to potreboval, plačilo pa je bilo v denarju (bankovcih!) - klub urejenemu zavarovanju. Niti malo ni bilo poceni, zato priporočam, da vzamete s seboj malo več. Sefi v hotelih s 4* in več so varni. Želim vam lepo preživet čas in nič težav. Evropsko miselnost pa za tisti čas pustite malo doma... in veliko barantajte. :)) Matisa matisa

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

20. jun 2007 11:12

Mi nismo dobili nobenih plastičnih zapestnic, smo pa opazili druge npr. na gusarski ladji, da so jih imeli. Kar se tiče hotela, osebja, varnosti, hrane.... kapo dol. Veriga Magic Life je zakon(trži Gulet). Tudi letos gremo v ta hotel, saj jih imajo v kar precej turističnih krajih po svetu. Saj je res malo veliko 2000 € za dva odrasla in en otrok, ti pa ni treba čisto nič doplačati, tudi parkirišče na Brniku je v tej ceni, tudi komplet Generali zdr. zavarovanje, samo za Turčijo bo letos viza za doplačat. Tudi v jedilnici ni nobenih posebnosti glede urejenosti, brez skrbi si tudi v bolj športnih oblačilih. Edino kar me je motilo je da ni bilo niti ene slovenske družine, sami tujci, večinoma Nemci in Avstrijci. ann

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jun 2007 11:22

Za salmonelo pa eno priporočilo. V Tunis ali katero drugo podobno državo je potrebno s seboj vzeti razkužilo, beri alkohol. Mi vedno na avionu kupimo viski, ker je cenejši kot v duty fri- shopu.Na dopudu pa obvezno vsako jutro en štamperli na tešče za razkužilo. Preverjeno ni nobenih črevesnih težav.

Ann, z Guletom letujejo pretežno avstrijci in nemci, zato tudi ni bilo nobenih slovencev. Ti se le redko odločajo za to agencijo, ker jim je še nepoznana.

Kyara

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jun 2007 14:48

Aja, pa medicinskega oglja ne pozabit, če slučajno viski zataji matilda

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. jun 2007 14:58

Na Djerbi ni problemov glede denarja lahko imaš kartico in v primeru stiske dvigneš denar tam, ker so v bližini Hotelov bančni avtomati. Uh, sem pozabila na to označevanje, kot prašički v hlevu.

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

20. jun 2007 15:05

Vsem skupaj hvala za podatke in nasvete. Samo to bi še vprašala, jaz lahko zjutraj en "šnopc" spijem, samo sinu ga pa nebi dajala čeprav ima 17 let. Kaj naj pa njemu za preventivo dajem, ker kolikor vem živalsko oglje in linex tablete so za jemat takrat ko je že problem. Renata Košir

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jun 2007 15:20

rene, izogibajte se njihovih sladoledov in hrane s ceste, pa bo verjetno vse v redu. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2007 18:46

rene, mi smo na tajskem in v burmi zjutraj dali šilce žganja, pa je bila hči stara 14 in sin 17 let.

Pa ja ne boš rekla, da dečko pri 17 še ni okusil alkohola? Če ga ni, ga bo pa zdaj prvič, iz preventive.

Res, ne hecam se: naši otroci so ga požirek skrnili zjutraj na tešče in zvečer pred spanjem. Pa še noben ni alkoholik zavoljo tega.

 

Pa linex vzemite s seboj in črno oglje, če koga zagrabi driska. Ti dve zdravili sta osnovni za potovanja, lahko tudi seldiar, tudi zoper drisko, ampak ta je res za krizne situacije. Kot popotniki imamo kar precej izkušenj s tem.

 

Tudi s cenkanjem na tržnicah in kako ravnati, ko te kje nagovarjajo. Če ne poznaš običajev, si seveda lahko jezen, če pa jih poznaš in greš s temvedenjem v drug svet, je pa seveda drugače.

Tudi oni bi se čudili nam, ko bi prišli sem.

 

Uživajte na dopustu, Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti