Tunizija

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 18. jun 2007 14:34 | ogledi: 4.034 | odgovori: 18

Čez dober teden dni gremo v Tunizijo za en teden. Bomo v hotelu s 4* all inclusive, sedaj pa pojma nimam koliko denarja naj sabo vzamem. Grem s sinom, ki mi je že sedaj povedal da na kakšne izlete nima namena hodit, mogoče kak dan do mesta na bazar po kakšno neumnost. Kako je s prevozi, npr. taxi na kaj je pri tem treba pazit ter kaj vse je pri all inclusive treba še doplačat. Kako je z varnostjo po teh hotelskih kompleksih, da ne bom non stop sinu "težila" če ga ne bom imela na očeh. Je pa že srednješolec, tako da sigurno ne bo želel veliko časa v moji družbi preživet.

Renata Košir

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jun 2007 14:51

Jaz se v hotelu nisem počutila čisto nič ogroženo, sploh če boste kje, kjer so sami hoteli. Tudi po ulicah do centra sva šla peš in me ni bilo nič strah... Najbolj grozno mi je bilo v medini - njihov center, kjer so po hodnikih prodajalci in te skoraj vlečejo za roke, da kaj kupiš. Ko vidijo, da te nekaj vsaj malo zanima in da si mu ponudil vsaj malo upanja, da boš mogoče kupil, ti bo on to prodal - včasih še tečejo za tabo s krožnikom... Glede na to, da boste v all incl. hotelu, ne rabiš nositi skoraj nič s sabo, razen za spominke. Vedeti pa moraš, da se tam nič ne kupuje iz prve cene, vedno je treba glihati in nič popuščati. Prepričevali te bojo - to je za šefa, daj še en dinar zame... potem vzame denar, ti ponudi, da ti da kupljeno v vrečko in je ne izpusti, dokler ne dodaš še tisti dinar... Naj se ti nič ne smilijo in ne primerjaj, koliko bi stvar stala pri nas. Rekli ti bojo ceno npr. 100 din in te vprašali, koliko bi ti dal za tisto. Paziti moraš, da ne daš takoj previsoke ponudbe, ker potem nimaš kaj cenkati. Začni pri 10 npr. Midva sva v tuniziji kupila zelo malo - med drugim tri lončene poslikane posodice in njihovo pecivo, ki sva ga razdelila po teh posodicah - za darilo domačim. Prva ponudba je bila 36 dinarjev za tri, končali smo pa z 12 dinarji za tri (hotel nama je dati še vrečko, ampak sva ga prečitala, da naju bo še obral) Tako da kar pogumno... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 18. jun 2007 14:58:20

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

18. jun 2007 15:29

Predhodnica ti je zelo lepo povedala. Denarja ne rabiš kaj dosti. Midva sva ga porabila za izlete (to vidva nimata namenov), nekaj za vodo ta prvi teden, ko nisva imela all inclusiv, za taxi, ko sva šla na tržnico in nekaj malenkosti sva kupila. Obvezno barantanje!!! Midva sva plačala sedmino cene, ki jo je trgovec ponudil. Izredno radi igrajo na finto, da bo zaradi nas bankrotiral. V glavnem, ne se pustiti in barantaj. Na Djerbi, kjer sva bila midva, vrečk niso prodajali, niti niso govorili, da je tisto plačilo za šefa. Pri nas je bil vse sam BANKROT! Taia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. jun 2007 16:20

Najbolj zoprno je bilo na neki tržnici, podobni zaprtemu dvorišču, stvari nisi smel niti na 5 metrov pogledat, trgovcev se je res bilo zelo težko znebit, celo za menoj do avtobusa je šel. Ko sem rekla, da ne potrebujem, je odgovoril: potrebuješ, potrebuješ. Kaj že znajo spregati slovenske glagole! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 18. jun 2007 16:21:21

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

19. jun 2007 20:47

Moram še jaz povedat našo izkušnjo izpred dveh let v Hamametu. Bili smo v zelo lepem hotelu verige Magic life - all incl. Posestvo se je razprostiralo na 10 ha površinah, vsepovsod same palme, vključeno je bilo vse od brisač, ležalnikov, senčnikov, jadrnic, banane s čolni po želji, kolesa, lokostrelstvo, kar nekaj vrst aerobike, šaolini-neki menihi s svojo vadbo, fitnes, savne.....praktično greš lahko brez denarnice na dopust. Da nismo bili ves čas v tem sklopu, smo se drugi večer s taksijem odpeljali v medino-to je ta tržnica, ki jo omenja riba-ribica. In glej izdajdljivost domačinov. Takoj ko sva stopila iz taxija, je k nama stopil nek fant, ki je rekel da dela v našem hotelu (nismo še vseh poznali, kasneje se izkaže da sploh ni res), povedal ime hotela in da nam bo razkazal medino in kakšno srečo da imamo, ker so ravno ta dan prišle neke ženske iz rodu berberov, ki pridejo samo enkrat na mesec.......v glavnem verjeli smo mu, peljal nas je v neko trgovino s preprogami, mislim da so nas celi dve uri zadrževali tam, vse razkazali, skuhali čaj in na koncu bi naju celo prepričali z nakupom preproge, ki jo zapakirajo in naknadno pošljejo z letalom (prej je mimogrede pokazal ene tri pakete že pripravljenih preprog z naslovi kupcev). Rešilo naju je to, da sva imela eurocard v hotelu, bili so naju celo pripravljeni peljat ponjo, pa sva se le nekako izmazala, da smo šele drugi večer in bi si radi najprej vse le ogledali. Kako je tisti prodajalec klel potem, kar naglas pred nami, da smo mu požrli dve uri........No in ker sva bila še naprej naivna, naju tisti fant pelje naprej po tisti medini v trgovino svoje babice in ker sva bila vljudna, ker ja z nama toliko časa zabil (pa saj ga nobeden ni prosil) sva res kupila tri stvari in seveda nevemkolikokrat preplačala, ker si iz vljudnosti nisva upala preveč glihati. Spet čez dva dni nam v hotelu ponudijo, da nas zastonj peljejo razkazat mesto. In sva skoraj spet nasedla. Čudno se nama je zdelo že to, da smo šli edini mi trije z mini avtobusom. In glej ga zlomka spet v isto medino, in naravnost spet do iste trgovine s preprogami, pol sva pa vidla koliko je ura in sva takoj rekla da sva bila že prejšnji večer - tako je bil razočaran, da nas sploh ni odpeljal nazaj, iti smo morali s taksijem. V glavnem so tako pregnani (=iznajdljivi), da jim Turki ne sežejo niti do gležnjev, sicer bomo pa letos videli, če so še tako prijazni kot so bili pred 13 leti, ko sva šla z možem (takrat še fantom) tja. Bodita pazljiva s temi Tunizijci, meni so se kar malo zamerili, tako da ne grem več zlepa tja. ann Sporočilo je spremenil(a) ann dne 19. jun 2007 22:56:56

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jun 2007 21:49

ja, ne popuščaj pod jihovimi besedami: kletvice naj te ne prestrašijo, naj se ti ne smilijo zaradi bankrota, ne popuščaj pred vljudnostjo, teh fantov, ki ti razkažejo medino, pa sploh ne. Ko se nekaj odločiš, da boš res kupila, takrat pristopi in glihaj do onemoglosti. Čeprav je res težko si kaj ogledati, ker te takoj napadejo z njihovo ponudbo, če samo oko vržeš na njihove izdelke. Jaz sem se jih prav bala... So prebrisani, da je kaj... lep dopust vama želim matilda

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. jun 2007 22:16

Midva s fantom sva bla pred 2 leti v Tuniziji v Sousse - hotel **** All Inclusive. Jedla sva samo v hotelu, pa prvi dan sva šla v trgovino, sm bla kr lačna med tem ko sva čakala ključ od sobe :) Zapravila sva po 100€/osebo za safari, pa 35dinarjev/osebo za vožnjo s katamaranom, pa še ene 200€ za vse spominke, je pa res da sva kupla full daril. Zarne plošaste kamele, pa puščavske rože, pa magnetke za hladilnik, moje si je kupu 3 bobne - take 30cm, pa "nagačene" kače in kuščarje, pa mamicam sva kupla njihov znameniti liker iz datljev, pa puščavski pesek, pa poslala sva ene 20 razglednic - majo kr drage znamke ..... pa še pa še ..... Ko sva šla iz ljubljane sva mela 23 kg prtljage, ko pa sva se vračala, pa 42 kg .... tko da .... sva kr dost nabavla za ta denar. Ah ja pa da ne pozabim na začimbe, te majo tm tako smešno ceno :) sm kupla 25 dag (al je blo celo pol kg - se ne spomnim) curryja za 1 njihov dinar (takrat je blo to ookoli 170sit) Vse kar sva nakupovala sva kupila v medini blizu soussa, pa na safariju. Je pa res da je blo to pred svemi leti .... Nisva mela občutka "nevarnosti", tudi ko sva sama odkrivala mesto. Za cene taksija se morš vnaprej zment. Jst sm v hotelu uprašala kolk približno me stane taxi do medine, pa je rekla, da mi ne sme vzet več kot 2,5 dinarja, in mi tud ni. Ko sva ga vidla sva ga vprašala in jw povedu ceno, pa sva se pol usedla in peljala. lp Pitončica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

19. jun 2007 23:25

moja mami je ravno prišla iz tunizije in je rekla, da je bilo tam, kjer je bla (na djerbi), za varnost izredno dobro preskrbljeno, da so bili na plažah varnostniki, in to kar veliko, ki so neprestano budno pazili na vse, kar se je na plažah dogajalo. je rekla, da je lahko vse stvari pustila na plaži in se šla mirno kopat, brez da bi jo skrbelo, kaj bo z njeno prtljago. je rekla tudi, da tam skoraj ni kraj, ker je muslimanom krasti pod čast - tam pa je muslimanstvo z 98% prevladujoča vera. je pa rekla, da so se ji (ker je bila sama) nonstop ponujali moški, za kako avanturico in podobno, pa ne za plačilo, ampak kako "darilce". ampak po njenih besedah naj ne bi bili nasilni, "ne" ali pa včasih dva, trije "ne-ji" naj bi zadoščali. je pa nujno povsod puščati napitnine, po kak dinar ali mogoče dva. koliko denarja je zapravila, pa ne bi vedela. edino kar je rekla, da je treba za cene, sploh na tržnicah, barantati. nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

19. jun 2007 23:27

aja, pa še to. za taksi je rekla, da je bolje, da ga ne naročaš iz hotela, ker je veliko dražje, ampak da si ga priskrbiš v lastni režiji... nike

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. jun 2007 0:10

Midva bila maja v Tuniziji-Djerba hotel m. quin, štiri zvezdice, ni bilo nobene nevarnosti, edino nadležno vsiljevanje oz. preveč prijazni ljudje. Meni so šli proti koncu dopusta že pošteno na živce, prodati ti želijo od palme, klobukov, šal, verižic, ja no skoraj vse kar imajo. Je precej poceni 1td=150 sit(dve kavi z mlekom 4td). V hotelu zelo čisto, vask dan dišalo po varekini. V mestih zgodba malo drugačna- umazano. Imela sva s sabo viski za razkužit. Hrana hotelska, midva sva šla vsak dan s taksijem v Midun, taksiji stojijo izpred hotelov, jim pomahaš in že te peljejo kam želiš. Plaže so ti določene, vsak hotel ima praviloma svojo plažo. Mene je zelo motilo, da "varnostnik" neprestano bdi nad tabo. je lepo spoznaš druge ljudi, kulturo, ampak enkrat dovolj. Ne pozabi na napitnino! Pa ne se preveč zapletat z domačini, ki pridejo do tebe in te začnejo ogovarjati( začnejo pa ja vi ste pa s tega hotela....kar je seveda samo način da se zpletejo stabo, dogaja se tudi ko istopiš iz taksija, te že čaka možak ki ti bo razkazal mesto, seveda za plačilo. Na plaži kamele, konji, tudi večno slišana beseda AHOJ, ogromno Čehov, Poljakov. LP

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jun 2007 7:52

Haha, sem se nasmejala. Tako je pač v deželah tretjega sveta. Jaz najrajši hodim v TUrčijo. Tudi letos grem konec avgusta. V Tunizijo pa grem 10.oktobra in to v Hammamed v hotel Sheraton 4*+. To mi je nagrada , ker delam za eno firmo. In seveda je vse all inclusive. Tega me je malo strah, ker moraš biti v jedilnici urejeni, tega pa jaz ne maram preveč. Punce, seveda so vsi vedeli iz katerega hotela ste, ker v all...dobiš na roko plastično zapestnico in vsak hotel ima svojo barvo. Haha, na suku in drugje samo pogledajo to zapestnico in se jih ne moreš rešiti. Če pa je nimaš, pa te gostijo in so nenormalno vljudni in nič vsiljivi. To pomeni, če si v hotelu s 3* ali manj. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti