Budimpešta

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 18. jun 2007 12:12 | ogledi: 5.151 | odgovori: 17

V kratkem nameravamo preživeti podaljšan vikend v Budimpešti. Ima kdo izkušnje, kako zastaviti, kaj je najbolj vredno ogleda (tudi za otroka 11, 14 let)?

Lp, robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jun 2007 12:47

 

Pomagaj si z googlom ali lonely planetom. Vsekakor se pa osredotočite na dve ali tri najbolj pomembni stavri, vmes pa uživajte v pohodu po mestnih ulicah....Mamamia

mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

18. jun 2007 14:10

Čao, jaz sem bila v Budimpešti le en večer, ampak meni je bila ful všeč, bom še šla. Mi smo si na hitrco ogledali Cita delo, Ribiško trdnjavo in tisto katedralo zraven, pa park oz. spomenike madžarskim kraljem. Jaz sem si zelo želela tudi z ladjico po Donavi, ampak nam nekako ni uspelo, pa tudi preutrujeni smo že bili. Torej, to lahko priporočam. Lep pozdravček, S.

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

18. jun 2007 14:16

Obvezno Citadelo-prečudovit razgled nad Budimpešto, Ribiško trdnjavo in Katedralo sv. Štefana- se mi zdi-je pa ogromna, tak da jo ne moreš zgrešit. Obstaja tudi pol kilometra dolg nakupovalni center-tega laho izpustiš, cene so primerljive z našimi ali celo dražje madronsica

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

18. jun 2007 14:25

Ja, jaz si tudi želim obiskati Budimpešto. Bila sem že pred 30 leti, ampak se spominjam samo razgleda na reko in mostov, ker smo se mislim da, zadržali tam samo čez noč in nismo dosti videli. Drugače me zaenkrat potovanja ne zanimajo, toda Budimpešto bom prav gotovo enkrat ponovno obiskala, ker mi je ostala v spominu kot veličastno mesto in me tja zelo vleče. emily

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

18. jun 2007 14:59

Budimpešta je zelo zanimiva.... sama se ponavadi poslužujem interneta.... veliko zanimivosti najdeš....daš v Google in melješ Tudi sama se spomnim mostov, gradu nad mestom, univerze, parlamenta....otočka na Donavi.... same luštne stvari, primerne tudi za otroke.... Pa fajn se mejte

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

18. jun 2007 15:07

Zraven glavnih znamenitosti (glede na to, da so zraven otroci) ne smete zamuditi vožnje z ladjico po Donavi. Vredna ogleda pa je tudi stara srbska vasica, ki se nahaja cca 40 km od Budimpešte. Te prelepe vasice ob Donavi ne smete zamuditi. Pa še spominki so tam dosti cenejši kot v Budimpešti. Edini problem je, ker se trenutno ne spomnim kako se ta vasica imenuje. Naj me kdo, ki je že bil tam dopolni. lp K

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. jun 2007 16:03

Pa ne zanemarite kulinarične plati Budimpešte. Najbrž otrok nima smisla vlačiti k Gundelu, ampak tortica pri Gerbaudu zna biti prava stvar, posebno po kopanju v enem od zgodovinskih budipeštanskih termalnih kopališč. nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jun 2007 19:23

Ja, mi pa o rezinah "žerbo" namesto Gerbaud....Mamamia mamamia

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

18. jun 2007 19:34

moja hčerka je obiskala Budimpešto konec 2005,stara 17 let in če se je našlo kaj za zamorjene najstnike,bo tudi za vašo družino.Lahko povem da je ogromno mesto,polno zgodovine....fajn se mejte in veliko se smejte... senka

marko03  

član od: 18.5.2007

sporočila: 14

4. jul 2007 0:09

Budimpešto pogledat v podaljšanem vikendu,pomeni , da si ogledaš,kaj boš pogledal malo bolj natančno naslednjič. Prvo priporočilo bi bilo , da si kupite tridnevno karto za javni prevoz.Z njo je pokrito vaše gibanje po nemajhnem mestu z vsemi sredstvi od podzemne železnice,do vožnje s čolnom preko Donave,mestni avtobus,tramvaj... Morda lahko začnete v središču mesta in se popeljete s podzemno železnico št 1.Gre za najstarejšo podzemno linijo v kontinentalnem delu Evrope.Zanimivi stari vagončki,pa čeprav niso tisti iz prve garniture. Če izstopite na postaji Oktogon se lahko potem odpravite peš proti trgu herojev,za katerim se začne mestni log z živalskim vrtom , zabaviščnim parkom z enim najstarejših termalnih kopališč Szeceny-vreden ogleda pa čeprav samo od zunaj.V mestnem logu se skriva tudi zanimiv dvorec Vajda Hunyad.V njem je vrsta stalnih etnografskih razstav,od kmetijstva,do gozdarstva,lovski muzej,ribiški,kletarski... Vsekakor je lepo obiskati grajski hrib s cerkvijo Sv.Matjaža na trgu svete trojice-tik ob ribiški trdnjavi.Lep razgled na Pešto.Pešta se nahaja na levem bregu Donave , Buda pa na desnem. Skupaj sta pač Budimpešta. Grajski hrib je znan še po številnih manjših muzejih in galerijah,zanimivo pa je tudi pogledati sistem rovov,s katerimi je prepreden. S primestnim vlakom se lahko odpeljete tudi v mestece Szent Andre-omenjena tridnevna karta za javni mestni prevoz pokrije tudi to relacijo.... Lepo majhno zgodovinsko mestece. Obvezen je najbrž tudi obisk Vaci ulice v mestnem središču,po kateri pridete do znamenite slaščičarne,ki so jo omenjali že predhodniki.Na Vaci ulici so zbrani najdražji ponudniki spominkov-velja tudi za slaščičarno,kjer boste lahko čakali na prosto mizo tudi več kot pol ure....Slaščice pa so povprečne kvalitete.Če že,priporočam LUDLAB TORTO. Pa še nepopisna gneča je značilna za Vaci ulico. Toliko na hitro-najbrž sem itak zamudil z nasveti... Priporočam vsekakor udobno obutev,majhnih razdalj v Budimpešti ni..... Glede na to , da boste tam za vikend,je najbrž nesmiselno preverjati , ali so še vedno vsi muzeji ob sredah brezplačni. Srečno pot in lep vikend v Budimpešti vam želim! marko03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti