Kaj dogaja na radijskih postajah

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. jul 2007 9:59

radio city je prva liga v sloveniji. je pa res kar pravi mamamia, ljubljančani ga ne bi razumeli. je pa jih res zabavno poslušat, najboljši so. nektarina

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. jul 2007 10:16

tut jst poslušam radio zeleni val. Tone je pa itaq najboljši. Ampak tudi jaz ne vem zakaj ga ni več. Ta novi,ki ga je nadomestil pa mi sploh ni všeč. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jul 2007 11:47

Meni je pa všeč Radio Hit, še posebej budilka. Drugače pa precej poslušam Narodni radio (hrvaški). Vrtijo samo hrvaško glasbo. Po moje bi morali pri nas eno tako postajo ustanoviti, ki bi samo slovensko glasbo vrtela, ne pa da en drugega kopirajo. Atina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jul 2007 12:04

A da Toneta ni??? Ta tanovi tudi meni ne potegne, mi je preveč mesten za primestni radio...

A je Peterka spet rošade med zaposlenimi delal? (kar gre meni fill na živce..., kar naprej cela ekipa novih, se jih navadiš, pa spet...).

lidka

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

12. jul 2007 12:30

tud jaz poslusam Zeleni val, pa se mi zdi, da je bil novi spiker ravno to soboto, ko so bili mali oglasi. Ljudje so klicali kot ponavadi in ze od nekdaj ,odkar so ti mali oglasi na zelencu, lahko oddas dva oglasa.Tako je hotel storiti tudi en mozakar, pa ga je ta novi prav arogantno zavrnu, da samo en oglas, je vprasal mozakar od kdaj pa to, a je to kaj novega, spiker pa njemu,da je tako ze od nekdaj. In kaj je bilo potem naprej? Dvema je spet sprejel po dva oglasa, ker ce ljudje prodajajo traktor pa brano, zanj to spada skup in to kao nista dve razlicni zadevi, pol si je pa spet zmislu, da samo po en oglas in da je treba za drugega se enkrat poklicat. Skratka , zelo neprofesionalno. Naj si vzame za zgled Toneta. Ja Tone pogresamo te. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 12. jul 2007 12:30:55

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jul 2007 12:49

Najboljši mali oglasi so bili pa včasih (mogoče še?) na Studiu D (Novo mesto). Vodil je Jože Musa, pa je dajal duhovite opazke, da je malo poživil dolgočasne oglase (recimo v času kolin je rekel, ko je en prodajal prašiča, da ta oglas mora pa potiho prebrati, da ga ubogi prašič ne bo slišal). Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2007 14:35

Bogpomagaj, ne še ene postaje, ki bi "samo našo domačo glasbo vrtela". Naj cveti tisoč cvetov, ampak naj imajo ti cvetovi en koncept, v stilu: jazz, akustika, klubska glasba, narodnozabavna, etno, etno-pop, etno-rock, klasika ipd.... ampak to z izdelki, za katere se vidi in čuti, da je zadaj nek trud v tekstih, glasbi, aranžmajih, da izvajalci verjamejo v svojo glasbo in da jo znajo tudi interpretirati. Kriterij "domačijskosti" - v stilu, ni važno ali je dobro ali slabo, glavno da je "naše"? Ne hvala. Ne, hvala. Mene namreč postaja strah, da ljudje ne ločijo med "domačo glasbo" in "doma narejeno glasbo". Ker je pošastno veliko "doma narejene glasbe". Vsaka druga vaška lepotica brez laringitisa že prepeva pesmice s petimi toni, samo žanri so drugačni. Za en žanr si omisli ekstenzije, majčko do popka, kavbojke z bleščicami in že cvili v mikrofon, za drug žanr pa gre k vaški frizerki, ta ji naredi eno "ornk" trajno, dobi kakšen totalno zamortizirano kvazi narodno nošo, ki je niti lokalna folklorna skupina več ne potrebuje, nakar s kitaristom, ki zna prijeti dva akorda, pojeta enoglasno pesmico v štiričetrintinskem taktu, v ozadju sta še harmonikar in trobentač, postavijo se na travnik pred hišo, vsi nihajo v štirčetrtinskem taktu in z eno kamero v enem kadru posnamejo videospot, ki ga potem vrtijo na tistem kablu, ki ves čas vrti "domačo glasbo" in ta kabel potem moj operater en mesec kaže kot dodatno ponudbo in ker je kanal za dodatno ponudbo hudičevo blizu kanala s špansko televizijo, ki jo sama redno gledam, potem v tistem mesecu po pomoti kdaj tudi tisto goličarsko kablovsko grozo (kjer je nivo tako nizek, da celo Simona Weiss glasovno izpade kot Monserat Caballe v normalnem svetu) po pomoti pritisnem. Včeraj sem bila na Gorenjskem in to v kraju z gostilno, kjer ves čas predvajajo Avsenikovo glasbo (ergo, veste, kje). Ta žanr nikoli ni bil moj izbor, ampak v tisti glasbi se sliši in čuti trud, ki je bil vanjo vložen. Sliši se, kako harmonije ne pobijajo melodije, sliši se kako aranžmaji povečujejo polnost zvoka, sliši se večglasno dovršeno petje (da so se pevci opevali kakšno uro-dve preden so stopili pred mikrofon) in teksti tudi niso popolnoma trivialni. Eni so prav dobri! In taki izdelki zaslužijo spoštovanje. Samo taki izdelki so v manjšini. Glavnina izdelkov je pa v stilu tiste eksistencialne lirike, ki gre takole:gostilna je moj dom.... (zelo primerno za deželo, ki ima resne teževe z alkoholizmom, ni kaj). Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jul 2007 15:16

Veš, Vendi, so preprosti ljudje, kot je moja mami. Njej je vse všeč. Ona ne loči med dobrim in škrt... Njej so vse te lepotičke vaški, ki cvilijo luštkane, prisrčne, pa postavo imajo... (je pač celo življenje zakompleksana)... Pa jaz kdaj rečem, daj poglej tole, kako je posneto, kakšno je besedilo; pa mi reče, da samo kritiziram. Že res, da sem po naravi čisti melanholik, ampak nisem tudi zadovoljna z vsem.

Jaz še nisem našla ene res dobre glasbene postaje, ki bi mi odgovarjala. Pol sem pa kar pri lokalcih, ki so mal bolj preprosti, pa pridih Dolenjske se čuti... Že zaradi papagaja imma radio prižgan čez cel dan, ko nas ni doma.

lidka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. jul 2007 15:30

Vendelina, taka (komercialna) radijska postaja, ki bi vrtela zgolj glasbo po tvojem okusu, bi hitro "crknila".... Žal... veverica

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. jul 2007 16:47

radio 1 se je popolnoma skvaril, odkar je uničil poslovni val. sit sem njihovih bednih for, da slišim iste komade (totalno brezvezne s Siddharto na čelu) 5x na dan, stari rokovski komadi so pa zrezani. počasi, a vztrajno šaltam na I-poda, pa na DJ pentiuma z zalogo mp3-jev. LP Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti