Piškotni biskvit

drummer  

član od: 17.6.2007

sporočila: 1

tema odprta - 17. jun 2007 10:00 | ogledi: 13.270 | odgovori: 3

Vem, da se zmelje piškote (PetitBure) se zmeša z rumenjakom in sladkorjem v prahu...

Ali mi lahko kdo pove, koliko česa oz. kakšno je razmerje?

drummer

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

17. jun 2007 11:24

A se ne zmešajo samo piškoti in maslo oz. margarina? Tako naredim jaz. Glede količin pa ne morem reči, ker vedno delam po občutku. Piškotom dodam toliko masla, da se lepo sprime skupaj in potlačim v model. Lp, pikica82

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2007 15:05

Kolikor vem se podlaga za sladice brez pečenja dela le z zdrobljenimi piškoti (ali prepečencem, koruznimi kosmiči) in maslom, brez rumenjaka, biskvit je pa druga zgodba, tam so cela jajca in se peče.

 

Torej zdrobi piškote ali albert kekse, ali oojega malo, pomšej z maslom in obloži model, pa v hladilnik s tem,  da se strdi, potem pa nadevaš s kremo ain va na hladno.

Č vmes katera ne sporo natančnih pdatkov, ti bom popoldan poslala en preizkušen recept s točnimi količinami, pa ne bo problemov.

Pozdrav, Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jun 2007 15:28

za 300 g piškotov vzami 120 g masla, malo več ali manj. Maslo lahko tudi čisto malo segreješ, potem vmešaš zdrobljene piškote in ko je masa enkomerna, obložiš dno modela ter daš v hladilnik, da se znova strdi. mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti