Priloge, solate, namazi, pijača...nujno!

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. jun 2007 19:20

Meso pečemo sproti,ostanke svežega mesa pa zamrznemo.Čevapčičev pripravim 15-20 dkg na glavo,2 manjša ražnjiča,1 tanek(1 cm debel,nezačinjen)zrezek vratovine in 1 ali 2 pivski klobasici.Za piknike,ki se zavlečejo v noč je to po navadi premalo in je treba imeti kaj v rezervi,za popoldanski piknik pa je več kot dovolj in vedno nekaj ostane.Nerodna situacija za gostitelja je če mu zmanjka mesa.Ne moreš se zanest na to,da bodo gostje pojedli"gostilniško"porcijo.Tako,da so mnenja o količinah mesa za piknik deljena.Sam raje vidim,da kaj ostane,kakor da zmanjka. ati zlati

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

20. jun 2007 11:11

Zanima me, kdaj in s čim začinite vratovino za žar? Hvala za pomoč. micogica

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. jun 2007 12:07

Tudi jaz raje vidim, da meso ostane, kot pa da je premalo. Bi se kar strinjala in imela na zalogi kakšne hrenovke (jaz jih pred pečenjem obvezno ovijem s slanino, npr. hamburško, ali pa z domačo mastno bunko -mnjami!). Če pri nas ostane kaj pečenega mesa, ga obvezno ponudim, če bi ga kdo hotel za domov in v primeru, da še mi vedno ostane, ga pač zamrznem po porcijah in ga potem jemo z različnimi prilogami (riž, krompirček, solata,...) pri kosilu. Drugače pa je pri nas navada, da morajo biti na pikniku, poleg mesa in zelenjave vseh vrst, obvezno senf in ajvar, pa sirova plošča (ponavadi na kocke sira z zobotrebci pritrdim še polnjene olive - na krožniku ta varianta izgleda super).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jun 2007 13:42

micogica, zmešaj belo olje, lahko dodaš tudi malo sojine omake, sol, poper, lahko tudi mleto rdečo papriko, strt česen, malo kisa ali limoninega soka in z rokami dobro premešj meso z vsem tem. Lahko dodaš še malo worcesterske omake. Pokrij in pusti v hladilniku čez noč. Dve uri preden začneš peči, vzemi iz hladilnika. Če je meso preveč mrzlo, se ne bo lepo peklo na žaru.

Ali pa kupi kakšno mešanico za jedi na žaru, imaš jih na pretek, pa dodaj olje in premešaj. Ko pa daš meso na žar, odstrani delce začimb, kolikor gre, da se ne zapečejo, saj potem radi grenijo (česen na primer).

 

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. jun 2007 14:30

Micogica na prejšnji strani imaš namig za zeliščno "maslo" v mojem postu.To maslo namažem po pečeni vratovini,dokler je še vroča.Vratovina naj bo res tanko narezana in močan ogenj mora biti.Pečeno je v slabih 10 minutah in meso ostane zelo sočno. ati zlati

ekica  

član od: 13.2.2005

sporočila: 17

20. jun 2007 23:25

Punce kak se pa nardi ta "čudežna pečena" polenta? Če mi katera samo link prilepi...bom ZELO vesela!! Šibam... ekica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti