Vegetarijanska poroka

Amaša  

član od: 15.6.2007

sporočila: 3

tema odprta - 16. jun 2007 15:17 | ogledi: 4.470 | odgovori: 9

Brat, ki je vegetarijanec, bo doma priredil manjšo zabavo (20-30 ljudi), vendar je njegov pogoj ta, da ne uživamo mesne hrane in alkohola, zato je nama z mamo povzročil precejšnje preglavice, kaj ponuditi ljudem, ki so vajeni goveje juhice, pečenke ter restanega krompirja in ne marajo kolerabe ter blitve.

Prosim lepo za pomoč!

Amaša

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jun 2007 15:57

Osebno ne verjamem v posiljevanje ljudi z našimi načeli. Brat je vegetarijanec - OK, ampak če je povabil na zabavo ljudi ki to niso in niti niso preveč "odprti" glede novitet - kar sklepam iz navedenega najljubšega menija...ne vem. Kljub temu, da se da pripravit za vegetarijance ogromno okusnih in tudi vizualno lepih jedi, v uspeh take zabave ne verjamem. Sicer pa, za predjed lahko pripraviš kruhovo rolado s sirnim nadevom in zeliščno omako ali popečen kozji sir na rukoli ali toplo zelenjavno tortico.............. juha je lepa kremna špinačna s kockami ocvrtega kruha ali bistra s pisanimi zelenjavnimi kockami ali kremna korenčkova s pomarančo........... s solatami ne bo problema za glavno jed je lahko mleta pečenka iz leče z orehi ali testenine bodisi kot narastek, ali z omakami -s siri, gobami, zelenjavo ali nadevana različna zelenjava (s skuto, zelenjavo, siri, jajci, oreški...ipd) ali zelenjavni zrezki s hladnimi ali toplimi omakami..... vse je odvisno tudi od slavljenčevega okusa. Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jun 2007 16:34

Ja, Lisa, se strinjam. Žal je strpnost pričakovana le s strani vsejedcev, z druge strani jo redko dočakaš.

Malo (da sem priijazna) nenavadno se mi zdi

1. Prisiliti vaju z mamo, da pripravljata stvari, ki jih očitno ne pripravljata vsak dan.

2. vse povabljene prisiliti v to, da bodo jedli, kar pač je on.

Najmanj, kar bi bilo (vsaj do vaju dveh) pošteno, bi bilo to, da bi za tako postrežbo najel ustrezen catering (zakaj nimamo - ali pa je ne poznam - ustrezne slovenske besede?), da bi vsaj vaju razbremenil, če že ne misli na povabljence.

In - manjša zabava za 20 do 30 ljudi, če je prirejena doma, zahteva veliko dela, tudi v primeru, če pripravljaš jedi, ki jih imaš v malem prstu, da o krožnikih, priboru,....ne govorim.

Želim vama do vaju čimbolj prijazno rešitev.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2007 22:06

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10120

 

Poskusi s tem.

se pa strinjam s predhodnicama, da je to zelo nekorektno, siliti vse, ki jih povabiš, da jedo samo to, kar ti odrediš. Zakaj ne pusti možnosti izbire in vaju ne prosi, da pripravita tudi nekaj za mesojedce? Na ta način, kot ga je izbral, zbuja samo revolt zoper  vegetarijance. Verjetno res razmišlja, češ če že pridejo na mojo zabavo, bodo pa jedli, kar jaz odredim. Amapk ko jaz vabim goste, se trudim ustreči njim, ne pa sebi.

 

Spoštujem vegetarijance, ampak samo do te mere, dokler tudi oni mene. Nisem za nobene skrajnosti, in to, da se ne oziraš na ljudi, ki jih vabiš k sebi, je skrajnost. In kaj bo porekel brat, ko ga bo k sebi povabil mesojedec in se ne bo oziral nanj ampak se bodo mize šibile od mesnih jedi? Bo užaljen odkorakal stran ali sploh ne bo šel? Če bi kateri od gostov tako ravnal, pa bi mu verjetno zameril?

 

eh, pustimo to. Jaz sem vseeno za to, da mu ustrežeta, ampak naj on pripravi jedilnik, pri tem pa vztrajajta. Če nekaj na vsak način hoče, potem naj tudi pove kaj in kako.

 

 Sicer pa poglejta po bazi receptov pod zelenjavne jedi ali pa na temi v forumu vegetarijanski jedilniki. Tam bosta gotovo našli vleiko idej.

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2007 22:23

Poglejna zasebno pošto, sem poslalanekaj idej in receptov. Mamamia mamamia

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

Amaša  

član od: 15.6.2007

sporočila: 3

17. jun 2007 6:50

Hvala vsem za odlično pomoč, takole je situacija postala precej lažja. Verjemite, da je odločitev o vegetarijanstvu povzročila doma veliko nesoglasja (prav tako pa tudi ideja, da bo vse to potekalo doma, kar je največje breme). Vendar bomo že nekako zmogli :) Amaša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jun 2007 7:04

Jaz ne posiljujem vegetarjance z mesom in prav tako mi ne paše, če bi mene vegetarijanci silili v jedi brez mesa. Mislim, da bo potrebno najti kompromis, pa čeprav obožujem zelenjavo, vendar ga ni čez kos mesa. Vsejedi bodo lačni, verjemi. Ker imajo občutek, da nekaj manjka in da niso siti, če ni vsaj kosa mesa na krožniku. Razen , če so vsi gosti vegetarjanci. Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jun 2007 10:42

Tukaj diši po žveplu ( prosto po Hugu Chavesu )!  Če vas kdo povabi na ohcet ( ali kar koli ) lahko tudi sam zbere meni. Spodobi se, da je kaj takega da bodo vsi nekaj pojedli, ni pa za pričakovat da bodo vsi zadovoljni, pa naj bo kar koli. Spodobi se pa tudi, da povabljencem pove, da bo postrežba vegetarijanska, in verjamem, da vsi to bodo sprejeli. Verjamem pa tudi da se vegetarijansko da dobro jest ( nasploh pa, če so vegetarijanci te sorte, da jedo ribe, jajca  in mlečne izdelke, če je to primer, kar povabite me zraven, pomagam pri pripravi in pri " pospravljanju " jedi ).

 Če so vegetarianci, ki jedo le presno zelenjavo, je pa mal problem, vendar se različnih sals tudi da nekaj skombinirat. 

ežoj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. jul 2007 19:25

Amaša mene pa fullll zanima kako vam je šlo? Kaj ste kuhale, pekle, naštimale, res me zanima in bi ti bila hvaležna, če se malo razpišeš. Vsekakor pa upam, da vam je uspelp ii, da ste se imeli lepo. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti