Avokado

neznan uporabnik

tema odprta - 17. apr 2002 16:39 | ogledi: 45.876 | odgovori: 27

Pozdravljeni!

Mogoče se bo komu zdelo smešno....ampak jaz žal ne vem, na kakšen način se pripravlja oz. uživa avokado.

Vsaka ideja mi bo dobrodošla.

Lep pozdrav

STELA

STELA

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. apr 2002 21:59

Avokado jemo surov. Uporabimo ga lahko v razlicnih solatah, narezanega na rezine ali kocke, pretlacimo v znano mehisko jed ‘guacamole – pretlacenemu avokadu dodamo sol, poper, sesekljano cebulo, cesen, sesekljan paradiznik in limonin sok’ ali pa preprosto namazemo na kruh (ta oblika je meni najljubsa) pri tem ga lahko sladkamo ali pa solimo in popramo. Odpremo ga tako da zarezemo po dolgem okrog peske z nozem, primemo obe polovici, vsako v svojo roko in zasukamo (kot pri breskvah), nato odstrnimo se pesko. Narezan hitro postane rjav, tako da ga moramo ali takoj uporabiti ali pa poskropiti z limoninim sokom. Da je avokado okusen mora biti zrel (mehak), vendar ne prevec. Da nam doma hitreje dozori, ga damo v papirnato vrecko skupaj z jabolkom ali banano. Pesko pa lahko posadimo in imamo krasno loncnico. Traja sicer nekaj casa da pozene korenine, vendar smo potem nagrajeni z res lepo rastlino. Lep pozdrav, R

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. apr 2002 5:49

Avokado preprasto namažemo na opečeni kruh ,ki ga še prej namažem z maslom .Pretlačenemu avokadu dodam skuto ,malo posolim in namažem na rženi kruh .V poletnih dneh je kot samostojna jed, prijetno ohlajena solata -narežemo paradižnik, prav tako avokado posolimo ,dodamo limonin sok, česen ,nasekljan petršilj in baziliko in potresemo z kočški opečenega kruha in večerja je tu . Kot pravi Rebecca nam lahko krasi naš dom .Pesko sem sama dala v vodo in počakala na korenino( približno tri tedne) nato posadila v lonček z zemljo in sedaj občudujem lepo rastlino z temno zelenimi listi in vsak dan čakam kaj novega na njej. POZDRAV MARTIKA Marta

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

18. apr 2002 12:12

Pozdravljeni, tudi mene zanima kako se lahko pripravlja avokado.Predvsem v solati ali kako drugače.Ni mi pa ravno jasno kako ga pretlačimo?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. apr 2002 16:18

Avokado z zlico skopljete iz trde lupine, meso nato z vilico pretlacimo, tako kot banano. Ker ga imam najraje kot namaz na kruhu ga kar v rezini dam na z maslom namazan kruh, nato pa z nozem razmazem - obnasa se skoraj kot maslo (pa tudi bogat z mascobami je kot maslo - ponekod ga tudi imenujejo maslo revezev), potem ga pa se posolim in popram. Se mi ze cedijo sline. Pozdrav, R.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. apr 2002 16:38

Enostavno - avokado se izkoščiči in se olupi ,potem se pa z vilico pretlači - sicer lahko si tudi pomagate z paličnim mešalnikom . Imam tudi recept za avokadov namaz ,ki se naredi tako ( jedla sem ga pri znanki in svektala recept) Avokado olupimo in ga pretlačimo ,ter ga pokapamo z limoninim sokom, dodamo 1 malo žličko kumaric ,1 malo žličko svežega paradižnika ,prav toliko čebule ,prav toliko orehov -vse to mora biti drobno nasekljano ,dodamo še 2 mali žlički belega sira -mozzarele in vse dobro premešamo.Potem dodamo še 1 žlico olivnega olja,1 žličko konjaka ,in malo pehtranovega kisa ( lahko si ga naredite doma tako da v kis namočite 1 vejico pehtrana) in vse dobro premešate .V hladilniku naj počaka vsaj uro. Na kakšen kruh boste boste mazali avokadov namaz je vaša izbira. POZDRAV MARTIKA Marta

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

18. apr 2002 18:46

Halo! Imam recept za mariniran avokado. Poprova zrna iz kozarca nesekljamo, dodamo lim. sok naribano lupino limone in malo sladkorja ter navadnega olja. Avokado razpolovi, daj pečko ven, nareži na krhlje ter pokapaj z marinado. Pusti počivat najbolje 2-3 ure,ter potem dekorativno naloži na krožnik. Okrasi z limono. Ta jed je dobra za hladno predjed pa tudi za lahko večerjo ob poletjih je osvežilno super. Mljam!!! LP Saša

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

18. apr 2002 22:02

Jaz mislim, da ga ni čez surovi avokado. Vse ostalo (po mojem) pokvari njegov okus. Prereži po sredini, izkoščiči, vzemi v eno roko polovičko, v drugo žličko in Sycia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. apr 2002 22:24

Sycia, kaj surov pretlacen avokado skupaj z zacimbami ni vec surov? Pozdrav, R.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. apr 2002 9:32

OK, ampak zakaj mažete kruh najprej z maslom, če je sam itak bogat z maščobami? lp Irena

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

19. apr 2002 11:17

Avokado radi papcajo tudi OTROCI, tudi najmanjši. Avokado je namreč pomemben vir maščob (otroci jih potrebujejo za rast možgan). S paličnim mešalnikom zmiksajte: 1 banano 1/3 avokada (olupljenega) par žlic vode za razredčit kašo Pa hitro pojest, ker kaša postane temne barve. Lp, Tanja Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti