Avokado

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. apr 2002 15:53

Piskotek, kruha ti ni potrebno prej namazati z maslom, ce noces. Meni je tako vsec. Jaz tudi dam majonezo na pasteto, pa imata oba kar precej mascob. Pozdrav, R.

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

21. apr 2002 21:23

Tanja, za kakšno starost otroka je tvoj recept? Imam občutek, da bi mojemu to zelo pasalo, ne vem le, če je že dovolj star za to. LP Sycia

neznan uporabnik

22. apr 2002 8:05

HVALA VSEM ZA RECEPTE KAKO PRIPRAVITI AVOKADO.....LEPO PO VRSTI BOM POSKUSILA VSE....POTEM BOM PA VIDELA KATERI JE NAJBOLJ ...NJAM:)))) LP VSEM:) STELA

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. apr 2002 22:44

Fino pašejo zraven tudi rakci, kot naprimer rakov coctail z avokadom, recept najdete na KulSlo, sem ga poslala pred nekaj meseci, vredno poskusiti. Lp! Anja Anča

matta meta  

član od: 20.3.2008

sporočila: 1

29. jan 2009 9:05

Najboljši, najhitrejši, najbolj preprost recept: Olupi, nareži ali pretlači, previdno malo osoli in zmešaj z limoninim sokom. Zdaj ga poskusite in vsak dodatek razen opečenega kruha in morda skute je povsem odveč. Pozdrav Meta matta meta

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

29. jan 2009 9:09

Jaz ga imam najraje kar na kruh namazanega, čez pa namaz iz paprike iz Špara (Natureta ima podobnega). lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

29. jan 2009 9:27

Grobo pretlačen avokado + malo dobrega olivnega olja + limonin sok + ščepec soli = eden najboljših prelivov za vse vrste solat in na pari kuhane zelenjave. Mac

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

29. jan 2009 9:48

Pri nas v glavnem avokado pripravljamo v različnih slanih jedeh, v Braziliji pa so vedno naredili sladko varianto - avokadovo meso grobo zmečkaš z vilicami (ali pa zmiksaš, vendar je meni zmečkana varianta boljša), dodaš rjavi sladkor po okusu in limetin ali limon sok (precej soka). Zelo okusna predjed pa je na tanke rezine narezan avokado, poškropljen z limonin sokom, potem pa preko avokada naložimo mešanico na zelo drobne kocke sesekljanega paradižnika, paprike, trdo kuhanega jajca, ki jo začinimo s soljo, poprom in olivnim oljem. Lahko dodamo še katere koli začimbe ali dodatke po okusu. Vesna

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

29. jan 2009 10:38

Sycia, tudi meni je avokado najboljši kar žličko iz lupine. daga

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2009 12:38

Moj najljubsi praznicni zajtrk (novoletno jutro in podobni dnevi) so topli kruhki, oblozeni z rezinami avokada in rezinami lososa, vse skupaj pokapljano z limoninim sokom, za dekoracijo rdeca pomaranca ali mandarina. Seveda ne sme manjkati sampanjec (ups, penina). Velikokrat ga narezem v zeleno solato namesto trdo kuhanega jajca. Pripravljam tudi pikantno solato iz mlade cebule, avokada in svezih kumar z gorgonzolnim prelivom (trikotnik gorgonzole zmeckam v loncek jogurta). Zelo lepo je videti postrezena na listih rdecega radica. Z zadahom nato ubijam konje, zirafe, nosoroge in podobno visoko divjad na 200 metrov (bog bodi zahvaljen za Orbit in zobno pasto...:))). In, kot so napisali ze drugi pred mano, cisto nic mu ne manjka, ce ga jes samega ali z malo soli. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti