Prvi piknik

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. jun 2007 10:25

Kar se tiče krompirja, mi ponavadi pečemo ta mlad kromir v tisti veliki ponvi s steklenim pokrovom. Mislim, da celo piše, da lahko v njej pečeš pico, ampak meni notr ni ratala. katti

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. jun 2007 11:39

Kar se pri nas tiče piknikov je vedno minimalno 40 oseb... Smo tudi mi s podeželja pa muhe niso tak bav bav sploh... Mize pa...če ste v gasilskem društvu je to 1a. Roncolino

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

8. maj 2012 15:24

 jah, zanimivo...

spet pripravljam piknik...in sem se spomnila, da sem na kulinariki iskala pomoč. vse je boli dobro, kaj dobro, odlično, le kot gostiteljica sem naredila napako in se skupaj z zadnjimi gostjami podala v svet borovničevca, tako da nam je bilo dano prenočiti pod zvezdnatim nebom, medtem ko so nas naši gospodje čuvali ob praznjenju zadnjih posod s hrano in natakanju rujnega do zadnje kapljice...

 

Res je, kar ste pisali; samo do piknika je "vse v neki paniki", potem pa vse steče in je vse nepomembno; vsi se prihajajo družit, smejat, zabavat, ne pa spoznavat kulinarične sposobnosti gostiteljev...

Tokrat bo mesar, ki bo pekel, jaz pa solatke, pecivo (kiflinčke in skutine ter ocvirkove pogačke), sadje, sladoled, pijačo, kavo in to je to. 

Kdor hoče več, pa je nekaj kilometrov vstran Gostilna Rajh.

:-D

Desanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2012 22:33

hehe, desanka, dobro si se naučila tu gor ... Bravo.

mamamia

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

12. jun 2016 20:36

Sveta mati.... Vedno ko pripravljam kak večji piknik (nad 30 oseb) pogledam na Kulinariko. Najdem post mojega začetka. sem že kar stara mačka v organiziranju piknikov... In vendar...je v meni vedno nek nemir..., celo, če se pojavi prilika, da gostim ljudi, ki  še niso bili pri nas...

Izziv. Tokrat se ukvarjam s ...predjedmi, prizgrizkom... Pridejo z avtobusom...bolj ali manj meni neznani ljudje, starost od dveh do dvainosemdeset let... 

Najraje bi langaš, ampak kaj, ko me langaš preveč okupira... Vzame preveč časa, jaz pa bi želela ob 11. Popiti v družbi domačih v miru en šampanjec, potem, po prihodu gostov pa...iz kleti na mizo...

kakšna dobra ideja za prigrizek? Malo sem razmišljala o tortilijah...pa mi delujejo tuje...bi raje nekaj našega, slovenskega, če že ne more biti prekmursko (hmmm..ajdove zlejvanke)

kdo kak preblisk?

Desanka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

12. jun 2016 21:44

Zakaj pa ne bi kar bograč?

Mogoče pa dober domač narezek in ocvirkove pogače.

 

lp

K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jun 2016 22:14

Praktično je tudi listnato testo, obloženo z na kocke narezano slanino, premazano s kečapom, začinjneo s poprom in origanom.

 

Ali pa tole - sploh ker lahko prirpaviš dan prej:

http://www.kulinarika.net/recepti/20642/predjedi/medite

 

kaj takšnega:

http://www.kulinarika.net/recepti/20460/predjedi/hitri-

 

ali pa narediš testo kot za piso, ga tanko razvaljaš, obložiš s pršutom, sesekljanimi olivami in kaprami, dodaš nariban sir in malo rukole, tesnp zviješ in spečeš- Ali pa vlečeno testo obložiš s šunko in siorm, dodaš sesekljana zelišča, in spečeš zvitek, je se tudi hladen. 

 

Vse to lahko prirpaviš dan prej. 

 

 

 

mamamia

Cinija  

član od: 25.8.2010

sporočila: 41

13. jun 2016 6:06

Češnjev paradižnik z mozarelo; hruška z orehi; melona s pršutom; pečeni šampinjoni z gorgonzolo; sir z grozdjem ... en prigrizek, ja vem, odkrivam toplo vodo  Kaj več za predjed, bo kmalu preveč. Pa majhni slani rogljički.

Cinija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. jun 2016 9:26

Kaj pa tunka, zaseka, malo sira, češnjevec, jurčki okisani,  skutin namaz, dober domač kruh.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti