Glutaminat

neznan uporabnik

tema odprta - 14. apr 2002 22:25 | ogledi: 4.886 | odgovori: 5

mene zanima kaj je glutaminat in kje ga lahko kupim.

hvala lep pozdrav vsem... magdica

magda

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

15. apr 2002 14:43

Glutaminat (običajno natrijev) je ojačevalec okusa. Po domače - kemikalija, ki razdraži okušalne brbončice, da postanejo bolj dojemljive za okus - predvsem se vam bo pa zdela taka hrana bolj slana in močna. Pogost je v čipsih, v kitajski hrani pa praktično vedno. Najdete ga na poličkah z začimbami, že vrsto let je naprodaj "slovenska" začinjena sol "aji-shijo". Zdaj pa še moralka: nikar ga preveč ne iščite in raje začinite hrano po svojem okusu. Je popolnoma nepotreben strup.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. apr 2002 12:24

Ja in včasih je bilo na njem opozorilo, da se z njim ne sme soliti mleka in kolačev???. Zdaj pa tega opozorila menda ni več, zadevi pa še vedno ne gresta skupaj. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

16. apr 2002 23:46

Tud men se zdi čudno, ampak nekateri solijo mleko! Vidla na lastne oči. Buh pumagi! Sycia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. apr 2002 0:43

Zakaj pa ne? Vedno kadar kuham mlecni riz ali kaso ali zdrob mleko solim, tudi ko pripravim mehisko cokolado - napitek, pride noter poleg sladkorja tudi sol in je prav okusno. Sol pravzaprav pojaca okus sladkorja in ga naredi bolj polnega. pozdrav, R.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

17. apr 2002 12:52

Ja saj jaz tudi solim mleko za mlečni riž ali proseno kašo z mlekom - le z glutamatom zadeva ne gre skupaj. Sol naredi jedi bolj polne - tudi če jih potem v končni fazi sladkaš. Ni pa za pretiravat - tako kot z vsako stvarjo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti