Pomoč barby torta

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 13. jun 2007 14:35 | ogledi: 8.199 | odgovori: 18

hojla!

Bi mi lahko katera izmed vas pomagala? Imam vnukinjo Lucijo, ki ima blazno rada Barbike. Za tretji roj. dan ki ga bo praznovala 02.07. bi ji rada podarila torto Barby, da bi jo naredila sama močno dvomim.Bi mi jo lahko katera naredila?

Mislim da je ne bi mogla z nobeno igračo bolj razveseliti kot s to torto.

PROSIM, PROSIM MI LAHKO KATERA POMAGA!

mijamarija

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. jun 2007 14:44

Mijamarija, poglejte ta dva recepta. Jaz bi se na vašem mestu lotila torte po spodnjem receptu (z roladicami), ker pride res odlična torta (sem jo delala že prakrat, ampak brez barbike v sredini, naredila sem samo "bombo") Namesto kreme, ki je v receptu, pa sem naredila dvobarvno polnjenje (lahko naredite tudi več barv, ali pa samo eno) in sicer tako, da sem v 3dl mleka skuhala čokoladni puding, v 6dl mleka pa 2 vanilijeva in potem izmenično po plasteh nalivala v posodo. Vzorec je bil res lep. SI pa predstavljam, da bi zelo lepo izpadla tudi kombinacija jagodnega ali malinovega pudinga, vanilijevega ali smetanovega pudinga, pa tudi barva borovničevega pudinga bi bila lahko vaši vnukinji zelo všeč (punčke so za roza in vijolično ;) http://kulinarika.net/recept.asp?ID=7218 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6195 Upam, da sem vsaj malo pomagala. Uspešno peko vam želim! s0ncek*

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

13. jun 2007 16:25

jaz vam jo lahko naredim samo ne vem od kod ste, jaz sem na obali. LP nemo

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

13. jun 2007 17:44

mijamarija ne imeti strah. verjemi da je enostavna. Najprej naredi poljubno kupolasto torto. Potem jo daj v hladilnik da se vse lepo strdi. Potem pa barbiko obleci v folijo in jo zapiči v torto. Če boš imela veliko barbiko tako kot jaz potem boš mogla malo oblikovati s folijo ker pri meni je bilo preveč prostora med kupolo in barbiko (iz folije moraš narediti kao da gre obleka od vratu dol, ker vmes je luknja in ne moraš dati toliko smetane da bi bilo zapolnjeno. Potem pa samo še po želji oblikuješ. evo potek: shrani.si shrani.si shrani.si shrani.si shrani.si shrani.si Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k Sporočilo je spremenil(a) ksenjako dne 13. jun 2007 17:46:04

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

13. jun 2007 18:41

tudi moja sestra bi rada spekla to torto, no morda bom jo celo jaz. imam vprašanje. kako se potem ta torta reže? je bolj za okras ali se lahko tudi poje? nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jun 2007 18:59

Ja Barbiko potegneš ven režeš. jade

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

14. jun 2007 9:55

nisem noben ekspert za torte, pa je ta barby torta res mala malica, tudi za okraševanje. Naredila sem jo že 3-krat- torto sem spelkla klasično okroglo, zraven še biskvit kot za rolado, da sem v plasteh nalagala plasti za obleko do pasu. Notranjost torte pač kar imaste najraje (pri nas je zmeraj čokoladna; za barby torto, ki seveda je morala biti tudi barby roza sem uporabila belo čkolado s smetano). barbiko ovijem do pasu v folijo za živila, nato pa noge zapičiš v sredino in nato kot kačo oviješ še preostali biskvit, učvrstiš s smetano, nato pa okraševanje - pri nas je z barvno smetano... RES JE to ena izmed najenostavnejših okrasitev. Za rezanje torte smo prvo odstranili babrbiko, nato vrhnji del torte (tale iz kosov biskvita in smetane, ki je za to, da ima oblekca lepo obliko), takoda dejansko ostane samo torta, kot je ponavadi- z izjemo luknje v sredini od nog ;) LP tabina

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

14. jun 2007 14:13

hojla! No ja malo ste mi res že vlile korajže,-ker mi rolade vedno ne uspejo-največkrat mi raspokajo sem pomislila da bi jih kupila,nadev in okrasila pa bi sama.Ne vem zelo sem skeptična, ker bo veliko povabljenih me je kar groza pomisliti če mi torta ne uspe. Si lahko predstavlate Lucijo kako bi bila razočarana nad torto in seveda tudi nad mamo mijo!!!!! Lepo se vam zahvaljujem za dane nasvete. mijamarija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jun 2007 14:18

Kaj se sekiraš, če rolada razpoka pa saj se jo itak ne vidi, ko je zadelana s kremo. jade

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. jun 2007 14:25

Res je, rolade se ne vidi. Ko se torta razreže, je pa tudi vseeno ali je razpokana ali ne. Vseeno pa je najenostavnejša varianta za polnilo po mojem mnenju še vedno puding - skuhan z manj mleka. Zagotovo se strdi, torej ne bo kakih "tekočih presenečenj", ko se torta razreže. Pa še prav lepi vzorci se lahko naredijo z vlivanjem različnih pudingov po plasteh. Zapiči se Barbika v sredino in namaže s smetano - naredi se obleka :) Taka torta je res ena najenostavnejših, je pa super dobra in zelo zelo lepa. Naj še povem, da sem si te "pudinge" namesto raznih krem omislila zato, ker nisem imela veliko časa za pripravo torte, nisem hotela tvegati in delati nepreizkušenih krem (kadar ni treba, gre ponavadi vedno kaj narobe ;), pa sem se spomnila na to. Od takrat vedno delam tako, ker je kombinacija biskvita, marmelade (lahko tudi Nutello ali kaj drugega namažemo v rolade), pudingov, smetane in čokolade res takooooooooo super zmagovalna ;) s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 14. jun 2007 14:27:14

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

14. jun 2007 14:41

Jaz imam dve dekleti in torej izkušenj z Barbi tortami kolikor hočeš. Torej jaz ruladice namažem s čokolado im marelično marmelado (segreješ, da se čokolada stopi), vmes namažem s smetano in čokolado (1l sladke smetane, 400-500g čokolade), ki jo pripravim dan prej. Ko sestaviš torto jo daj za čez noč v hladilnik in jo malce obteži (nič straha lepo se sprime in je tudi kompaktna). Za Barbi je najbolje, da uporabiš kakšen ponaredek, ki ima malo krajše noge, saj mora oblekica segat do pasu. Če te še karkoli zanima kar vprašaj, pa lepo peko ti želim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti