Poslikava sten v otroški sobi

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

tema odprta - 12. jun 2007 21:36 | ogledi: 12.072 | odgovori: 22

Več glav, več ve, zato se spet obračam na vas. Končno smo hčerkici kupili novo posteljo, prepleskali stene, (odstranili nekaj starih igrač), sedaj bi ji pa rada nekaj lepega naslikala. Malo sem že čekirala po netu, ampak ne najdem nič pametnega. Naša mala je trenutno navdušena nad princeskami, od sneguljčice do pepelke,ampak jaz nisem tak umetnik, da bi to kar iz frej glave narisala. Imate mogoče kakšno idejo ?

Hvala in LP Rmeli

Rmeli

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

12. jun 2007 23:42

lahko natisnete foto tapeto s fotografijo po zelji, kako pravljicno temo http://www.fototapete.si/ mandeljček

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. jun 2007 0:11

Poglej v zadnjo številko Delo in dom. Toliko dobrih idej za otroško sobo. Meni se zdi najlepša ideja s travnikom.... F r i n a

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

13. jun 2007 8:05

Če nisi vešč risanja s prosto roko in če imaš možnost izposoje ali celo doma grafoskop ali projektor, naprintaj motiv na grafoskopsko folijo, izreži v velikosti dia, če je za projektor in projeciraj na steno-lahko poljubno določiš velikost motiva....potem pa rata kaj takšnega: http://www.moj-album.com/uredi/madronsica/75 niso otroški motivi, ker še nimava otrok. Pri nečakinji pa sem motive skopirala na A3, prerisala na steno z indigo, pobarvala z jupol+dipi/tempara barvami. Če potrebuješ sheme, slike od sneguljčice, pepelke, princesk in ostalih pravljičnih bitij, mi piši na mail madronsica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jun 2007 8:10

Mandronsica tudi jaz bi imela sheme. jade

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2007 9:51

Rmeli, kaj pa če bi zadevo malo preobrnila, da bi imela vsa zadeva kreativno komponento? Ravnokar ste preuredili sobo, pobelili ste jo, zdaj bi pa ti v materinski ljubezni risala po steni, s tem, da sama prizanvaš, da ravno nimaš izkušenj s tem.... Poleg tega, dete se razvija. Trenutno jo zanimajo princeske, naslednje leto pa morda kaj drugega in tiste princeske ji utegnejo čez nekaj časa iti na jetra. Namesto poslikav po stenah ti predlagam, da na steno namontirate nosilec za papirni rolo (to vse prodajajo v boljših papirnicah ali trgovinah z risarskim materialom) in naj dete riše na papir in naj sama ustvarja. Če ji bo všeč motiv, v redu, če ne, bo vrgla papir proč in začela znova. Jaz sem imela v sobi tak rolo z "inženirskim papirjem" (tisti, na katerega so včasih kopirali načrte) in sem risala. Ker sem risala na papir, nisem risala po stenah, pohištvu in v drugih prostorih stanovanja. Ta rolo so potem prevzeli moji bratranci in sestrične - vsi otroci so tam veselo risali in se izražali in nobenemu ni bilo treba prepovedati tekanja po hiši z odprtim flomastrom - ker tega preprosto nihče ni počel (tisti kvadrat in pol papirja, ki ga je bilo treba porisati, to je precej "zahtevno"). Ali pa namesto papirja namontiraj tablo. Pa naj dete riše s kredo, flomatri, karkoli. Bistveno je, da ona riše, da se s tem razvija in da tudi preko risanja sporoča svoje doživljanje sveta. Tvoje pa je, da pozorno gledaš in prepoznavaš njena likovna sporočila. Vendelina jr.

CUKETA  

član od: 6.9.2002

sporočila: 21

13. jun 2007 15:09

No, tudi naša deklica je "trenutni" ljubitelj princesk. In se navdihov, želja in še cesa podobnega kar se bo v bodoče še razvilo v glavici naše triletnice, dobro zavedamo. Razmišljali smo o poslikavi, toda kaj kmalu bi stene bilo potrebno ponovno prepleskati. Toda kljub vsemu so princeske tu. Uporabili smo sledeče: Baby center - penaste figure cca 30 cm visoke (Pepelka + Sneguljčica + Trnuljčica) Salon Creatina: preproga z motivom princesk in okrasna blazina (spet!) z motivom princesk. No, baby center ponuja široko paleto stenskih dekoracij na to temo (linija Decofun - stenski robovi, penasti liki različnih velikosti, nočne lučke, nalepke za okna ...). Niso ravno cenovno ugodne, toda ... ...sobica je čudovita. In kar je najpomembnejše: stene niso poškodovane! Pozdrav in prijetno delo, Katja KATJA BERTOK

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. jun 2007 15:18

Moja bejba hoče imet pinki sobo. Kar bova tudi naredili, še mal bo treba počakat... In v A mislim kupit figurice, ki se nalepijo na steno. Je veliko boljša izbira, kot pri nas v Baby centru... (pa zdele neke cukraste zadeve risat... no ja... bomo videli...)

Ko bo večja, bo šla pa pinki barva dol, in bom jaz narisala kaj čez celo steno. (sem pač mahnjena na to...) lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 13. jun 2007 15:19:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti