Ribe na žaru

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 12. jun 2007 17:37 | ogledi: 23.745 | odgovori: 11

Imam problem.Kadarkoli pečem ribe na žaru se mi koža vedno olupi. Mogoče veste zakaj?

Romanad

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

12. jun 2007 17:55

mogoče imaš premočno temperaturo.moj mož jih peče na način,tako da nareže čebulo na centimeterske kolobarje in položi ribe na čebulo in se nič ne primejo ali olupijo. romi1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. jun 2007 19:15

Najprej ribo naoljiš, nato mora biti visoka temperatura, koža se olupi, ker je prenizka, mi vsaj tako delamo. lp Anamarija

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jun 2007 20:58

Jaz pečem ribe na žaru izključno na gašperčku (malem hruškastem žaru, ki ga imajo zdaj v Bauhausu za 6.99) in se mi nikoli ne lupijo niti primejo. Ribe nasolim. Pripravim ogenj, ki je v gašperčku nared za peko v dobre četrt ure. Ribe na eni strani na tanko naoljim s čopičem in dam na rešetko. Tik preden obrnem, naoljim še na drugi strani. Ribe obrnem in spečem do konca. Nikoli se ne prijemajo na rešetko ali lupijo. Na drugih žarih pa sem imela zmeraj težave.

LP

Anja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

12. jun 2007 21:20

Kaj pa pomokat jih ni nič treba? Jaz jih. buča

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jun 2007 21:30

Jaz nič ne pomokam, samo zelo na tanko naoljim. Poskusila se že tudi brez olja, ribe se prav tako niso prijemale, samo kožica je bolj okusna, če jih naoljiš že med peko.

Zame je riba na žaru posebej dobrega okusa, če dam med peko v notranjost ribe vejico svežega rožmarina. Moj mož pa ima raje brez. Stvar okusa pač.

Anja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. jun 2007 7:53

Riba, ko jo pečeš mora biti čisto suha. Mi jo vedno obrišemo s papirnato brisačo preden jo damo pečt. Poleg tega je pomembno, da imaš dovolj visoko temperaturo. Ko pečeš v olju mora biti olje tako segreto, da se že kadi. alexis

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

13. jun 2007 8:46

Prvo pravilo pri peki rib na žaru je, da je riba osušena, drugo pravilo je, da je žar dovolj vroč, tretje pravilo in najpomembnejše pa je NE BODITE NEUČAKANI. Tudi nam so se ribe vedn olupile, ker smo jih hoteli prehitro obrniti. Potem pa nam je nekdo povedal - pusti ribo na rešetki pa čeprav misliš, da je že čisto zažgana. Ko jo obrneš, mora sama odstopiti od rešetke, lupi se zato, ker jo na silo obračamo. Preizkušeno - verjemite. lp Alenka alenka5

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. jun 2007 9:06

Čao, Alenka, točno to bo res. Obstaja pa še ena varianta - mrežice za pečenje rib. Lepo osušeno in odišavljeno ribico daš v tisto mrežico in jo potem z mrežico vred obračaš. sicer še nisem poskusila, ampak zelo hvalijo. Drugače pa jaz pečem ribice tako, da jih mariniram v mešanici maslo- česen- rožmarin- sol- poper- lovorjev list in pustim stati kako uro, dve v hladilniku, nato zelo segrejem teflon posodo (imam tako podolgovato, prav za ribe), dam kapljico olivca in ribice, da zelo zacvrči. Pečem (pri srednje veliki ribi, recimo brancin ali postrv) cca 8-10 minut in nato polovico manj še na drugi strani, vmes večkrat stresem posodo. Ribe se odlično spečejo, so zelo okusne in hrustljave. Aja, preden postrežem, potresem še s peteršiljem, če kdo želi lahko tudi s tržaško omako (jaz ne maram svežega česna, zato samo peteršilj). Lep pozdravček, S.

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

13. jun 2007 16:37

Najlepša hvala vsem za res izčrpne odgovore.Sedaj bi pa res moralo biti vse ok.

Lep pozdrav!

Romanad

Studentarija  

član od: 11.6.2009

sporočila: 1

11. jun 2009 22:30

Če se boste držali teh - http://www.studentarija.net/portal/blogumne-blogumna/385/ - napotkov imate 90% možnosti, da se vam riba ne bo prijela in bo takšnega okusa, kot mora biti. Ostalih 10% pa je praksa in vremenski pogoji :) Lahko mi verjamete, ker ribe pečem že zelooo dolgo in znam ločiti razliko med dobro in slabo ribo... Studentarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti