Jagodna torta

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 12. jun 2007 17:25 | ogledi: 10.285 | odgovori: 8

Pozna kdo recept za jagodno torto, v katero gre 2 kg jagod?

Mislim, da en del biskvita zdrobiš in zmešaš s pasiranimi jagodami.

Pa nobene skute ni not. Je pa smetana.

smrketa

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

12. jun 2007 21:42

Recepta nimam, ti pa lehko povem, ki rasejo gozdne jagode. tumpika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jun 2007 21:51

na Pohorju, a ne? rimljanka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

13. jun 2007 9:06

Joj, predn bi jaz 2 kg gozdnih jagod nabrala ... Saj veste, kako se gozdne nabirajo, ne? Eno v lonček, dve v usta ... smrketa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2007 9:10

Kje se pa sploh še dobijo jagode (razen v gozdu)? Ne dve kili, pol? Smrketa, darling, če dobiš dve kli jagod, jih lahko uporabiš za nizkokalorično jagodno torto (je v bazi). Vendelina jr.

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

2. avg 2013 17:00

Da ne odpiram nove teme bom pisala kar pod tole.

In sicer me zanima ali ima kdo enostaven dober recept za jagodno torto.

Sama sem razmišljala,da bi naredila biskvit po receptu - ki ne pade dol. Ter torto razrezala in premazala z kislo smetano dodala koščke jagod ter jagodno marmelado - nekako po receptu babičine dobrote. Na vrhu pa posula z kokosom.

 

Še kakšen predlog,ker še nikoli nisem delala torte

UČENKA T

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. avg 2013 17:06

Meni jagode in kokos nekako ne gredo skupaj, a to je stvar okusa.

Naredila bi tako, da bi del jagod dobro spasiral, v kašo, in s tem premazala biskvit. Tako bi bil sočen. Na to pa bi dala stepeno sladko smetano, v katero bi vmešala narezane jagode in morda malo čisto zmečkanih. Tako se mi zdi, da bi nastala tista prava domača jagodna torta, brez preveč dodatkov.

Ali pa kaj takega?

http://www.kulinarika.net/recepti/6483/sladice/jagodne-

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. avg 2013 20:09

Ker imam ravno napad dobrote (ob masi receptov na to temo v bazi, učenka....uči se, no, iskati, no)

 

En dan prej očistiiš jagode (kakšne pol kile), jih daš na cedilo in spodaj posodo in jih posuješ s sladkorjem v prahu - da malo spusti vodo. V posodo ti teče sladkorna voda in to boš uporabila za vlaženje biskvita.

Narediš biskvit iz 4 jajc. Na tem forumu je bilo n- diskusij o tem, kako se dela biskvit, glej tisti pravkotnitk z lupo desno zgoraj, tisto je brskalec, tam napišeš "biskvit". Vseeno kateri recetp, 4 jajca so zadosti za en disk biskvita.

Počivaš disk in ga pokriješ z alufolijo, da se ne suši testo.

Potem premažeš biskvit (s čopičem - ne polivaj, ker se tako uniči biskvit, lepo s čopičem) s sirupom,ki je nastal ob dehidriranju jagod.

Daš okoli obroč za torte in daj obroč v folijo - da sene bo torta lomila, ko boš snemala obroč (ali pa glej fotoreportažo ob receptu za Majsko torto, tam so tudi jagode)

Potem na dno položiš jagode.

Čez daš kremo - zmeaš malo čvrstega jogruta in mascarponeja (vse skupaj cca 40 dag in utrdiš z želatino ali pa s krem-fikxom. To položiš čez jagode in poravnaš in daš na vrh še kakšno jagodo, ni pa nujno. Nato je 12 ur zadeva v hladiniliku.

Na tak način boš dobila lično poletno svežo torto, ki ne bo padla nikamor in za prvič bo to več kot korektne izdelek. Dokler ne boš dobra v tem, se ne zafrkavaj z več plastmi, to je zate v tem trenutku še pretežko

 

 

 

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. avg 2013 20:54

UČENKA T je napisal/a:

Da ne odpiram nove teme bom pisala kar pod tole.

In sicer me zanima ali ima kdo enostaven dober recept za jagodno torto.

Sama sem razmišljala,da bi naredila biskvit po receptu - ki ne pade dol. Ter torto razrezala in premazala z kislo smetano dodala koščke jagod ter jagodno marmelado - nekako po receptu babičine dobrote. Na vrhu pa posula z kokosom.

 

Še kakšen predlog,ker še nikoli nisem delala torte



UČENKA T

 

Mislim, da je to čisto soladina ideja, čeprav mi recept za biskvit, ki "nikoli ne pade dol" ni preveč všeč, meni je padel dol, pa še premalo rahel se mi je zdel.

Je pa tudi Vendelinina ideja solidna.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti