Kako uporabiti tofu

neznan uporabnik

tema odprta - 11. jun 2007 18:26 | ogledi: 38.045 | odgovori: 51

Kako pripravljate TOFU? Jaz ga imam rada, pa bi želela kakšne nasvete za pripravo. Nimam nobenih pravih idej...

Res hvala,

zoja1

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

11. jun 2007 18:48

Meni je najboljši mariniran in zapečen v pečici. Za marinado zmešaš 0.5 dl temne sojine omake, 2 žlici tekočega medu, 1/2 žličke ingverja v prahu, 2 žlici olivnega olja in 3 stroke česna. S tem preliješ 400g na kocke narezanega tofuja in pustiš čez noč v hladilniku, da se okusi prepojijo. Naslednji dan kocke tofuja razporediš na pekač prekrit s peki papirjem in zapečeš v pečici. Zraven skuhaš paradižnikovo omako, začiniš jo s preostalo marinado. Po želji pred serviranjem posuješ s praženimi sezamovimi semeni. Kot priloga je najboljši pečen krompir. Ninja24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jun 2007 20:28

Nareži ga na kocke, potem pa po kakšnem tajskem ali kitajskem receptu pripravi z različno zelenjavo, je pač tofu namesto mesa. Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jun 2007 13:37

Jaz imam rada prekajenega. Narežem ga v enolončnice (ričet, jota, pašta fižol, leča), kjer nadomesti meso. Rada ga imam tudi v sendviču, mariniranega in narezanega na kocke dam v rižoto... Kot zrezek ga še nisem pripravljala, pa bi po moje tudi šlo. jasna

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

11. nov 2009 9:41

Jaz sem ga včeraj jedla prvič in okus je nekaj čisto novega in ne moreš ga primerjati z ničemer:). Sem si ga narezala na kockice, ga popekla na teflonski ponvi (brez olja) in ga na koncu posula s sladko papriko v prahu. Potem sem ga jedla na solati in je bilo SUPER NJAM:) l e a

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. nov 2009 10:48

Jaz ga imam najaraje popečenega na žlici olivnega olja in z mletim kuminom. Poleg si narežem paradižnik in kos polnozrnatega hruha-ni boljšega. Sicer ga uporabljam v paradižnikovih omakah (prej popečenega) za špagete ali med katero drugo; lepo paše na palčke narezan (tudi prej popečen) med dober polnozrnat riž z svežo rdečo papriko....če ga pa spaniraš je pa sploh za dol past:) terakota

neznan uporabnik

11. nov 2009 11:34

Jaz ga popečem na čebuli, vmes namažem z gorčico, zalijem s sojino omako, in na koncu dodam še česen. To je potem glavna jed zraven npr. bogate solate ali kuskusa itd .. ali pa dam tako pripravljen tofu v ciabatto, dodam žlico ajvarja in še malo sveže čebule. Mnjam na kvadrat jancka

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

11. nov 2009 11:53

Tofu uporabljam skoraj povsod kot nadomestek sira. Res, da se ne raztopi tako kot navadni sir vendar je okusno. Največkrat pa pri zelenjavi, ki jo nato za nekaj minut zapečem v pečici. Sigurno pa mi je najboljši mariniran v sojini omaki in nato popečen na žaru. Velikokrat ga dodam k pirini žemljici, ki jo nato dam v toaster;)))) Bi pa vprašala poznavalke če je mogoče katera zasledila sojino omako brez "vseh primesi", bolj naravno zadevo;))) Vem, da je bilo že enkrat omenjeno vendar se ne spomnim naziva te sojine omake ter če se dobi pri nas? Hvala www.sloliga.com">www.sloliga.com

FannyRae  

član od: 7.1.2010

sporočila: 10

9. jan 2010 17:40

Narezan na rezine, namočen v sojini omaki in popečen v ponvi. Pretlačen z vsemogočimi dodatki = namaz Naj knjige | Knjige forum

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2010 21:59

Tofu se lahko nareže na tenke rezine, marinira v sojini omaki ( danicak, kolikor vem, ja vsaka sojina omaka naravna, brez vseh primesi ) dan ali dva, ni pomembno, speče na mal olja in vrže domačem cucku. Če je cucek brihtn, ne bo jedel in vržeš vse v smeti.

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 09. 2010 21:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti