Kako uporabiti tofu

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

18. apr 2012 19:41

Joj super je tale Šparov bio tofu, okusen in super, kot je napisala bannanna, kot sirček. Naredila sem ga pa tako, da sem ga marinirala v čemažu, olivnem olju, kajenskem popru, kurkumi in soli. Vse skupaj je stalo 30 min in potem sem ga popekla. Noro dobro=)

Lila Roza

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

29. apr 2012 18:38

Ravno par dni nazaj sem naredil omleto, le da sem namesto jajc dal narezan tofu. Sicer pa priporočam tudi svilen tofu, zelo uporaben za kremnate zadeve, dobi se ga pa recimo v Kalčku.

Jabolk

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. apr 2012 19:22

Jaz pa imam problem: moje mačke nočejo jest tofuja. Kako naj jih prepričam in kaj naj naredim s tofujem, če ga kar ne bojo hotele?

ežoj

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

29. apr 2012 19:25

Nastaviš ga miškam, mogoče bodo pa potem tudi mačke dobile apetit?  

Zimt

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2012 19:25

A si ga dal v piksno od shebe/kitekata  -  in niso padle na foro?

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. apr 2012 20:08

Do nedavnega nisem marala tofuja, dokler nisem naletela na recept: kocke tofuja prepražiš na sezamovem olju, dodaš drobno sesekljan ingver (sveži seveda) in česen, vse skupaj malo prepečeš in dodaš še sezam. Po želji še nekaj malega sojine omake. Perfektno, sploh s kitajskimi rezanci, pomešanimi s šparglji:



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 29. 2012 20:09

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

21. nov 2012 16:38

Živjo!

Prebrala (dobro, preletela) sem vseh 5 strani in ugotovila, da obstaja kar nekaj vrst tofuja. Zanima me, katerega bi bilo najbolje uporabiti v torti? Sama namreč tofuja nikoli ne uporabljam, tokrat ga bom prvič, ker ne smem uporabiti nobenih mlečnih izdelkov in oreščkov.

hvala!

s_luce

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

21. nov 2012 17:04

Kolikor sem jaz seznanjena, pred leti sem tudi sama občasno vključila tofu v kuharijo, ga kot nadev v torti ne boš mogla uporabiti. Razen, če obstaja še kakšna druga varianta tofuja za katerega še nisem slišala. Jaz sem ga uporabljala namesto mesa v raznih omakah, dimljenega v ričetu, pasulju, pa tudi paniranega in ocvrtega sem naredila. To je res bilo že precej daleč nazaj, ko smo se trudili in poskušali čim bolj popestriti jedilnike našemu srednješolcu, ki se je odločil, da ne bo več jedel mesa. In ga res ni, kakšnih pet let.

zeta

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2012 17:15

Recepti za slaščice navadno vsebujejo svilnat tofu. Kupiš ga lahko marsikje. Npr v Biotopicu, Kalčku, po novem ga ima tudi DM.

Bi se pa dalo narediti tudi iz trdega, pride bolj kot skuta, potrebno pa ga je zelo dobro prepasirati.  

 

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2012 17:23

Ti pa jaz kot osnovo za torto brez mlečnih izdelkov bolj priporočam puding kuhan v riževem ali kakem drugem mleku. Ali pa avokado. Ker tofu ima močnejši okus, ki je lahko ljudem navajenim navadnega mleka, malo čuden.

 Lahko pa skuhaš puding v kakem sadnem soku(pomaranča ali jabolko)... Ali pa uporabi sojin jogurt in gozdne sadeže...

Možnosti je ogromno, ne zapiči se takoj v nek specialni tofu, sploh če ga pred tem še nikoli nisi jedla.

Uspešno peko ti žellim.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti