Kako uporabiti tofu

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

18. mar 2011 20:38

Nekaj let nazaj sem prvič probala tofu. Ker se mi ni sanjalo, kako sem ga pripravi, sem ga jedla kar surovega,...groza. Danes sem poizkus zopet ponovila. Po nasvetih, ki sem jih tukaj prebrala, sem ga najprej marinirala v sojini omaki, nato pa sem ga popekla. Izkazalo se je, da je to za moj okus še vedno ogabno (oprostite izrazu).   Mi je prav žal, da mi ne ustreza, ker mi zadnje čase meso prav nič ne diši, pa sem mislila, da bi bil tofu dobra zamenjava zanj. Jah nič, bo treba pač več ribic pa soje pojest (dokler se mi zopet ne odpre apetiti za meso).

 

Ker mi ga je škoda vreči stran, bi ga mogoče raje uporabila pri kakšni sladici. Sploh obstaja kej takega? Poznate mogoče recept?

 

Lp,

maja

Sporočilo je spremenil(a) majacebelica dne 18. 2011 20:44

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

18. mar 2011 21:13

Tofu se baje res uporablja tudi v sladicah (predvsem med vegani), ampak če se ne motim, je za sladice večinoma uporaben mehki tofu, ne pa trdi. Drugače je pa meni tofu dober (čeprav je res bolj medlega okusa in se tako pač enostavno navzame okusa omake ipd.), vendar ga redko jem, ker je predrag in obstaja veliko boljših živil. jgirl

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

19. mar 2011 8:05

Navadnega uporabljam pri peki muffinov vendar ker jih navadno delam "na uč", ti ne morem natančno napisati recepta. Muffine drugače delam s skuto in ko uporabim tofu, dam slednje manj. Preden se ti tofu dokončno zameri, še poskusi dimljenega, ki se dobi npr. v Šparu po nižji ceni (okoli 1,50€ kar se mi ne zdi tako drastična cena).

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2011 21:05

majacebelica je napisal/a:

Ker mi ga je škoda vreči stran, bi ga mogoče raje uporabila pri kakšni sladici. Sploh obstaja kej takega? Poznate mogoče recept?

 

 

Kaj pa če bi ga kakega govedorejca nahecala, da poskusi, če bi krave to jedle......(glej post od proxime)

Vendelina jr.

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

21. mar 2011 15:29

Hmm, to pa bi bil zanimiv poizkus...

majacebelica

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

14. apr 2012 18:10

Mene pa zanima, če je katera že kupila Šparov tofu? Sama ga še nisem preizkusila, drugače ga kupujem v Kalčku, Zrnu do Zrna ali Sadem vrtu...Bi mi pa bilo bolj priročno, če bi ga lahko kupila v Šparu, zato me zanima okus in vaše mnenje? =)

Lila Roza

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

14. apr 2012 19:24

Za Šparov ne vem, je pa bio Merkatorjev zelo v redu.

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

15. apr 2012 13:34

Šparov dimljeni tofu je meni zelo dober. Ker smo pa ljudje različnih okusov, je najbolje poizkustiti ga.

 

pirnica

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

15. apr 2012 18:11

Meni so Šparovi dobri vsi: navaden, dimljen in s papriko. Na splošno pa mi je od dimljenih najbolj všeč

od Alnature (DM)

Avena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2012 19:34

mislim da sta tako šparov kot mercatorjev od evergreen firme. meni sta oba dobra, sploh pa dimljen. meni ustreza tudi surov tofu, kot sveži sirček je. 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti