Jagodni sladoled

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

tema odprta - 11. jun 2007 17:01 | ogledi: 18.234 | odgovori: 12

Ojla!

Potrebovala bi recept za jagodni sladoled. V bazi je samo en, pa ni nobenega mnenja zraven. Sama sem ga čez vikend delala iz sladke smetane in jagodne kaše ampak ni bil za nikamor. Ko sem ga vzela iz skrinje je bil trd ko kamen. Ko se je malo odtalil, pa si zraven čutil ledene kristalčke.

Kako ga Vi delate.

Lepo prosim za kakšen nasvet. Aja, aparata za sladoled nimam.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. jun 2007 17:15

Jaz jagode ali katero koli drugo sadje najprej zamrznem, nato pa vržem v multipraktik. Zraven dodam sladkor po okusu in prilijem malo soka (ali mleka, odvisno od sadja), da nastane gladka, a še vedno zelo kompaktna zmes. petkica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2007 20:32

 

Nisem sicer izvedenec za sladoled, ampak kolikor se spomnim receptov, je treba maso, če nimaš strojčka, med zamrzovanjem večkrat premešat, vsako uro ali dve. Na ta način namreč razbiješ kristalčke, ki se nabirajo med zamrzovanjem, in je sladoled na koncu tak, kot mora biti, kremast in brez kristalčkov, ki niso nič kaj prijetni, ko jih začutiš med zobmi.

 

Mamamia

mamamia

kristinčk  

član od: 13.6.2007

sporočila: 30

13. jun 2007 15:03

jagodni sladoled je zelo dobr. za vse sladolede skorej mam recepte razen za modro nebo. kristinčk

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

10. jul 2008 15:16

Pozdravljene, mene pa zanima kako pripravite sadni sladoled v strojčku. Jaz sem strojček šele dobila ,delala pa sem samo borovničev sladoled, vendar imam problem. V sladoledu je bilo nekaj celih borovnic , ki so bile čisto zmrznjene , mešala sem z navadnim mikserjem ,pa tudi nekaj "olupkov se je na metlicah nabralo in mi ni bilo preveč všeč. Aparat imam tisti s posodo. Prosim za nasvete in hvala. ČRNICA

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

10. jul 2008 15:35

Jaz za sladoled vedno sadje z paličnim zmixam in čez cedilo precedim, da nimam lupinic od borovnic, drobnih bunkic od ja god ali malin... Potem pa po receptu naprej.

 

Lp Saša

 

 

Mir in dobro!

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

10. jul 2008 18:57

Mi smo imeli prejšnji vikend za posladek sladoled iz baze...kremasti sadni sladoled ali nekaj takega, poleg jagod sem dodala eno banano in je bil res kremast, brez kristalčkov, čeprav nimamo strojčka. Je pa z domačimi sladoledi tako, da so najboljši takoj, ko dovolj zmrznejo in niso ravno za dolgotrajno shranjevanje. Ninja24

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. jul 2008 18:57

Pravkar smo zmazali enega mojih boljsih umotvorov--sladoled iz nektarin.Res mi je dobro uspel,da se malo pohvalim. No jagodni pa je meni najboljsi na tak nacin: 2 celi jajci penasto-ampak res penasto- zmesaj s par zlicami sladkorja. jagode pokapljaj z limonim sokom ,dodaj sladkor in zmiksaj ali pa kar zmeckaj ce zelis koscke, Stepi cca 1/2 l alpske smetane.Zmesaj vse sestavine in daj v posodice- le za enkratno uporabo in ne dajaj morebitnega ostanka ponovno v skrinjo!Med zamrzovanjem vsaj dvakrat ali trikrat dobro premesaj,posebej ob robu, pa ne bo nobenih kristalov. Domac sladoled nima nobenih umetnih dodatkov in je trsi, zato ga ne hranimo v zamrzovalniku predolgo.Jaz ga nikoli ne pustim vec kot par dni - najvec en teden in potem spet naredim nov,drugacen.Saj ja ni veliko dela z njim,niti ne rabis ne vem kaksnih receptov, samo malo fantazije in dobre volje,pa je! Lep vecer! Lp lucka

kozamurnik

sporočila: 2311

10. jul 2008 23:29

Sem pa jaz naredila tisti jagodni sladoled iz baze, saj je podoben temu, ki ga omenja Ninja,le sladke smetane ni.Je prav dober pa celo bolj enostaven. lucka52 ali lahko dobim recept za sladoled iz nektarin, tudi na ZS? kozamurnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti