Prigrizki za na pot

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 11. jun 2007 16:03 | ogledi: 8.081 | odgovori: 13

Prosim kakšne "kruhaste" ali drugačne ideje za prigrizke, ki jih lahko vzamemo za na pot s sabo na morje. Hvala!

Gajuska

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

11. jun 2007 16:20

Jaz ponavadi na večer preden gremo spečem pico in jo nato zjutraj zrežem na kose ter dam v hladilno torbo. Se mi obnese, pojemo pa tudi vso :)) LP mina20

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

11. jun 2007 16:26

Pri nas pa so obvezna oprema za na pot rogljički polnjeni s sirom, za mesojede vtaknemo zraven še šunko: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6912 Navadno jih zmanjka še preden pridemo do cilja Ninja24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2007 20:36

Gajuška, iz testa kot za pico naredi majhne pogačice. Ene potresi s sezamom, ene z bučnimi semeni, ene samo s kakšno mešanico začimb. Začimbe jaz za take pogačice vmešam kar v testo, dodam tudi praženo čebulo ali česen, kar imam pač pri roki. To je praktična zadeva, če kdo hoče, si lahko kaj namaže gor, če ješ suhe so pa ravno tako okusne (jaz jih pečem kar tako, saj mi na pot nikdar ničesar ne jemljemo s sabo, morda kak krekerje ali slane palčke, sicer pa jemo, kjer se ustavimo; izjema je le sadje, jabolka, hruške in pomaranče so vedno v vrečki).

 

Mamamia

mamamia

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

11. jun 2007 22:25

Meni pa se je obnesla tudi malica iz ocvrtega piščančjega mesa, ki ga narežem na manjše kose - medaljoni. Otroci jih obožujejo:) Poleg pa poljubna zelenjava. Mmmmm mirca

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. jun 2007 7:27

Čao, jaz tudi prakticiram zadnje čase štručke ali rogljičke s sirom in šunko. Dam malo bele in malo polnozrnate moke za testo, notri pa malo šunke, sira, paradižnika in začimb. Mjami... To vzamem tudi s seboj v hribe, če se mi da spečt. Sem pa na daljšo pot vzela že tudi testeninsko solato, samo to moraš imeti v hladilni torbi, pa kakšen jogurt, sendviče s sojinimi zrezki in zelenjavo, pohanimi bučkami, ribjimi palčkami..... Naša mama pa ni recimo nikoli šla na pot brez pohane piške in celo jajc. Lep pozdravček, S.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. jun 2007 7:39

Mi vzamemo seboj kakšne kekse, ki niso sladki, kruhovo pecivo in zelenjavo (paradižnik, paprika, namazi...)ipd. Ja, tudi moja mama je vedno pohala piško, če smo kam šli!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2007 8:47

Vsekakor pazi, da boste imeli ob kruhastih zadevah dovolj vode. Se rado zgodi, da ljudje pripravijo hrane za dva dni (čeprav vožnja traja manj), pojedo čisto vse, zraven pa ni dovolj vode. In potem kakšna kolona, pa živčki delajo, pa pleme začne dehidrirati, enega začne boleti glava, drugemu je malo slabo....in kakih 10 km pred ciljno lokacijo so že vsi skregani in potem je pika na i še iskanje mikro lokacije, ko ata noče nikogar vprašati, kje je pravi naslov, otroka zadaj se dereta....:))))) Vendelina jr.

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

12. jun 2007 9:18

Oh ja Vendelina jr. popolnoma se strinjam s teboj!:)) Ti naši očetje in otroci na zadnjem sedežu, mame smo pa čist živčne in jezne na vse naše najljubše člane družine. Že kr vidim našo družinico v tej situaciji. vida u.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. jun 2007 11:10

vida u. je napisal/a:
Oh ja Vendelina jr. popolnoma se strinjam s teboj!:)) Ti naši očetje in otroci na zadnjem sedežu, mame smo pa čist živčne in jezne na vse naše najljubše člane družine. Že kr vidim našo družinico v tej situaciji. vida u.
Ja in včasih ne veš, ali je težje z očeti spredaj ali z malčki zadaj..ker na koncu je treba miriti oba. Se pa spomnim ene poti v Nerezine...vročina...avto brez klime...zadaj sta mi oba fanta bruhala..vsak v svojo kanglico za mivko (novo, kupljeno prav za na morje) ata pa spredaj živčen do onemoglosti ker je bila kolona....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti