Herpes

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

tema odprta - 11. jun 2007 9:05 | ogledi: 27.384 | odgovori: 112

Veckrat na leto se mi na ustnici pojavi nadlezen herpes. Zanima me, ce ma se katera ta problem in kako ga kroti? Sama potem na veliko mazem s kremami, ampak rada bi vedla, ce se da kje dobit kaksna krema, k je prozorna in taka na ustnici tudi ostane? Trenutno uporabljam gel Sikapur, ki je res prozoren, ko ga namazes, vendar ko se posusi postane bel. Mi je pa mal zoprno, ker delam s strankami, pa da mi glih vsak gleda, kaj imam to, je pa tud neugodno.

lp

vida70

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

11. jun 2007 9:43

Moja hči ga ima tudi vsaj dvakrat do trikrat na leto.Svakinja pa vsak drugi mesec.Pediatrinja mi je rekla da ima otrok pač v sebi ta virus in da jo bo herpes po vsej verjetnosti ves čas spremljal.Jaz jo mažem s cinkovo pasto,je pa na žalost bele barve in se vidi ostane pa na ustnici. leni1

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. jun 2007 9:47

Poskusi namazati s propolisom, meni pomaga, herpes zgine v 2-3 dneh. Je sicer bistra,a rjava tekočina,na ustnici pa se ne vidi preveč. Pazi pa, da ti ne kapne na umivalnik, ali na kakršnokoli površino, ker ga je težko odstraniti. LP Sashika

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

11. jun 2007 9:57

Jaz sem tudi ena tistih, ki moram živeti s herpesom. Sicer ga imam vedno manj pa je vseeno neprijetna zadeva! Pomaga mi, če takoj ko ga občutim namažem s kremo virolex - sem pa jo pred leti dobila na recept od zdravnika. Imela sem namreč tudi očesni herpes, ki pa je na veki še bolj nadležen kot na ustnici. Sedaj me rešuje še ta krema, ko pa je ne bo več pa ne vem kaj bom. Bi pa tudi jaz bila vesela, če kdo pozna kakšno domačo zdravilo za preprečevanje, po nastanku seveda. Za zmeraj se ga tako ali tako ne da rešiti. Marna

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

11. jun 2007 10:00

zovirax je dobra stvar. Ga je pa treba v Avstriji v lekarni nabaviti. Bojan

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

11. jun 2007 10:07

Meni je farmacevtka svetovala uporabo Silkapur-ja, ki vsebuje čisti mineralni silicijev gel, ki pripomore, da izsuši vodo s herpesa in še to prednost ima, da je prozoren, meni učinkovito pomaga madronsica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. jun 2007 10:20

Tudi Aloe vera gel pomaga, vendar je treba mazati čim začutiš. lp Anamarija

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

11. jun 2007 10:55

Madronsica, Sikapur gel uporabljam tudi jaz, mi res pomaga, moti me samo to,da ko se posusi, postane bel. Je pa tud ze meni rekla zdravnica, da imam ta virus v sebi in da bom morala pac ziveti s tem. vida70

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. jun 2007 10:57

Za zdravljenje herpesa se dobi posebna lučka, ki ga "izžge" na mestu, kjer se pojavi. In deluje. Mislim, da bi jo znali imeti tudi v lekarnah. fresh

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. jun 2007 11:06

Ja reklama za lučko je menda vsak teden v ONI - prilogi dela, stane pa kar precej, menda 50 E. Naj bi bila učinkovita tudi za akne, dermatitise in take stvari. Drugače pa meni najbolj pomaga olje čajevca, samo se je treba res hitro in predvsem vztrajno mazat, tudi malce bolj na trdo, toliko da zapeče - sem ga že uspela ustavit v razvojni fazi in se sploh ni naredil, kar mi do sedaj še z nobeno drugo stvarjo ni uspelo. Samo sem se res mazala na 15 minut do pol ure. Vse ostale zadeve pomagajo samo k hitrejšemu zdravljenju. Malo nazaj smo pisali tudi o melisi in je ena napisala, da ustavi - ozdravi herpes, namočena v žganju. Čeprav je meni to bolj za popit :) Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. jun 2007 12:39

Bojan je napisal/a:
zovirax je dobra stvar. Ga je pa treba v Avstriji v lekarni nabaviti. Bojan

Paralela pri nas je krkin Virolex (enaka učinkovina- aciklovir). Zelo pomaga, je prozoren, kako pa je s prosto prodajo, pa ne vem. Zelo učinkovite pa so tudi Viroleks tablete- prvi dan, ko se herpes pojavi, je fino, če eno tbl. zaužiješ, eno (ali polovičko) pa zdrobiš, raztopiš v majhni količini vode in namažeš izpuščaj. Farmacevti me bodo sedaj verjetno za ušesa, vendar omenjeni način preizkušeno deluje.

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti